FACESTARŽivotní stylVYHLASTE VÁLKU CHOLESTEROLU! TYTO DRUHY OVOCE VÁM ZARUČENĚ POMOHOU SNÍŽIT JEHO HLADINU...

VYHLASTE VÁLKU CHOLESTEROLU! TYTO DRUHY OVOCE VÁM ZARUČENĚ POMOHOU SNÍŽIT JEHO HLADINU V KRVI!

1. Jahody

1. Jahody

Podle nejnovějších studií se při každodenní konzumaci jahod sníží hladina špatného cholesterolu v krvi o 4 až 10 procent. Také jsou výborným zdrojem antioxidantů, minerálů a vitaminu C.

and

2. Červené hrozny

Pokud konzumujete červené hrozny denně po dobu 6 týdnů, můžete snížit hladinu cholesterolu až o 14 procent. Jsou také bohaté na vlákninu (především slupka a jádra)

and

3. Pomeranč

Pomeranč obsahuje pektin, který zabraňuje vstřebávání cholesterolu. Nezapomínejte čerstvé pomeranče nebo pomerančovou šťávu zařazovat do jídelníčku.

and

4. Citron

Stejně jako všechny citrusy také citron obsahuje pektin. Dalším bojovníkem proti cholesterolu je vitamin C, na který je citron také velmi bohatý.

and

5. Grapefruit

Grapefruit je ze všech citrusů nejvýznamnějším bojovníkem proti cholesterolu. Nejefektivnější jsou červené grapefruity. Také pomáhají spalovat tuky a redukovat hmotnost.

and

6. Borůvky

Borůvky výrazně snižují hladinu cholesterolu v krvi, pomáhají uvolňovat tukové buňky, posilují mozkovou aktivitu a chrání tělo před záněty a před rakovinou. Proto jsou také považovány za superpotravinu a měli bychom si je dopřávat ve významném množství.

and

7. Avokádo

Avokádo pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu, ale zároveň udržovat správnou hladinu toho dobrého. Obsahuje velké množství vitaminů, kvalitní tuky a beta-sitosterol, který významně ke snižování hladiny cholesterolu přispívá. Pány bude zajímat, že také chrání prostatu.

and

8. Meruňky

Meruňky obsahují fytosteroly, což jsou látky ze stejné skupiny jako cholesterol, které také významně přispívají snižování jeho hladiny v krvi. Anitioxidanty obsažené v meruňkách také chrání tělo proti řadě nemocí.

and

9. Kiwi

Účinek kiwi na snižování špatného cholesterou sice prokázán nebyl, ale pomáhá zvyšovat hladinu dobrého cholesterolu (HDL).

and

10. Jablka

Jablka nejen snižují hladinu cholesterolu, ale také mu zabraňují v usazování na stěnách cév. Vysoký obsah draslíku též chrání srdce. 

and

Související články