FACESTARŽivotní stylVYDEJTE SE ZA ROMANTIKOU NA FIDŽI A OBJEVTE FASCINUJÍCÍ PODVODNÍ SVĚT...

VYDEJTE SE ZA ROMANTIKOU NA FIDŽI A OBJEVTE FASCINUJÍCÍ PODVODNÍ SVĚT KORÁLOVÝCH ÚTESŮ!

 

 

Ostrovní stát Fidži (Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) se nachází v Oceánii, jeho sousedy jsou třeba stát Vanuatu, nebo Samoa a Tonga. Všechny tyto státy jsou však stovky kilometrů vzdálené. Fidži je známo díky nekonečným plážím s jemným bílým pískem, kde lze tak báječně trávit dovolenou. Překrásnou faunu a floru si návštěvníci užijí také ve vnitrozemí, kde se mohou třeba rochnit pod vodopády, nebo odpočívat ve stínu kokosových palem.

Naprosto nepřekonatelnou zábavu ale skýtá moře a jeho neuvěřitelně bohatý podvodní život, který je prostě dechberoucí. Žraloci, manty, delfíni, želvy, měkké i tvrdé korály – na Fidži se můžete pod vodu vypravit každý den a každý den zde budete s úžasem pozorovat překrásný podvodní svět,který nabízí neuvěřitelné barvy a tvary.

and

Podvodní svět, který nemá obdoby

Potápět se zde můžete buď s bombou, nebo jen tak s ploutvemi a šnorchlem, v obou případech budete zcela jistě spokojeni. Na Fidži se totiž nachází korálové útesy, které jsou domovem desetitisíců nejrůznějších živočichů, kteří každého pozorovatele tak nadchnou. O své přírodní bohatství na Fidži pečují skutečně s láskou, takže se můžete těšit, že zde uvidíte skutečně neporušenou a ničím nezkaženou přírodu v celé její kráse. Somosomo Strait, Taveuni, Kadavu a Bligh Water, to je jen několik míst, na která potápěči po celém světě nedají dopustit a s oblubou se sem vrací.

and

Potápění i pro ty nejnáročnějí

Na Fidži najdete hned několik prvotřídních lokalit pro potápění, které uspokojí i ty nejnáročnější potapěče. Potápět se zde můžete totiž třeba u čtvrtého největšího korálového útesu, nebo v jedné z top deseti žádaných potapěčských lokalit na světě! Vydejte se například na ostrov Taveuni, kterému se říká zahradní ostrov, protože se zde můžete kochat i překrásnou květenou na pevnině. Právě zde se můžete potápět na Duhovém útesu, neboli Rainbow Reef, který patří mezi deset nejžádanějších lokalit na potápění na světě!

V hloubce můžete potkat i barakudy, manty a obávané žraloky! Pokud se ovšem žraloků nebojíte a ustojíte i setkání s takovými predátory, jako jsou žralok bělavý, nebo žralok tygří, vydejte na Viti Levu, na Žraločí útes, kde můžete přihlížet třeba krmení žraloků! V lokalitě Blight Water můžete pozorovat neuvěřitelně pestrý ekosystém, neboť je zdejší voda neoobyčejně bohatá na živiny.

Zapomenout nesmíme ani na stokilometrový korálový útes Astrolabe, který najdete v lokalitě Kadavu. Jedná se o čtvrtý největší korálový útes na světě.

and

Fidži – romantika v Tichomoří

Nadchli jsme vás pro tuto tichomořskou krásu? Chcete se zde potápět a potěšit se pohledem na neuvěřitelné podmořské bohatsví? Vypravte se sem třeba s cestovní kanceláří Deluxea, která pořádá do této úchvatné lokality zájezdy na klíč. Věřte, že ve Fidži objevíte ráj na zemi a hlavně další velmi pestrý svět pod hladinou, o kterém jste třeba ani nevěděli, že existuje…

and

 

Související články