FACESTARKulturaZNÁTE DOBŘE DÍLO SPIELBERGA? PŘESVĚDČTE SE SAMI, VYCHÁZÍ REŽISÉRSKÁ KOLEKCE!

ZNÁTE DOBŘE DÍLO SPIELBERGA? PŘESVĚDČTE SE SAMI, VYCHÁZÍ REŽISÉRSKÁ KOLEKCE!

V režisérské kolekci od Bontonfilmu, která právě vychází na osmi BD, můžete zhlédnout nejen některé z jeho nejslavnějších děl, ale také méně známé tituly včetně Spielbergových prvních celovečerních filmů.

V režisérské kolekci od Bontonfilmu, která právě vychází na osmi BD, můžete zhlédnout nejen některé z jeho nejslavnějších děl, ale také méně známé tituly včetně Spielbergových prvních celovečerních filmů.

Na co všechno se můžete těšit?

Pojďme si na základě této nové kolekce připomenout některé důležité mezníky i „úlety“ režisérovy tvorby.

Duel (1971):

Původně televizní film Duel byl pro režiséra průlomem. Pronikl do kin a byl distribuován po celém světě. Tento napínavý příběh obchodního cestujícího Manna – film s rozpočtem 350 000 dolarů – byl natočen za pouhé dva týdny.

Sugarlandský expres (1974):

První Spielbergův celovečerní film legendárního režiséra Stevena Spielberga byl natočen na motivy skutečného příběhu. Lou Jean Poplinová pomohla svému manželovi s útěkem z vězení, aby se připojil k jejímu boji za udržení si malého synka, jehož musí uchránit před adopcí. Nyní je čeká úprk napříč Amerikou se spoustou policistů v patách… V komplikované roli Lou Jean Poplinové září držitelka Oscara Goldie Hawnová.

Čelisti (1975):

Tento slavný film samozřejmě nesmí v režisérské kolekci chybět. Thriller o žraloku zabijákovi vydělal 410 milionů dolarů a Spielberga rázem katapultoval mezi největší režisérské hvězdy. Film získal tři Oscary – za hudbu, střih a zvuk.

1941 (1979):

Tato bláznivá válečná komedie měla rozporuplné ohlasy. Její děj se odehrává šest dní po útoku na Pearl Harbour, kdy jedna japonská ponorka nedopatřením přistane na pláži v Los Angeles.

and

E.T. Mimozemšťan (1982):

Film, který dojal jak malé, tak velké publikum, se stal ve své době komerčně nejúspěšnějším filmem. Ani dnes se asi těžko najde někdo, kdo by příběh desetiletého chlapce Elliota a jeho mimozemského přítele neznal.

Navždy (1989):

Tenhle film spatřil světlo světa hned po úspěšném třetím dílu legendárního Indiana Jonese a setkal se s dost vlažným přijetím. Jak tento romantický film zapůsobí na vás?

Jurský park (1993)  a Jurský Park: Ztracený svět (1997):

Dinosauři ze Spielbergova Jurského parku se stali legendou. Tyto dobrodružné snímky plné akce a napětí si určitě rádi vychutnáte.

Kromě zmíněných filmů obsahuje nová režisérská kolekce Stevena Spielberga také mnoho různých zajímavých bonusů. Více informací najdete na stránkách www.bontonfilm.cz a na facebooku.

and
 

Související články