Novinka: Zcela nový model Hyundai Santa Fe

Hyundai zesiluje své postavení na trhu SUV představením čtvrté generace modelu Santa Fe. První model byl představen v roce 2001. Od uvedení první generace prodal Hyundai jen v Evropě více než 1,6 milionu vozů SUV a během uplynulých 17 let bylo jen v Evropě prodáno více než 400 000 vozů Santa Fe. To je slušná vizitka.

Technika pro život

Očekává se, že nový Hyundai Santa Fe osloví své zákazníky prémiovým designem, větším vnitřním prostorem a vyspělou technikou. Tento model bude novou vlajkovou lodí značky Hyundai v segmentu SUV. Má nabídnout nejlepší soubor bezpečnostní výbavy ve svém segmentu, pozoruhodný vnitřní prostor a inovativní komfortní prvky, které nám mají usnadnit každodenní život.

Hyundai Santa Fe: čtvrtá generace
Hyundai Santa Fe: čtvrtá generace
Hyundai Santa Fe: nová vlajková loď
Hyundai Santa Fe: nová vlajková loď

Design čtvrté generace modelu Santa Fe přebírá nový rodinný vzhled SUV značky Hyundai. Moderní a prestižní dojem umocňují duálně uspořádané světlomety a kaskádovitá maska chladiče, jež definuje identitu modelů značky Hyundai. Vnější celkový design je charakterizován vizuální stabilitou široké karoserie a odvážným vzhledem. Velikost zavazadlového prostoru je velmi slušných 625 l respektive 1 695 l.

Hyundai Santa Fe: zavazadlový prostor nabídne 625 l
Hyundai Santa Fe: zavazadlový prostor nabídne 625 l

HTRAC

Zcela nový model je vybaven vyspělým systémem pohonu všech kol s označením HTRAC, který se vyznačuje optimalizovaným rozdělováním točivého momentu v závislosti na adhezi jednotlivých kol a rychlosti jízdy. Řidiče podporuje ve všech jízdních situacích, ať se pohybuje na sněhu, kluzkém povrchu, nebo v běžných provozních podmínkách. Navíc zvyšuje stabilitu při průjezdu zatáčkami.

Hyundai Santa Fe: HTRAC
Hyundai Santa Fe: HTRAC

Motorizace

Hyundai nabízí výběr mezi dvěma vznětovými a jedním zážehovým motorem.

Vznětový motor CRDi 2,0 litru

  • Standardní verze: 110 kW/150 k
  • Výkonnější verze: 136 kW/185 k

Oba motory jsou k dispozici s převodovkami 6MT nebo 8AT a s pohonem předních nebo všech kol

Vznětový motor CRDi 2,2 litru

  • 147 kW/200 k

K dispozici s převodovkami 6MT nebo 8AT a s pohonem předních nebo všech kol

Zážehový motor Theta II 2,4 litru

  • 136 kW/185 k, dodává se s převodovkou 6AT a pohonem všech kol

Všechny motory splňují emisní normu Euro 6d Temp

Brzy budou k dispozici také hospodárné alternativní pohony: hybridní verze a hybridní verze s vnějším nabíjením.

Hyundai Santa Fe: prémiové SUV
Hyundai Santa Fe: prémiové SUV
Hyundai Santa Fe: 7" přístrojový panel
Hyundai Santa Fe: 7″ přístrojový panel

ROA, RCTA a SEA

Čtvrtá generace modelu Santa Fe splňuje nejvyšší evropské bezpečnostní standardy nabídkou jednoho z nejlepších souborů bezpečnostní výbavy ve své třídě, který zahrnuje několik inovativních bezpečnostních funkcí, nabízených poprvé v automobilovém průmyslu. Inovativní upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert) detekuje cestující na zadních sedadlech a upozorní na ně řidiče při vystupování z vozu.

Hyundai Santa Fe: inovativní upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert)
Hyundai Santa Fe: inovativní upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert)

Také asistent zabraňující kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání RCTA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist) je novinkou ve výbavě vozu značky Hyundai. Systém při couvání z míst se špatnou viditelností nejen upozorňuje na případná vozidla, která se přibližují zezadu, ale také automaticky aktivuje brzdy. Asistent pro bezpečné vystupování SEA (Safety Exit Assist) zabraňuje nehodám v situacích, v nichž se zezadu přibližují vozidla. Tehdy dojde k přechodnému uzamčení dveří ještě před jejich otevřením, aby mohli cestující bezpečně vystupovat z vozu.

Hyundai Santa Fe: asistent zabraňující kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání RCTA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist)
Asistent zabraňující kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání RCTA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist)
Hyundai Santa Fe: asistent pro bezpečné vystupování SEA (Safety Exit Assist)
Asistent pro bezpečné vystupování SEA (Safety Exit Assist)

Výbava zahrnuje rovněž nový průhledový displej Hyundai, který promítá důležité provozní a bezpečnostní informace na čelní okno. Díky nejvyšší hodnotě jasu ve své třídě (10 000 cd/m2) a 8“ úhlopříčce zobrazovací plochy zaručuje nejen skvělou čitelnost za dne, ale umožňuje také rychlé vnímání informací bez rozptylování pozornosti řidiče.

Hyundai Santa Fe: průhledový displej
Hyundai Santa Fe: průhledový displej

Cena vozů bude startovat na částce 849.990 Kč.

Hyundai Santa Fe: novinka s velkým N
Novinka s velkým N
Hyundai Santa Fe: bezpečné svezení za každého počasí
Bezpečné svezení za každého počasí