FACESTARBydleníZavlažovat zahradu bezpracně? Vsaďte na funkční a stylové produkty

Zavlažovat zahradu bezpracně? Vsaďte na funkční a stylové produkty

Kvůli stále větším suchům vyžaduje trávník a záhony na vaší zahradě či květiny a byliny na balkoně víc a víc pozornosti. Pořiďte si vše potřebné k zavlažení vaší zeleně.

Jedete na delší dovolenou a bojíte se, že vám květiny mezitím uschnou? Nebo na zalévání občas zapomenete? Pak jsou pro vás určené samozavlažovací systémy do květináčů, které dávkují vodu ke kořenovému systému postupně po dobu několika dní. Oblíbené jsou například zavlažovací hroty, ke kterým stačí připevnit běžnou PET lahev o objemu až 2 litry a naplnit ji vodou. O zbytek se už zavlažovací hrot postará sám.

Závlaha v každé kapce

Pokud se vám nechce každý den tahat s několikakilovou konví, použijte zahradní hadici. Při jejím výběru dbejte nejen na délku hadice a materiál, ze kterého je vyrobena, ale také na její průměr (nejběžnějším rozměrem hadic je ½ palce, tedy 12,7 mm). Pro kropení hadicí je užitečné využít zavlažovací pistoli s nastavitelnou intenzitou vodního proudu.

Praktickým doplňkem hadic je hadicový naviják, který má hned několik užitečných vlastností. Kromě toho, že zjednodušuje manipulaci s hadicí je také praktický při jejím uskladnění. Chcete si námahu spojenou s přenosem hadice na vodu po zahradě ještě více zjednodušit? Pořiďte si vozík s navijákem na kolečkách, který je vybavený nastavitelnou rukojetí.

Zamyslete se, jestli nemůžete s vodou hospodařit lépe. Snažte se co nejefektivněji využívat dešťové vody, kterou zachytávejte do sudů či jiných nádob na koncích okapů. Nashromážděnou vodu následně nemusíte pouze rozlévat pomocí konve. Pokud dáváte přednost vodním hadicím, pořiďte si k nim vhodné zahradní čerpadlo. Vodu se také snažte udržet v půdě pomocí mulčovací kůry, vypařování vody také zmírní promyšlené zastínění zahrady.

Stará, těžká a neohebná zahradní hadice či PET lahev místo konve. Že byste k zalévání raději používali modernější a designovější produkty? Nabídka se v tomto sektoru začíná rychle rozšiřovat. Za pozornost stojí například produkty italské značky G. F. Garden, které vás zaujmou nejen svým vzhledem, ale i kvalitním provedením a rozumnou cenou.

Související články