FACESTARBydleníZapomeňte na záclony a závěsy: tohle bude vašemu interiéru slušet nejvíc

Zapomeňte na záclony a závěsy: tohle bude vašemu interiéru slušet nejvíc

Při vybavování interiéru se velmi často postupuje tzv. jedním směrem. Obecně panuje představa o tom, že „kdo má židli“, ten že tedy „bydlí“ a zkrátka zařídit si interiér je v prvé řadě záležitostí nákupu nábytku. Není tomu ale tak, celkové zútulnění bytu je hlavně záležitostí maličkostí! Připravili jsme si pro vás několik tipů a mnohé z nich vás možná překvapí.

Při vybavování interiéru se velmi často postupuje tzv. jedním směrem. Obecně panuje představa o tom, že „kdo má židli“, ten že tedy „bydlí“ a zkrátka zařídit si interiér je v prvé řadě záležitostí nákupu nábytku. Není tomu ale tak, celkové zútulnění bytu je hlavně záležitostí maličkostí! Připravili jsme si pro vás několik tipů a mnohé z nich vás možná překvapí.

and1.      Tapety

Pokud chcete udělat ze zastaralého interiéru moderní, vyzdobte ho tapetami. Můžete je použít na všechny stěny místnosti nebo vytapetovat jen jednu či dvě protilehlé. In jsou hlavně tapety s výrazným vzorem – květinovým a geometrickým – a ty, které odkazují k módě 70. a 80. let. Navíc se nejedná o žádnou velkou investici, desetimetrovou roli seženete i do 500 Kč.

 2.     Vhodné stínění

and

Pryč jsou doby záclon a závěsů. Propadněte i vy kouzlu látkového stínění, které vnese do interiéru originalitu. Látkové stínění není jen dekorativní, ale i funkční. Můžete ho použít například i na zastínění šikmých oken, půlkruhů, oddělení místnosti či umístit roletu na křídlo okna nebo před okenní otvor. V závislosti na jednotlivých typech lze látkové stínění ovládat pomocí řetízku, šňůry, madla, táhla nebo motoricky.

Dokáže z obyčejného pokoje vykouzlit designovou místnost, která je moderní a zároveň útulná. Vyberte si vzor, který bude dokonalý přesně do vašeho interiéru! V nabídce látek nechybí dětské motivy, vzorované či hladké látky nebo speciální nehořlavé a světlo nepropustné tkaniny.

Největší výběr najdete na www.ars-zaluzie.cz, tak se nechte inspirovat – třeba ještě dnes! Pomoci látkového stínění se chráníte jak před slunečními paprsky, tak před zvědavými pohledy zvenčí. Některé typy navíc mohou sloužit pro rozdělení vnitřního prostoru!

3.     Nálepky a fólie

Komu se nechce nově malovat či tapetovat celé stěny, může zvolit daleko jednodušší variantu – zdi ozdobit samolepicími dekoracemi. Ty lze později odstranit i bez poškození výmalby. V obchodě koupíte arch s mnoha součástmi, které můžete sestavit podle vzoru či podle své fantazie. Ideální je koupit dvě balení stejného vzoru, pak budete mít kombinací mnohem více.

4.     Osvětlení

Lustr, jako centrální osvětlení místnosti začíná být přežitkem. Zkuste svůj pokoj zútulnit různorodě rozmístěnými lampičkami, které budou svítit odlišnou intenzitou a uvidíte, že se v pokoji budete cítit uvolněněji. V kurzu jsou barevné led diody, které se dají umístit prakticky kamkoliv a nevyjdou draho. Diody si potom můžete sami regulovat na barvu, kterou zrovna chcete.

and5. Plisé pro vertikální okna a dveře

I když jsou vertikální okna a dveře velice zajímavá sami o sobě, není nikdy na škodu je trochu oživit. S plisováním od firmy Climax to bude hračka. Plisé jsou vhodné do otvíravých či výklopných oken, anebo balkónových dveří.

Boční vedení je řešeno pomocí lanek. Lze je dodat v různých tvarech a provedeních, a to jak pravoúhlé, tak i lichoběžníky, trojúhelníky, pětiúhelníky, šestiúhelníky. Plisé se skládá z horního hliníkového nosiče, ve kterém je ukryta ovládací mechanika, skládané látky a spodního nosiče.

Látka může být ve správné poloze fixována vodícími lanky. K dispozici je velké množství typů. Prohlédněte si jednotlivé možnosti. Ochranné prvky pro bezpečnost dětí zamezující uškrcení dítěte.

Související články