FACESTARReceptyVYZKOUŠEJTE LETOS VELIKONOČNÍ KLASIKU JINAK! UPEČTE SI BERÁNKA, KTERÉHO NIKDO JINÝ NEMÁ!

VYZKOUŠEJTE LETOS VELIKONOČNÍ KLASIKU JINAK! UPEČTE SI BERÁNKA, KTERÉHO NIKDO JINÝ NEMÁ!

Malí beránci (cupcakes)

Malí beránci (cupcakes)

Už jste někdy zkoušeli cupcakes – malé zdobené dortíky, co se pečou v papírových košíčcích ve formě na muffiny? Jestliže ne, můžete to zkusit na Velikonoce a vytvořit kouzelné maličké beránky.

Ingredience:

150 g samokypřící mouky (1 balíček prášku do pečiva na 1/2 kg mouky)
150 g másla
150 g moučkového cukru
3 vejce
1 lžíčka prášku do pečiva
1/2 lžičky vanilkové esence (nebo můžete část cukru nahradit vanilkovým cukrem)

Na ozdobu:

Sáček bílých mini marshmallows
Černá marcipánová nebo fondánová hmota
Bílá cukrová poleva v tubě
Máslový krém (80 g másla rozšlehaného s 200 g moučkového cukru)

Postup přípravy:

Troubu předehřejeme na 170 °C. Cukr promícháme s máslem a do směsi zašleháme vejce a vanilkovou esenci. Přidáme prášek do pečiva a prosátou mouku a jemně promícháme, až vytvoříme hladké těsto.

Do formy na muffiny vložíme 12 košíčků, těsto do nich naplníme (do dvou třetin každého košíčku). Když těsto trošku víc „vyskočí“, nic se neděje. Pečeme je asi 18 až 22 minut a pak je necháme vychladnout. Z másla a cukru vytvoříme krém a z černé hmoty vymodelujeme hlavičky beránků. Oči vytvoříme z bílé cukrové polevy. Doprostřed přidáme maličké kuličky z černé hmoty.

andeatbakelovecake.wordpress.com

Na každý cupcake umístíme kopeček máslového krému a do něj zapícháme marshmallows a mezi ně na jednu stranu kopečku umístíme hlavičku.

Beránek poskládaný z cupkakes

Cupcakes můžete využít i k tvorbě velkého beránka. Po upečení z nich beránka složíte jako skládačku a ozdobíte. Podle tohoto receptu připravíte 24 čokoládových cupcakes, ale pokud chcete jiné, zkuste třeba těsto z předešlého receptu.

Ingredience:

450 g másla
900 g moučkového cukru
Špetka soli
24 cupcakes
2 lžíce mléka
2 až 3 lžičky mandlového extraktu
Zelené potravinářské barvivo
5 koleček z lékořice

Na cupcakes:

170 g čokolády na vaření
1 šálek kakaa
1 a 1/2 šálku horké kávy
1 a 1/2 šálku hladké mouky
1 a 1/2 šálku cukru krupice
1 lžička soli
1 lžička jedlé sody
12 lžic rostlinného oleje
4 vejce
4 lžičky bílého octa
2 lžičky vanilkového extraktu (část cukru můžeme nahradit vanilkovým cukrem)

Postup přípravy:

Cupcakes

Troubu předehřejeme na 180 °C. Do formy na muffiny vložíme 24 košíčků.

Čokoládu pokrájíme a spolu s kakaem vložíme do misky. Přelijeme ji horkou kávou a rozmícháme do hladka. Směs necháme v asi 20 minut v ledničce.

Mezi tím promícháme mouku, cukr, sůl a jedlou sodu a postavíme stranou. Rozšleháme vejce s olejem, octem a vanilkou a vmícháme do vychlazené čokoládové směsi. Pak přidáme mouku s přísadami a vymícháme těsto. Rozdělíme je rovnoměrně do košíčků a pečeme asi 20 minut. Po vyjmutí z trouby necháme cupcakes vychladnout.

Ozdobení beránka

Máslo smícháme s cukrem a vyšleháme elektrickým šlehačem do pěny. Přidáme mléko a mandlový extrakt a ještě chvíli šleháme. 3/4 šálku krému odebereme a uschováme. Pak odebereme další 1 šálek a přidáme do něj zelené potravinářské barvivo. Ten také uschováme.

Zbylý krém naplníme do cukrářského sáčku.

Tělo sestavíme z 13 cupakes – 5 v řadě uprostřed a 4 v řadě nad nimi a pod nimi. Každý cupcake ozdobíme krémem ze sáčku. Pak zaplníme mezery.

Hlavu sestavíme nejprve ze 3 cupcakes, ze kterých složíme tvar obráceného trojúhelníku. Potřeme je polovinou uschovaného krému a zaplníme i mezery, aby cupcakes byly spojeny.

Uši vytvoříme z rozpůleného cupcaku. Každou polovinu přiložíme z jedné strany ke cupcaku, který tvoří spodní vrchol trojúhelníka (spodek hlavy). Rozetřeme na ně 1/2 lžíce krému. Rozpůlíme 1 lékořicové kolečko a položíme na každou polovinu cupcaku. Nakonec okolo celé hlavy cukrářským sáčkem naneseme kudrlinky. Hlavu spojíme s tělem.

Obličej vytvoříme z částí lékořice.

Nohy vytvoříme ze 2 cupcaků, které umístíme na spodek těla a oba natřeme krémem. Na každou nohu položíme jedno lékořicové kolečko. Další kolečko rozpůlíme a položíme řezem dolů – vytvoříme tak kopýtka.

Trávu vytvoříme ze zbývajících 5 cupcaků, které poskládáme do řady pod nohama beránka. Polovinu zeleného krému na ně rozetřeme, druhou polovinu protlačíme lisem na česnek a vytvoříme tak stébla trávy.

andfoodnetwork.com

Beránek z kynutého těsta

Jestliže nemáte formu na beránka, zkuste jej vytvořit z kynutého těsta podle papírové šablony. Na tužší karton nakreslete siluetu beránka a vystřihněte ji. Podle ní pak vytvoříte beránka z těsta.

Ingredience na těsto:

500 g hladké mouky
1 balíček sušeného droždí
75 g cukru
Kůra z 1 citronu
1 špetka soli
1 vejce
100 g másla
200 ml vlažného mléka

Dále potřebujeme:

1 vejce, žloutek oddělený od bílku
1 mandli
Mléko
Moučkový cukr

Postup přípravy:

Na pomoučeném vále vytvoříme hladké těsto a hněteme je tak dlouho, až se přestane lepit. Pak je necháme vykynout. Vykynuté těsto rozválíme na pečicím papíře na plát silný asi 1,5 cm a podle šablony vyřízneme tvar beránka. Toho pak potřeme rozšlehaným bílkem. Ze zbývajícího těsta vytvoříme malé válečky (asi 3,5 cm dlouhé) a nalepíme je po celém těle beránka, jen obličej a nohy necháme volné. Z mandle vytvoříme očičko. Beránka i s pečicím papírem přeneseme na plech, rozšleháme žloutky s trochou mléka a beránka potřeme mašlovačkou. Pečeme jej asi 30 minut v troubě při 175 °C. Upečeného beránka pocukrujeme.

andexpli.de

Související články