FACESTARReceptyZDRAVOU LIMONÁDOU PROTI ÚNAVĚ: NEVĚŘÍTE? TAHLE JE PŘÍRODNÍ, OSVĚŽÍ A ZBAVÍ TĚLO...

ZDRAVOU LIMONÁDOU PROTI ÚNAVĚ: NEVĚŘÍTE? TAHLE JE PŘÍRODNÍ, OSVĚŽÍ A ZBAVÍ TĚLO ŠKODLIVIN!

 

 

Domácí zdravé limonády mají několik důležitých výhod – pomůžou vám dodržovat pitný režim, nemusíte se bát zbytečných kalorií, jsou plné vitaminů a antioxidantů, osvěží vás a díky očišťující limonádě se zbavíte i škodlivých látek, které se hromadí v těle. Nejen, že vám limonáda pomůže k lepšímu zdraví a náladě, ale také vám pomůže od celkové únavy.

K limonádě přidejte zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a lehčí stravu. Rozhodně se budete cítit mnohem lépe!

Co budete potřebovat:

Čerstvé ovoce podle chuti

Bylinky

Led (pokud chcete limonádu ledovou)

Domácí sodovku

Mačkadlo na šťávu

Domácí sodovku připravíte nejlépe ve výrobníku SodaStream z filtrované kohoutkové vody. Získáte tak opravdu kvalitní sodovku a nemusíte být závislí na kupovaných perlivých vodách, jejichž kvalita je dost často diskutabilní. Pokud vám v limonádě vadí kousky ovoce, můžete místo rozmačkaného ovoce použít čistou šťávu z odšťavovače.

Postup přípravy:

Do sklenice vložíte ovoce, případně zeleninu a bylinky a rozmačkáte. Pokud chcete nápoj ledový, přidáte led a doplníte domácí sodovkou.

Můžeme doporučit tyto skvělé kombinace:

Borůvky a šalvěj, jablko, javorový sirup a skořice, ananas a máta, jahody a bazalka, zázvor a citron, maliny a pomeranč, broskev a mandlový extrakt, třešně a vanilkový extrakt, meloun a rozmarýn, maliny a limetka.

andtheyummylife.com

Pokud toužíte přece jen po trošku sladším nápoji, přidejte lžičku medu. Limonáda bude sladší, ale rozhodně stále zdravější než klasické kupované limonády, které jsou plné cukru a umělých sladidel.

Očišťující limonáda

Chcete se velmi příjemným způsobem zbavit škodlivých látek nahromaděných v těle, a ještě při tom posílit imunitu? Vyzkoušejte limonádu z okurky a zázvoru. Okurka je známá detoxikačními účinky a zázvor působí proti zánětům a má dobrý vliv na zažívání. Také posiluje imunitu.

Ingredience:

1/2 neoloupané okurky

3 tenké plátky zázvoru

Šťáva z 1 limetky

10 lístků máty

1 l domácí sodovky z výrobníku SodaStream

Postup přípravy:

Okurkru spolu se zázvorem, limetkovou šťávou a mátou rozmixujeme a zalijeme sodovkou. Limonádu vložíme na 20 minut do lednice a můžeme podávat, případně doplnit ledem.

Pozor na kávu

Kromě sladkých limonád bychom si měli dávat pozor i na kávu. I když to zní paradoxně, dlouhodobá konzumace kofeinu může zapříčiňovat únavu, protože kvůli němu si tělo nezvládá udržovat vyrovnanou hladinu energie. Zkuste tak alespoň na měsíc nápoje s obsahem kofeinu vysadit, abyste zjistili, zda se bez nich necítíte lépe. Měli byste také omezit konzumaci alkoholu, zejména před spaním.

Jakým potravinám se vyhnout

Když potřebujeme tělu dodat energii, často sáhneme právě po takových potravinách, které nejvíce škodí. Na chvilku nám sice dají obrovské množství energie, ale až tento efekt opadne, cítíme se ještě vyčerpanější než předtím. Mezi tyto potraviny patří bonbony, sladké pečivo a zákusky. Kousek hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa (alespoň 70 %) nemusí být na závadu. I tuto čokoládu je však třeba konzumovat ve velmi malém množství. Pomůže mimo jiné krotit chutě na sladké.

Příčinou únavy může být i nedostatek železa

Mezi potraviny bohaté na železo patří ořechy (jejich denní příjem by ale neměl přesáhnout 30 g) a luštěniny a také mnoho druhů ovoce a zeleniny, například meruňky, višně, švestky a brokolice, zelí, či proslulý špenát.

Právě meruňky a višně také můžete použít k přípravě zdravé limonády. Doplnit je můžete také kopřivovým čajem, který dokáže zázraky. Kopřiva obsahuje též velké množství železa. Kromě toho je bohatá na chlorofyl, který má mnoho příznivých účinků na naše zdraví, a má detoxikační účinky.

Související články