FACESTARŽivotní stylZUBNÍ KÁMEN A NEPŘÍJEMNÝ ZÁPACH? PSI NEMAJÍ SVÉHO DENTISTU, POMOZTE JIM! JE...

ZUBNÍ KÁMEN A NEPŘÍJEMNÝ ZÁPACH? PSI NEMAJÍ SVÉHO DENTISTU, POMOZTE JIM! JE TO TAK SNADNÉ

 

 

Zubní kámen je nebezpečný          

and

Zubní kámen mechanicky poškozuje a traumatizuje dásně a tím u nich způsobuje zánět, který se poté dále šíří na podpůrné pojivové tkáně zubu a může přejít až na kost. Dáseň takto postižená zánětem je velmi bolestivá, a pokud zánět přejde až na pojivové tkáně či kost, tak dochází k uvolnění a vypadávání zubů. Toto stádium postřehnete velmi snadno – psi přestávají přijímat potravu nebo jí převalují v tlamě a doba krmení se tak prodlužuje.   

Samotný zápach z tlamy je způsoben těkavými sirnými sloučeninami, které produkují bakterie vyskytující se v tlamě psů. Tyto sloučeniny mají opět vliv na vznik zánětu jak v dásních, tak v podpůrných pojivových tkáních zubů a stejně tak zánět může přejít až na kost. Tím se opět dostáváme k předchozímu případu, kdy může dojít až k vypadávání zubů. Zápach z tlamy psů není tedy nepříjemný jen pro nás při jízdě autem, ale je nebezpečný i pro psy samotné.

Jak tomu předejít?

and

Zubnímu kameni se dá předcházet různými způsoby. Kromě čištění zubů, které není pro psy až tak moc atraktivní, můžete podávat nejrůznější přípravky, které si s ním poradí. Ty skutečně účinné působí přímo ve slinách, kde narušují zubní kámen a potlačují vznik zubního plaku, ze kterého zubní kámen vzniká. Na zubním plaku se ukládají minerální látky ze slin a zbytků krmiva a tím se zubní kámen formuje. Mezi takové přípravky se řadí i osvědčený PlaqueOff® Animal.

Tento preparát obsahuje speciální mořskou řasu s vysokým obsahem fukosy, která významně zasahuje do růstu bakterií a tím ovlivňuje vznik zubního plaku, zubního kamene a zápachu z tlamy. PlaqueOff® Animal dále působí na odbourávání zubního kamene, jehož strukturu narušuje a následně usnadňuje jeho odstranění. Zubní kámen, který je již takto narušen, se mnohem snáze odstraňuje a tím je jakákoliv následná péče o zuby a ústní hygienu pro psy přijatelnější.

Šetrně a účinně

and

Účinky přípravku PlaqueOff® Animal byly prokázány studiemi, ve kterých se sledoval zápach z tlamy, zubní plak a zánět dásní (krvácení). U psů, kteří tento přípravek nedostávali, došlo k výraznému zvýšení zápachu z tlamy a tvorby plaku. U žádných psů nebyly změněny krevní hodnoty, což svědčí o bezpečnosti přípravku. Látky obsažené v mořské řase se vstřebají v zažívacím traktu, přes krevní oběh se dostanou do slinných žláz a soustředí se ve slinách, kde vykazují známé účinky potlačující růst bakterií mající za následek snížení ukládání zubního plaku, krvácení a zápachu z tlamy.

Při pravidelném podávání nastává klinické zlepšení během 3 až 8 týdnů. Užívání je navíc pro psy také velmi příjemné a pro jejich chovatele pohodlné, protože se jedná o sypkou sušenou mořskou řasu bez konzervačních a přídatných látek, která se nasype na granule či konzervovanou stravu. Psi tedy nemají žádné potíže s jeho přijímáním.

and

Od konce loňského roku je na trhu navíc inovace PlaqueOff® Dental Bites, které obsahuje tuto řasu ve formě granulek, které se podávají jako pamlsek nebo jako odměna. Oba přípravky lze bez potíží podávat dlouhodobě až trvale, stejně tak je kombinovat. Rozhodně to stojí za vyzkoušení! Vaši miláčci už nebudou trpět a vy vlastně také ne.

Související články