FACESTARŽivotní stylZIMA A MRÁZ NEMÁ ŠANCI! DESET TIPŮ NA TO, JAK SE ZAHŘÁT...

ZIMA A MRÁZ NEMÁ ŠANCI! DESET TIPŮ NA TO, JAK SE ZAHŘÁT V CHLADNÝCH ZIMNÍCH DNECH!

1. Uvařte si lahodný horký nápoj. Znáte ruský nápoj sbiteň? Rusové dobře vědí, co je to zima, a tenhle recept v mrazivých dnech rozhodně přijde vhod. 

1. Uvařte si lahodný horký nápoj. Znáte ruský nápoj sbiteň? Rusové dobře vědí, co je to zima, a tenhle recept v mrazivých dnech rozhodně přijde vhod. 

Budete potřebovat 150 g medu, 1,5 až 2 l vody, 100 g cukru, 2 až 3 lžičky sušené třezalky, 6 hřebíčků, 6 zrnek pepře, polovinu menšího zázvoru, kousek celé skořice a 1 lžíci máty. Med povařte v kastrolu a rozřeďte jej 300 ml vody. Odděleně povařte cukr, rozpuštěný v dalších 300 ml vody. Medový i cukrový sirup slijte dohromady a vařte spolu asi 20 minut. Zbytek vody přiveďte k varu, přidejte koření a vařte 10 minut. Paknechte odvar z koření stát v přikryté nádobě dalších 10 minut, přeceďte jej a vmíchejte do medovo-cukrového sirupu. Nápoj podávejte horký.

and

2. Zahřejte se pikantním jídlem. Vyzkoušejte recepty asijské kuchyně, jako je karí nebo thajská kokosová polévka. Také mexické pokrmy, ve kterých se nešetří papričkami jalapeños či typický texaský pokrm chili con carne určitě vyžene rtuť z každého teploměru nahoru.

3. Tancujte. Klidně doma v obýváku při oblíbené hudbě. Ale také si můžete vyrazit na žhavou taneční párty a pořádně to roztočit. Vyzkoušejte třeba oblíbenou kubánskou salsu a protančete celou zimu!

4. Napusťte si vanu s horkou vodou. Ještě lepšího prohřátí dosáhnete použitím přírodních éterických olejů. K prohřátí organismu se nejlépe hodí silice ze skořice, hřebíčku či anýzu (stěmi však opravdu opatrně – ne víc než 2 kapky) a citrusových plodů – pomeranče a mandarinky (těch můžete i trošku víc, až 5 kapek). Také vyzkoušejte borovici a jedli. Nejlepší je olejíčky nakapat do malého množství neutrálního oleje (třeba olivového) a směs přidat do vany. Po koupeli se zabalte do teplé pokrývky a nenchte tělo vychladnout!

and

5. Oblékejte se do více vrstev. Lépe vás zahřeje několik vrstev tenčích oděvů než jeden tlustý svetr, a to proto, že mezi jednotlivými vrstvami oděvu zůstává také vrstva prohřátého vzduchu. Ponožky si natáhněte klidně dvoje nebo troje a hlavu chraňte čepicí. Vyhnete se tak nepříjemným zánětům dutin čistředouší.

6. Přitulte se. Nic nezahřeje více než objetí milované osoby. A když se hned po ránu budete věnovat milostným aktivitám, krásně se vám rozproudí krev v těle a navíc vám bude celý den příjemně.

and

7. Zapalte si vonné svíčky a aromalampy. Čím víc mihotavých plamínků kolem sebe budete mít, tím větší teplo vám bude. Svíčky navíc vytvoří příjemnou atmosféru a krásně vás naladí a uvolní. Zahřejete se i tím, že se zbavíte stresu.

8. Upečte koláč. Zahřejete se při práci i teplem vycházejícím z trouby. A teplá sladká vůně, která naplní váš domov, vás zahřeje ještě víc. A když si také najdete chvilku na zahřívací cvičení, nemusíte mít z konzumace sladkostí vůbec špatný pocit.

and

9. Pořiďte si kvalitní boty. Když budete mít nohy pěkně v teple, bude vám příjemně teplo po celém těle. Na zimní obuvi rozhodně nešetřete.

10. Zajděte na masáž. Pomůže vám nejen prohřát tělo, ale uvolnit všechny svaly, šlachy a klouby a zbavit se únavy a stresu. Masáží rozhodně uděláte hodně pro své zdraví. A kam na masáž? Třeba sem: www.fitnessbbc.cz. Uvolnění od veškeré zátěže jistě ocení i vaši blízcí, proto jsme pro vás připravili dárkové poukazy na masáže. Darujte masáž – takový dárek jistě každého zahřeje, nejen u srdce.

Související články