FACESTARKrásaVYKOUZLETE SI DOKONALÉ OBOČÍ! S NAŠIMI SKVĚLÝMI TIPY TO BUDE HRAČKA!

VYKOUZLETE SI DOKONALÉ OBOČÍ! S NAŠIMI SKVĚLÝMI TIPY TO BUDE HRAČKA!

Tvar obočí podle typu obličeje

Tvar obočí podle typu obličeje

Typy obličeje můžeme rozdělit do pěti základních tvarů: hranatý, kulatý, podlouhlý, srdcovitý a oválný. Hranatý obličej je obličej s výrazně hranatou čelistí. Proto by obočí nemělo tento tvar přímo kopírovat, ale zjemnit. Zároveň by nemělo být příliš kulaté. Kulatý obličej potřebuje ostřejší obočí. Nebojte se trošku špičatějšího tvaru. Dodá totiž vašemu obličeji jasně definovanou strukturu, kterou kulatý tvar postrádá. Podlouhlý obličej charakterizují rysy protažené do výšky. Proto je potřeba obočí horizontálně rozšířit do stran – přidat linii, která vede od středu ven. Mělo by končit ještě o něco dále než kousek za koutkem oka.

and

Dámy se srdcovitým obličejem by měly mít obočí především velmi dobře upravené a rozhodně ne tenké. Tenká linka obočí není in a u tohoto typu obličeje to platí dvojnásob. Měla by být výrazná a pravidelná. Pro oválný obličej je nejlepší rovná linka obočí. Neměla by být do kulata, ani tvořit špičku. Zachovat a zvýraznit je třeba spíše spodní část.

5 základních pravidel pro úpravu obočí

1. Nikdy nevytrhávejte obočí, když máte vztek. Raději vložte energii do jiné činnosti. Věřte, že vašemu obočí by to neprospělo.
2. Vždy mějte po ruce sadu na úpravu obočí – minerální pudr, který se přizpůsobí vaší pleti i barvě vlasů, šablonu, podle které vytvarujete ideální obočí a štěteček, kterým pudr nanesete. Minerální pudr vám obočí vykreslí i tam, kde chybí (i při jeho úplné ztrátě).
Tyto základní pomůcky obsahuje set Fab Brows. Jeho výhodou je odolnost proti vodě, potu i proti otření. Stíny na obočí drží až 24 hodin bez nutnosti úprav. Vybrat si můžete z pěti škál odstínu od černé až po světle hnědou. K dostání na Krasa.cz.
3. Barva obočí je jako barva vlasů. Rozhodně stojí za vyzkoušení víc odstínů, než se rozhodnete, který odstín je pro vás ten pravý.
4. Obočí by nemělo být příliš krátké. Mělo by přirozeně pokračovat za koutky očí a kopírovat hranu tvořenou kostí.
5. Najděte správné místo, kde má obočí začínat. Nejjednodušší způsob je položit palec do mezery nad kořenem nosu a tužkou na obočí vyznačit oba kraje.

Související články