FACESTARKrása5 kroků pro dokonalou pleť! Poradíme vám, co ji nakopne

5 kroků pro dokonalou pleť! Poradíme vám, co ji nakopne

Krásnou pleť nemusí mít jen modelky v reklamách. Stejně můžete vypadat i vy. Stačí jen vědět, po kterých přírodních prostředcích sáhnout a jak se o svůj obličej starat. Prozradíme vám fígle, které jistě přijdou vhod.

I když se říká, že některým změnám se nedá předejít, nenechejte se mýlit. Je jen v našich rukou, jak bude naše pleť vypadat. Budeme-li se o sebe celkově starat, nemusíme se děsit přibývajících roků, ani vrásek. I když jedno pravidlo tu je – začít co nejdříve. Čím později se o pleť začneme starat, tím hůř to půjde.

1/ Životní styl

Přibývající roky pochopitelně nevygumujeme, i když by bylo moc fajn, kdyby to šlo. Stejně tak neovlivníme ani genetické předpoklady. Avšak jídelníček, životní styl a správná péče, může mít převažující váhu. Zapomeňte na příliš sladká, slaná a kořeněná jídla. Pijte dostatek tekutin, ideální je čistá voda. A občas si v jídle dopřejte „odlehčený“ den.

2/ Kolagen

Jde o látku, která je základní stavební hmotnou pojivových tkání. S věkem kolagen pochopitelně ubývá, což je projeví například právě na tvorbě vrásek. Naštěstí existují potraviny, které umí tvorbu kolagenu v těle podpořit. Patří mezi ně tmavě zelená zelenina, sója, tučné ryby nebo bobulovité ovoce. Tyto potraviny jezte klidně bez omezení.

3/ Vitamín C

Jde o vitamín, který pokožka ke svému správnému fungování prostě potřebuje. Můžeme je pleti dodávat zevně v podobě krémů, ale i vnitřně – což ostatně není žádná námaha. Vitamín C je hojně v čerstvém ovoci i zelenině, některých bylinách (například petržel) nebo čerstvě vylisovaných šťávách.

4/ Odličování

Jít spát s neodlíčeným obličejem? Ani kdybyste byla sebevíc unavená, tak vás to nesmí napadnout! Očista obličeje je naprostý základ. Využít můžete služeb mnoha kosmetických výrobků, případně můžete sáhnout i po kvalitních, za studena lisovaných olejích – například meruňkovém nebo šípkovém.

5/ Správná péče

Pokud se budeme o sebe i svou pleť maximálně starat a „krmit“ ji nezbytnými živinami, pak si rozhodně vylepšíme nejen aktuální vzhled, ale zachováme si i déle mládí. Důležité je však sáhnout po těch správných prostředcích, které budou vhodné právě pro naši pleť.

Tipy pro péči:

Denní krém 100% kyselina hyaluronová

Krém je lehký jako pírko, ale přitom pořádně výživný. Kombinuje 100% čistou kyselinu hyaluronovou, rostlinný lipid skvalan a regenerační vitamín E. Krém navíc obsahuje UV filtr 10, takže je vhodný pro denní péči.

zdroj: SynCare

OFTAXYL

zdroj: SynCare

Jednička v redukci a odbourávání kruhů pod očima. Omezuje tvorbu otoků v okolí očí a zpevňuje tenké stěny cév. Aktivní látka dermaBOTEX napíná podoční vrásky a chrysin urychluje odbourávání bilirubinu, čímž zesvětluje tmavé kruhy pod očima.

RENOVIA noční výživný krém

I na noc potřebuje pleť jemnou péči. Tento krém jí dodá potřebou vlhkost a arganový olej spolu s kyselinou hyaluronovou zlepšuje tonus pleti. Ceramidy se sněžnou horskou řasou zase obnovují její optimální obrannou funkci. Retinol pak podpoří celkovou regeneraci pokožky.

Související články