FACESTARReceptyVYZKOUŠEJTE SI UMĚNÍ BARISTŮ MALOVAT MLÉKEM DO KÁVY! MÁME PRO VÁS NÁVOD,...

VYZKOUŠEJTE SI UMĚNÍ BARISTŮ MALOVAT MLÉKEM DO KÁVY! MÁME PRO VÁS NÁVOD, JAK NA TO!

 

 

Základ je správně napěněné mléko

Mléko napěníme parní tryskou kávovaru  nebo ručním pěničem. Aby pěna byla kvalitní, je lepší použít plnotučné mléko.

Jak namalovat rozetu

1. Rozvíříme mléko

Napěněné mléko v konvičce lehce rozvíříme rukou. Když nejprve rozvíříme i kávu v šálku, rozmístí se mléčná pěna rovnoměrně a získá světle béžový odstín.

2. Pomalu z výšky lijeme mléko do kávy

Mléko lijeme do šálku z výšky asi osmi centimetrů. Nejprve se do kávy dostane ta část mléka, která je tekutá (tedy ne samotná pěna), a připraví základ pro budoucí obrázek.

3. Pokračujeme v lití

Pokračujeme v pomalém vlévání mléka a konvičku pomalu přibližujeme k šálku, až se zastaví o jeho okraj. Takto šálek naplníme do třetiny až poloviny obsahu.

4. Začneme malovat

Když se s konvičkou přiblížíme až k šálku, zesílíme proud. Na povrchu se začne tvořit bílé kolečko. Pak začneme konvičkou pohybovat ze strany na stranu – pouze zápěstím, konvička se stále šálku dotýká.

5. Konvičku posouváme dozadu

Proud mléka bude vzorek posouvat na hladině dopředu. Nepřestáváme kolébat konvičku ze strany na stranu a zároveň ji posouváme dozadu, abychom vzorkem zaplnili celý šálek.

6. Vytvoříme vrchol rozety

Jakmile se s mlékem dostaneme k bližšímu okraji šálku, opět zmírníme proud. Poslední kapku mléčné pěny budeme potřebovat k zakončení obrázku. Konvičku zdvihneme a pohybujeme s proudem mléka od bližšího okraje ke vzdálenějšímu, kde jsou vlny nejširší. Tvoříme tak mlékem stopku, stejně jako bychom ji tvořili nožem například na čokoládové polevě.

anddrinks.seriouseats.com

Jak namalovat tulipán

V bodech 1. až 3. se postup neliší od malování rozety.

4. Utvoříme první „vějíř“

Náš tulipán se bude skládat vlastně ze tří vějířů. První vytvoříme tak, že se s konvičkou přiblížíme až k šálku a zesílíme proud (stejně jako u rozety), ale pak konvičku zdvihneme a proud mléka zastavíme.

5. Vrátíme konvičku k šálku

Konvičku po přerušení proudu mléka opět vrátíme až k šálku a vlijeme další část na další vějíř, který umístíme právě pod ten první. Ten by měl být menší než ten první. Stejně jako v předešlém případě proud mléka přerušíme.

6. Znovu vrátíme konvičku k šálku

Celý proces opakujeme ještě jednou. Třetí vějíř bude nejmenší. Nakonec, stejně jako u rozety, obrázek zakončíme. Potřetí přerušíme proud, konvičku zdvihneme a tenkým proudem mléka všechny tři vějíře podélně protneme, od nejmenšího k největšímu.

Postupně se můžete naučit namalovat i větší tulipán, se čtyřmi, pěti i šesti vrstvami.

anddrinks.seriouseats.com
 

Související články