4 potraviny, které si musíte dát právě teď: Tělo vám poděkuje!

archiv freepik

Pokud můžete, dejte si je právě teď! Podívejte se pozorně, jaké jsme tentokrát vybrali pro vás potraviny. Možná ani netušíte, co všechno se v nich skrývá a jak vám mohou pomoci.

Zázračná rajčata

V obchodě najdete skoro po celý rok velké množství různých odrůd rajčat, která nabízejí velké bohatství antioxidantů. Jsou skvělým zdrojem vitaminu C, beta karotenu a dalších prospěšných látek, díky kterým působí proti rakovině, podporuje srdce, cévy a kosti. Výborný je rajčatový salát s cibulí a bazalkou nebo cherry rajčátka s česnekem v těstovinách. Dopřejte si zdravý luxus!

Úžasná avokáda

Exotické ovoce, které se ovšem v kuchyni používá spíše jako zelenina, bývá u nás k dostání buď nedozrálé a musíme je nechat dozrát doma, nebo zralé a připravené k okamžité konzumaci, po celý rok. Dámy, které se snaží si udržet štíhlou linii, se mu často kvůli vysokému obsahu tuku a počtu kalorií vyhýbají, ale dělají velkou chybu. Avokádo je totiž doslova božským pokrmem.

Nejen, že má tahle zelená dobrota protizánětlivé účinky, ale tuk, který obsahuje, je ideální pro vstřebávání karotenoidů a dalších prospěšných látek, které získáváme z jiných druhů ovoce a zeleniny. Avokádo pomáhá v prevenci proti rakovině a onemocněním srdce a reguluje hladinu cukru v krvi.

Když je přidáte do salátu nebo připravíte guacamole, či si jen tak zralé avokádo rozmačkáte a namažete na kousek pečiva, poděkuje vám pleť, srdce i celé tělo a užitek bude dlouhodobý.

 Bombastická broskev

Jestliže chcete okusit nebeskou slast, dejte si v létě zralou broskev. Uprostřed horkého léta není nic lahodnějšího než tohle voňavé a šťavnaté ovoce. Stejně jako banány obsahují broskve velké množství draslíku a také železa a vlákniny. Mají příznivé účinky na náš zrak, pokožku a připisuje se jim pozitivní vliv na plicní onemocnění. 

Bohaté maliny

Maliny jsou maličké, ale rozhodně ne bezvýznamné. Nejlepší jsou samozřejmě ty, které si vypěstujete doma na zahradě, nebo najdete v lese, ale i mimo sezónu jsou k v obchodech k dostání. Obsahují obrovské množství antioxidantů a ketonů, které zlepšují funkci enzymů, pomáhají lépe využívat kyslík, který dýcháme, i proti obezitě a ztučnění jater. Živiny obsažené v malinách také pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi.

Přidávejte maliny do ovocných i zeleninových salátů, do müsli či ovesné kaše nebo je podávejte jako dezert se zmrzlinou a se šlehačkou. Tyhle bobule musí každému na tváři vykouzlit úsměv.