FACESTARŽivotní stylZJISTĚTE, ZDA VÁŠ PES TRPÍ NADVÁHOU! VÍTE, JAK MU ÚČINNĚ POMOCI?

ZJISTĚTE, ZDA VÁŠ PES TRPÍ NADVÁHOU! VÍTE, JAK MU ÚČINNĚ POMOCI?

Jak poznat nadváhu u psa

Jak poznat nadváhu u psa

U psů obecně platí, že pokud jim můžete nahmatat rukou poslední dvě žebra, jsou v dobré kondici. U většiny plemen také existuje standard, kerý říká, v jakém rozmezí by se měla váha pohybovat. „Pokud máte doma pejska v letech a zdá se vám, že v poslední době rapidně přibral, a přitom jí pořád stejně, doporučuji před zavedením dietního režimu kontrolu u veterinárního lékaře. Pes sice může nějaká kila nabrat, ale mohlo by se také jednat o „zavodňování,“ kdy mohou dieta a pohyb spíše ublížit než pomoci, říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů a koček. 

Zdravotní problémy

S přibývajícími kily stejně jako u lidí přibývají i zdravotní problémy. Kila navíc znamenají zátěž pro pohybový aparát a pes pak nemá chuť k pohybu. Spíše leží a po větší námaze jej bolí klouby a svaly. Nadváha a obezita však u psů způsobuje i závažnější problémy, než je onemocnění kloubů. Brzy jim totiž mohou vypovědět funkci některé orgány – především srdce, játra a ledviny.

and

Dieta a pohyb

Aby se pes stravoval vhodným způsobem, je třeba často změnit vlastní návyky. Nedávat mu své jídlo od stolu, bez ohledu na to, jak smutné oči dělá, a to ani maličké kousky. Také bychom se měli zamyslet nad tím, zda mu nedopřáváme příliš velké množství odměn. Psi by měli být odměňováni jen za opravdu výjimečné výkony. Pohyb je pro psa stejně důležitý jako omezení pamlsků. Pokud váš pes dostatek pohybu nemá, bude nejlepší začít s ním chodit nejprve na kratší vycházky, které můžeme postupně prodlužovat. V chladnějším počasí je lepší vyrazit si vícekrát na kratší procházku.

Vyzkoušejte granule light

Pokud po měsíci snahy neuvidíte žádný výsledek, zkuste vyměnit granule pro dospělé psy za produkt s označením light. Spousta značek obsahuje light granule ve své produktové řadě, takže obvykle nebudete muset měnit recepturu nebo oblíbenou značku granulí. Pouze vašemu psovi dáte stejně kvalitní granule s nižším počtem kalorií,“ dodává Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz.

and

Související články