FACESTARKrása12 blahodárných účinků medu pro krásu a zdraví

12 blahodárných účinků medu pro krásu a zdraví

Afrodiziakum a elixír mládí a navíc je účinnou zbraní v boji s drobnými, ale obtěžujícími neduhy. Řeč je o medu, který si bez obav můžete dopřát. 

1. Kašel

Zejména pohankový med je na kašel ideální. Dávka medu je podle odborníků stejně účinná jako dextromethorfan, podávaný ke zmírnění kašle a nerušenému spánku.

2. Refluxní choroba jícnu

Díky své viskozitě je med ideální prevence při refluxní chorobě jícnu.

3. Rehydratace

Nutriční hodnoty a antibakteriální účinky medu přispívají k přirozené rehydrataci těla a to zejména u dětí, které prodělaly Gastroenteritidu.

4. Hypoglykémie

Med může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi v důsledku kombinaci fruktózy a glukózy. Některé typy medů mají nízký glykemický index. To znamená, že při jeho konzumaci markantním způsobem nestoupá hladina cukru v krvi.

5. Akné

Vzhledem ke svým antibakteriálním vlastnostem je med užitečný i při léčení akné. Zároveň také odebírá vlhkost z pokožky. Stačí nanést malé množství na skvrnu, nechat 15 – 20 minut působit, a poté opláchnout.

6. Zesvětluje kůži

Med dělá divy, pokud jde o jemné žilky na těle.

7. Oční masky

Lžíce medu může pomoci zesvětlit tmavé kruhy pod očima a zmírnit otoky pod nimi. Smíchejte stejný podíl medu a mandlového oleje, a naneste před spaním jako oční krém. Ráno po probuzení opláchněte.

8. Změkčuje nehtovou kůžičku

Med v kombinaci s jablečným octem, očišťuje a změkčuje nehtovou kůžičku. Nechte směs působit 10 minut a poté opláchněte.

foto: archiv freepik

9. Zmírňuje podráždění po holení

Podráždění způsobené holením zklidníte nanesením medu přímo na postižené místo. Po deseti minutách opláchněte.

10. Hydratační koupel

Inspirujte se Kleopatrou a udělejte si ve své koupelně vlastní medové lázně. Dvě až tři lžičky medu rozpusťte v šálku horké vody a nalijte do napuštěné vany.

11. Uklidňuje svědění vlasové pokožky

Med má antiplísňové vlastnosti díky kterým pomáhá zmírnit svědění pokožky hlavy. Zřeďte 1 polévkovou lžíci medu, s lžičkou vody, vmasírujte do pokožky hlavy a po dvou hodinách opláchněte vlažnou vodou. Opakujte obden, dokud problém zcela nezmizí.

12. Zvlhčuje vlasy

Med uzamyká vlhkost. Důkladným smícháním lžíce medu s šamponem, snadno oživíte suché a nevýrazné vlasy.

Související články