FACESTARKrásaZATOČTE JEDNOU PROVŽDY S CELULITIDOU A UŽÍVEJTE SI KRÁSNOU POKOŽKU PO CELÝ...

ZATOČTE JEDNOU PROVŽDY S CELULITIDOU A UŽÍVEJTE SI KRÁSNOU POKOŽKU PO CELÝ ROK!

Celulitidu způsobuje tuková tkáň, která proniká do pokožky azpůsobuje, že se v ní tvoří jamky. Zbavit se jí nemusí být snadné, ale zkuste se řídit těmito deseti radami a uvidíte, zda pomerančová kůže zmizí.

Celulitidu způsobuje tuková tkáň, která proniká do pokožky azpůsobuje, že se v ní tvoří jamky. Zbavit se jí nemusí být snadné, ale zkuste se řídit těmito deseti radami a uvidíte, zda pomerančová kůže zmizí.

1. Cvičení

Ať už je vaše hmotnost jakákoli, cvičení zaměřené na hýždě a boky vám pomůže se jí zbavit. Nejlepší je chůze, cyklistika a běh. Pomůže vám i plavání a cvičení s činkami. Plavání je vhodné zvláště pro ty, co z nějakého důvodu nemůžou běhat.

and

2. Voda

Opravdu – obyčejná voda je skvělý bojovník proti celulitidě. Voda totiž pomáhá vylučovat z těla toxiny. Nesmíte to ale s vodou přehánět, aby nezpůsobovala otoky. Jeden a půl litru vody denně úplně stačí.

and

3. Potraviny s obsahem lecitinu

Když budete tyto potraviny jíst denně, posílíte kožní buňky: vejce, jablka, sóju, špenát, květák, arašídy a ledový salát. Jezte je každý den a v létě budete odměněni.

4. Bílkoviny

Bílkoviny posilují tvorbu kolagenu a elastinu, což jsou látky, které celulitidě rozhodně nesvědčí. Jezte libové maso, ořechy, luštěniny a pijte odtučněné mléko.

5. Krémy a peelingy

Zatímco potraviny pomáhají proti celulitidě bojovat zevnitř, krémy a peelingy pomáhají zvenčí. Kromě komerčních přípravků můžete použít i domácí, které si připravíte sami.

Na krém proti celulitidě budete potřebovat:

100 ml jakéhokoli dětského krému (má ideální složení bez nebezpečných
chemikálií a velmi dobře hydratuje pokožku)
20 kapek pomerančového éterického oleje
3 až 5 kapek skořicového éterického oleje

Můžete použít i citronový nebo jiný citrusový éterický olej. V kombinaci se skořicovým olejem nejen krásně voní, ale také dokáže na vaší pokožce divy. Všechny ingredience dobře promíchejte. Dejte si dobrý pozor na to, abyste nepoužili více než 5 kapek skořicového oleje – mohl by vás popálit.

Před první aplikací nechte krém stát asi 8 až 10 hodin. Znovu jej pak promíchejte a můžete jej nanést na postižená místa. Toto množství by vám mělo vystačit na 4 týdny, pak si vyrobte další. Po každém použití krém dobře uzavřete.

Na nejjednodušší peeling proti celulitidě budete potřebovat:

Asi 1/2 šálku mleté kávy
Trochu horké vody

Kávu rozmícháte v takovém množství horké vody, aby se vytvořila pasta. Tou pak masírujeme postižená místa asi 5 minut a opláchneme. Účinnou látkou je zde kofein, který také obsahují komerční přípravky.

Pokud máte více času, vyzkoušejte tento recept:

Vytvořte pastu podle receptu uvedeného výše. Přidejte 2 lžičky olivového nebo rozmarýnového oleje. Na podlahu položte staré noviny, abyste ji neušpinili, a kruhovými pohyby směs vmasírujte do pokožky. Pak ošetřená místa zabalte do potravinové fólie a 30 minut relaxujte. Pak fólii sejměte a opláchněte se teplou či studenou vodou.

6. Choďte do schodů

Pokud si můžete vybrat, nejezděte výtahem, ale vyjděte schody. Tento pohyb vám zajistí potřebnou cirkulaci krve, což také proti celulitidě pomáhá.

and

7. Tučné ryby

Tuky obsažené v rybách pomáhají zmenšovat otoky, které také škodí pokožce. Mezi tyto ryby patří např. sleď, losos, makrela, tuňák, pstruh či sardinky.

and

8. Žádné plnotučné mléčné výrobky

Plnotučné mléčné výrobky, jako je smetana, máslo či sýry obsahují velké množství nasycených tuků, které se těžko odbourávají. Pokud můžete, vyhněte se jim.

and

9. Žádné rychlé občerstvení a moučníky

Vyhněte se jídlům, která vedou k ukládání tuků, a tudíž i k celulitidě. Vařte doma takové jídlo, které nebude obsahovat nasycené tuky.

10. Ovoce a zelenina

Vysoký obsah vlákniny v ovoci a zelenině je výborným bojovníkem proti celulitidě. Jezte pomeranče, grapefruity, broskve a švestky, které mají nižší obsah cukru, ale hodně vlákniny.

and

Související články