FACESTARZdravíZářivý ůsměv doma a snadno: 6 metod na bělení zubů

Zářivý ůsměv doma a snadno: 6 metod na bělení zubů

 

 

1. Peroxid vodíku a jedlá soda

Tyto dvě látky jsou jednou z nejstarších metod bělení zubů a má velmi dobré výsledky. Nejlepší je smísit peroxid se sodou a vytvořit pastu a používat ji místo běžné zubní pasty. Na vytvoření pasty stačí přidat pár kapek tříprocentního peroxidu vodíku. Zubní lékaři však tuto pastu nedoporučují používat stále. Stačí si s ní čistit zuby po dobu tří až pěti dnů – až se vybělí. Potom přejděte zase k běžné zubní pastě a po šesti měsících můžete zase bělit.

2. Jahodová pasta

Už jste slyšeli o kyselině jablečné? Je to výborná pomůcka na odstraňování skvrn od kávy, vína a čaje a také dokáže odstranit skvrny na zubech. Jahody ji obsahují ve velké míře, takže jsou na bělení zubů ideální. Rozmačkejte jednu nebo dvě jahody a přidejte lžičku jedlé sody a vzniklou pastou si vyčistěte zuby (asi 5 až 7 minut). Použijte dětský kartáček, protože se vám lépe dostane mezi zuby. Mezi zuby mohou zůstat zrníčka jahod, proto je vhodné pak ještě použít mezizubní kartáčky nebo zubní nit.

Ani tato pasta by se neměla používat příliš často, protože pak by mohla zuby nejen vybělit, ale také díky příliš častému působení kyseliny poškodit.

3. Banánová slupka

Vnitřek banánové slupky obsahuje velké množství draslíku, hořčíku, manganu a dalším minerálů, které také pomáhají bělit zuby. Po vyčištění třete zuby ještě asi 2 minuty vnitřní stranou kousku čerstvé banánové slupky. Pak si dobře vypláchněte ústa a celý proces zopakujte před spaním.

4. Jablečný ocet

Zředěný jablečný ocet. pomůže zvýšit bělicí vlastnosti každé zubní pasty. Zřeďte jej vodou v poměru 1 dílu octa na 3 díly vody. Pak jej smíchejte s přírodní zubní pastou a čistěte si zuby obvyklým způsobem.

5. Pasta z kokosového oleje

Díky některým celebritám, jako je třeba Gwyneth Paltrow nebo Shailene Woodley, se stal kokosový olej hitem. Obsahuje mastné kyseliny, které se v kontaktu se slinami mění na bělicí enzymy. Při reakci se slinami uvolňují kyslík, a ten se váže na látky, které tvoří na zubech skvrny, a ty pak snadno odstraníte kartáčkem. Čistit si zuby 20 minut olejem však není pro každého. Lze z něj však vybrobit pastu, která bude mnohem příjemnější. Nejprve rozehřejte šálek kokosového oleje a pak přidejte 2 lžičky jedlé sody a 5 až 10 kapek mátového éterického oleje, dobře směs promíchejte. Mátový olej dodá pastě typickou chuť a také má antimikrobiální účinky.

6. Pasta z aktivního uhlí

Aktivní uhlí je právě v kurzu kvůli detoxikačním účinkům. Kromě toho ovšem může také velmi pomoci při bělení zubů. Váže na sebe bakterie ještě dřív, než způsobí na zubech nepěkné skvrny. Smíchejte aktivní uhlí s troškou vody a jemně je aplikujte na povrch zubů. Nechte uhlí působit 2 minuty, pak si dobře vypláchněte ústa vodou.

 

Související články