FACESTARReceptyZDRAVÁ A VYDATNÁ SNÍDANĚ DO DVOU MINUT! VYZKOUŠEJTE TO A SAMI...

ZDRAVÁ A VYDATNÁ SNÍDANĚ DO DVOU MINUT! VYZKOUŠEJTE TO A SAMI POZNÁTE ZMĚNU!

Ingredience:
40 g ovesných vloček
15 g semínek chia
15 g proteinového prášku s oblíbenou příchutí
Ovoce

Ingredience:
40 g ovesných vloček
15 g semínek chia
15 g proteinového prášku s oblíbenou příchutí
Ovoce

Postup přípravy:
Ovesné vločky, semínka chia a proteinový prášek vložíme do misky a zalijeme 200 ml vroucí vody. Směs dobře promícháme a necháme stát asi 15 minut, aby nabobtnala. Jakmile směs zhoustne, dolijeme do ní takové množství vody, aby měla konzistenci středně tekuté kaše. Misku vložíme do ledničky a necháme ji tam přes noc. Ráno ji můžeme ohřát a pak přidáme ovoce na dochucení, případně ji můžeme malinko přisladit oblíbeným sladidlem (např. javorovým sirupem).

Další ingredience, které můžeme do kaše přidat:

Skořice – je výborná v kombinaci s jablkem. Jedna lžička skořice kaši nádherně provoní.

Kakao – skvěle se hodí k banánu a jeho bohatá chuť vás ráno povzbudí lépe než šálek kávy.

Arašídové máslo – je také výborné v kombinaci s banánem. Jen je třeba mít na paměti, že je velmi kalorické, proto není nejvhodnější např. při redukční dietě.

Vanilkový extrakt – vyzkoušejte jej přidat například k malinám či jahodám. Pokud nemáte vanilkový extrakt, můžete použít trošku vydlabané dřeně přímo z vanilkového lusku.

Ořechy – budou vám chutnat s každým druhem ovoce a dodají vám potřebné nenasycené mastné kyseliny. Platí o nich totéž, co o arašídovém másle.

Sušené ovoce – jestliže nemáte k dispozici čerstvé ovoce, přidejte do kaše rozinky, sušené meruňky, švestky či jakékoli jiné sušené ovoce.

Kokosové mléko – zkuste místo vody na rozředění kaše použít kokosové mléko. Chuť bude bohatší a dodáte tělu další prospěšné látky. Místo toho můžeme použít také strouhaný kokos a kaši naředit vodou.

Melasa – lze ji použít jako sladidlo, které má ovšem velmi příznivý vliv na naše zdraví. Má vysoký obsah železa a dalších důležitých minerálů i vitaminů.

Související články