FACESTARŽivotní stylVYRAZTE NA JAŘE DO PŘÍRODY S FOTOAPARÁTEM! MÁME PRO VÁS NĚKOLIK TIPŮ,...

VYRAZTE NA JAŘE DO PŘÍRODY S FOTOAPARÁTEM! MÁME PRO VÁS NĚKOLIK TIPŮ, JAK ZAČÍT FOTOGRAFOVAT!

1. Vyjděte ven brzy ráno

1. Vyjděte ven brzy ráno

Ráno je jarní příroda překrásná. Zkuste fotit kapičky rosy v trávě. v různých úhlech dopadajícího světla. Orosená stébla trávy, lístky na keřích, čerstvě probuzené kvítky. Pohrajte si se světlem a zkuste se zaměřit na detail. Pokud nevlastníte zrcadlovku s makro objektivem, nemusíte věšet hlavu. I některé kompaktní fotoaparáty mají velmi dobrý makro režim a zvládnou vyfotit moc pěkné snímky.

and

Tato fotografie byla pořízena kompaktním fotoaparátem. Někdy zkrátka záleží na správném okamžiku.

2. Zkuste fotit v protisvětle

Kouzelnou atmosféru vytváří protisvětlo. Najděte takový úhel, kdy budou sluneční paprsky prosvítat zelení nebo kvítky, které chcete zachytit. Světlo tak na vašich fotografiích vytvoří kouzelnou atmosféru. Vyhněte se však focení objektů, které nejsou protisvětlem nasvíceny. Byly by na snímku příliš tmavé.

and

Protisvětlo na této fotografii tvoří spoustu odlesků a dává vyniknout konturám a struktuře listů.

3. Pohrajte si se světlem a stínem

Na některých rostlinách je zajímavé jejich uspořádání a struktura. Foťte je z takového úhlu, kde jim dá světlo vyniknout. Někdy je to žilkování listu, jindy zajímavě uspořádaný květ. Zajímavý bývá také pohled shora nebo naopak zespod.

and

Světlo ohraničuje listy a pomáhá tvořit zajímavou kompozici.

4. Vyhledávejte zajímavé barevné kontrasty

Květy fotíme většinou na louce na zeleném pozadí. Jiné barvy s nimi však můžou tvořit zajímavé kontrasty. Vaše fotografie pak budou jedinečné, netuctové. Nemusí jít vždy o barvy na opačné straně spektra.

and

Odstíny žluté a fialové na této fotografii jsou na opačné straně spektra. Určitě najdete i další zajímavé kombinace.

5. Nebojte se ořezu

Ořez je důležitý pro to, aby fotografie dobře působila. Květina rozhodně nemusí být vidět celá. Také se zamyslete nad tím, zda není příliš rušivé pozadí.

and

Už jste si vybrali fotoaparát?

Každé focení chce svoje. Jestliže chcete pořizovat opravdu dokonalé snímky přírody, určitě oceníte tři nové přírůstky do řady fotoaparátů Nikon COOLPIX se zoomem. Všechny přístroje poskytují výjimečný výkon pro zachycování života s působivou úrovní detailů.

COOLPIX P610 s 16 miliony pixelů nabízí díky 60násobnému optickému zoomu, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 120násobný, nové možnosti u všech motivů od nočních snímků až po snímky přírody. otoaparát umožňuje okamžité sdílení s pomocí připojení Wi-Fi nebo technologie NFC – která zjednodušuje nutný postup na pouhé klepnutí fotoaparátem do chytrého zařízení.

S fotoaparátem COOLPIX L840 s 16 miliony pixelů je možné zachycovat krajiny a zvířata v přírodě nebo pořizovat působivé makrosnímky. Velký výklopný monitor LCD umožňuje dosahovat jedinečných úhlů pohledu a jediným stisknutím tlačítka lze zaznamenávat Full HD videosekvence. Snímky můžete také okamžitě sdílet pomocí Wi-Fi nebo technologie NFC. Fotoaparát COOLPIX L340 s 20 miliony pixelů se vyznačuje klasickým stylem a nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv v těle kompaktních rozměrů.Výkonná redukce vibrací uchovává stabilní obraz pro brilantní snímky a plynulé videosekvence a snadno uchopitelný grip minimalizuje chvění fotoaparátu.

Dva neobyčejné fotoaparáty na cesty

Fotoaparát COOLPIX S9900 je nejen dostatečně kompaktní, aby mohl být vhodným přístrojem pro zaznamenávání každodenního života, ale je rovněž připraven zaznamenat místa pořízení vašich snímků během cestování kdekoli na světě. Má 16 milionů pixelů, výklopný a otočný monitor LCD a 30násobný optický zoom, vestavěné připojení Wi-Fi a podporu NFC.

Plochý fotoaparát COOLPIX S7000 je všestranný přístroj vybavený 20násobným optickým zoomem, s podporou Wi-Fi a NFC. Jednoduchým dotykem tlačítka lze zaznamenávat Full HD videosekvence.

Neobyčejná zrcadlovka pro astrofotografii

Pokud vám nestačí pozemské krásy, vydejte se s výjimečným fotoaparátem Nikon D810A do vesmíru. Fotoaparát D810A jako upravená verze modelu s nejvyšším rozlišením ze všech digitálních jednookých zrcadlovek Nikon je velmi speciálním výrobkem. Obrazový snímač formátu FX je konstruován tak, aby poskytoval špičkovou úroveň detailů – výsledkem jsou vysoce kontrastní snímky s 36,3 milionu pixelů a minimem falešných barev. Tento fotoaparát je vybaven množstvím specializovaných funkcí a dosáhnete s ním skutečně neobyčejných snímků.

Vodotěsné fotoaparáty do každého počasí

Nemusíte se schovávat před deštěm a fotoaparát brát ven jen tehdy, když je hezky. COOLPIX AW130 s 16 miliony pixelů může fotit dokonce ž do hloubky 30 m pod vodní hladinou. Světelný širokoúhlý objektiv 24 mm f/2,8 je ideální pro podvodní snímky nebo snímky nočních krajin, 5násobný optický zoom nabízí snadné získání snímků ve velkém měřítku na souši i ve vodě a je dále rozšiřitelný s využitím funkce Dynamic Fine Zoom až na 10násobný. Veškeré akce lze zachytit na překrásně plynulých a nerozmazaných Full HD videosekvencích.

COOLPIX S33 s 13 miliony pixelů je naprosto odolný, snadno použitelný a vyhoví nárokům i těch nejdobrodružnějších cest. Můžete s ním plavat v hloubce až 10 m pod vodní hladinou a je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m6, mrazuvzdorný do −10 °C a prachotěsný, takže odolá všem nástrahám.

S těmito přístroji můžete fotografovat opravdu kdykoli a kdekoli. Zaznamenáte své nezapomenutelné zážitky a pořídíte jistě mnoho krásných snímků.

Související články