FACESTARCestováníVZHŮRU NA NÁKUPY DO LONDÝNA! PORADÍME, JAK A KDE EFEKTIVNĚ VYUŽÍT NÁKUPNÍ...

VZHŮRU NA NÁKUPY DO LONDÝNA! PORADÍME, JAK A KDE EFEKTIVNĚ VYUŽÍT NÁKUPNÍ ENERGII

Pokud jste četli první díl naší „londýnské série“, již víte, jak se do Londýna dopravit, kde se ubytovat a kde a co „ulovit“ k jídlu. Dnes si na své přijdou shopaholici (a shopaholičky), protože do britské metropole se rozhodně vyráží také za nákupy.

Pokud jste četli první díl naší „londýnské série“, již víte, jak se do Londýna dopravit, kde se ubytovat a kde a co „ulovit“ k jídlu. Dnes si na své přijdou shopaholici (a shopaholičky), protože do britské metropole se rozhodně vyráží také za nákupy.

Symbolem low-costového nakupování je irský řetězec PRIMARK (ten najdete také u Vídně či v Drážďanech), ovšem pokud nefandíte adrenalinovým sportům (překážkový běh mezi regály, boj o oděvy zblízka apod.), měli byste vyrazit raději do toho, který se nachází na Oxford Street u Tottenham Court Road. Druhý, taktéž na Oxford street, avšak na rohu Hyde Parku u Marble Arch, je potom určen spíše velmi silným a odhodlaným jedincům.

and

Centrálními nákupními ulicemi, které jsou teď před Vánoci navíc nádherně vyzdobené, jsou již zmiňovaná Oxford Street a Regent Street. Na první z nich najdete např. i slavný Disney Store, hračkářství plné plyšových postaviček ze známých z filmů společnosti Disney, nebo obchodní dům John Lewis, kde určitě vyjeďte na střechu. Tam je totiž aktuálně pro návštěvníky připravena vánoční observatoř.

Na Regent Street, kde je již více luxusní zboží, by vaší pozornosti rozhodně nemělo uniknout hračkářství Hamley´s, kde v tzv. Bear Factory můžete (tedy, primárně vaše děti, ale vy klidně také) vdechnout život vlastnímu plyšovému méďovi (resp. můžete si jej vycpat a v případě zájmu obdržíte i jeho rodný list). Tutéž prodejnu najdete i na slavném trhu Covent Garden. Legendární je potom také pětipatrová prodejna sportovního zboží LillyWhites přímo na Piccadilly, kde zajásají především fandové outdooru, Pro milovníky vrcholného luxusu je potom jasnou nutností návštěva Old Bond Street, kde má prodejnu např. Cartier, Luis Vuitton apod.

and

Ačkoliv klasické obchodní domy v centru Londýna nenajdete, minimálně do dvou byste se vypravit měli. Tím prvním je slavný Harrods, kam se za nákupy vydává i královská rodina (a ačkoliv Harrods primárně nabízí skutečně velmi luxusní zboží, je zároveň turistickou atrakcí, takže vůbec nevadí, když v šoku zíráte např. na jídelní servis v přepočtu za milion korun). V jeho okolí jsou také obchody známých módních značek, přičemž vaší pozornosti by rozhodně neměly uniknout výkladní skříně obchodního domu Harvey Nichols, které vždy prezentují ultimativní umění.

Za „běžnějšími“ nákupy se pak můžete rozjet (ideálně metrem) do obchodního domu Westfield, který je zároveň největším obchodním centrem v Evropě. A kdybyste chtěli zažít pořádný blešák a zároveň se podívali na místo, kde žila Amy Winehouse, jistě vás nadchne legendární Camden Town.

and

V případě, že vaším cílem není pouze nákup oděvů, bot a doplňků a nepohrdnete např. i potravinami, určitě byste měli navštívit některou z poboček řetězce 99p, což je britská obdoba někdejšího českého „vše za 39“. Budete rozhodně překvapeni, co všechno lze právě za libru zakoupit. Ze sektoru potravin by vám přinejmenším neměl uniknout anglický čaj, nejlépe potom TWININGS. Ten sice v různých variacích seženete i u nás, ovšem konkrétně černý snídaňový nikoliv. Čtvrtkilová krabička potom vyjde v průměru na 2 libry.

and

Pokud jste také milovníci sladkého, navštivte některou z prodejen čokolády Thortons, především bonboniéry jsou potom skutečně výborné (a v Čechách se neprodávají), ceny jsou sice trošku vyšší (větší bonboniéra, cca 350 gramů za plnou cenu 12 liber), ale když zapátráte např. i v potravinových řetězcích jako Tesco (v centru např. pár metrů od Piccaddilly) nebo Sainsbury´s (např. na dopravním uzlu Victoria), obvykle narazíte na nějakou slevovou akci.

V zítřejším (a zároveň posledním) díle se můžete těšit na množství kulturních tipů, protože stejně jako má New York Broadway, Londýn má svou hlavní divadelní produkci soustředěnou na West End. A třeba Fantoma opery prostě musíte vidět…

Související články