FACESTARŽivotní stylVYZKOUŠELI JSTE ÚKLID PÁROU? BEZ NÁMAHY ZNIČÍTE MASTNOTU, PRACH I ŠPÍNU A...

VYZKOUŠELI JSTE ÚKLID PÁROU? BEZ NÁMAHY ZNIČÍTE MASTNOTU, PRACH I ŠPÍNU A UŠETŘÍTE SPOUSTU ČASU!

Co všechno můžete čistit párou?

Co všechno můžete čistit párou?

1. Dlaždičky a spáry

Na dlažbu, obklady a spáry se parní čističe používají nejčastěji. Spáry mezi dlaždičkami, které jsou pro nečistotu doslova magnetem, lze díky páře vyčistit snadno, rychle a bez námahy. Kdo by totiž chtěl čistit spáry kartáčkem centimetr po centimetru? „Pára uvolní mastnotu a špínu, kterou pak snadno setřete. Díky tomu lehce vyčistíte i tenké spáry mezi dlaždičkami,“ radí Vlastimil Firman z Kärcheru. 

and

2. Koberce, koberečky a předložky

Pára výborně čistí i koberce. Nejen, že se díky ní zbavíte skvrn, ale odstraní také zápach, který zanechávají domácí mazlíčci.

3. Okna

Čištění oken je s párou mnohem jednodušší. Pára odstraní všechny nečistoty a nezanechá šmouhy. Na okna je nejlepší čistič na baterie, můžete s ním kamkoli, i ven.

andmakelyhome.com

4. Toalety

K některým parním čističům můžete pořídit speciální nástavec na čištění WC mísy. Horká pára pomůže s odstraněním vodního kamene a snadno se díky ní udržuje hygienická čistota.

5. Záclony a závěsy

Záclony se nežehlí snadno. Pokud však máte parní čistič, můžete pomačkaná místa narovnat párou a záclony rovnou pověsit.

6. Gril

Než se na jaře pustíte do prvního grilování, zkuste gril pořádně vyčistit pomocí drátěného kartáče a páry. Uvidíte, že vám grilované dobroty budou chutnat mnohem lépe!

7. Čalounění

Čalouněný nábytek prostě do pračky nedáte. Pára však dokáže čalounění zbavit skvrn a veškerých těžko odstranitelných nečistot.

8. Sprchový kout

I když sprchový kout čistíme každý týden, tvoří se na skle usazeniny. S parním čističem skleněné stěny vyčistíte za 2 minuty a sklo bude vypadat jako nové.

9. Kostýmy na maškarní

Mnoho kostýmů se nedá žehlit a většinou je vytáhnete ze skříně pomačkané. Parní čistič si snadno poradí s každým nechtěným přehybem.

10. Interiér auta

Pokud máte malé děti, občas nezabráníte nehodě, když se jim v autě udělá špatně od žaludku. I s tím si parní čistič poradí na jedničku.

11. Kuchyňská linka

Párou můžete čistit lamino i granit, aniž byste museli použít jedovaté chemikálie, kterým je lepší se v kuchyni vyhnout.

12. Venkovní nábytek

Pokud máte zahradu nebo terasu a používáte venkovní nábytek, není nic snazšího než ho po zimě zase venku rozložit a vyčistit párou. Všechno, co na něm během zimy ulpělo, bude rázem pryč.

13. Plyšáci

Plyšoví kamarádi vašich dětí občas potřebují důkladnou očistu. I s tím může značně pomoci horká pára.

14. Dětské židličky

Kdo měl někdy doma batole, ví, jak je nepříjemné mytí jídelních židliček a stolečků, kde se zbytky jídla velmi snadno dostanou do všech škvír, ale ven už ne. Pára pomůže každou nečistotu uvolnit a dostane se opravdu všude.

15. Dvířka u trouby

Ano, do trouby můžete zase vidět a nepotřebujete k tomu jedovaté chemické prostředky.

andmakelyhome.com

16. Přehozy na postel

Stejně jako záclony jsou přehozy obrovské a špatně se žehlí. Párou snadno vyrovnáte všechna pomačkaná místa.

17. Psí bouda

Poukd máte psa v boudě, můžete boudu čistit párou a ušetříte jej chemikálií, se kterými by jinak přišel do styku.

18. Slunečníky a venkovní látkové stříšky a stany

Když ponecháte jakýkoli textil venku živlům na pospas, zplesniví. Pára tenhle problém snadno vyřeší.

19. Oblečení

Kdo nerad žehlí, tomu možná nebude vadit napařování. Zvláště jemné látky se můžou žehlením poničit. Pára vyžehlí každý problematický kousek, s kterým byste si při žehlení museli dát extra práci.

20. Kočičí záchod a jeho okolí

Kdo má doma kočku, ví, že kočky někdy potřebu vykonají vedle. A jakmile to udělají jednou, dělají to pak pořád. Parní čistič pomůže oblast kolem kočičích záchodů vyčistit tak, že se na místo činu nevracejí.

Opravdu pára pomůže vyčistit i místa, kde je hygiena nejohroženější?

Běžné bakterie v domácnostech hubí teploty nad 80 °C, takže se nemusíte bát, že by je pára nezničila. Jestliže chcete dosáhnout dlouhodobé čistoty např. na toaletě, používejte kromě páry také WC gel, který bude proti bakteriím bojovat neustále. Gel 3in1 Point block Dr. Devil s bezdotykovým dávkováním vám pomůže vyhnout se kontaktu s bakteriemi.

Proti plísním můžete použít také desinfekční prostředek dr. Devil. Přípravek nastříkejte na postižené místo, nechte působit a poté setřete vlhkým hadříkem či houbičkou.

Související články