Vše, co jste chtěli vědět o orgasmu a báli jste se zeptat!

Storyblocks

Jaký doopravdy je orgasmus? Lze při vyvrcholení ucítit bolest? A jak mít orgasmus ještě lepší než teď? 

Snažíte se to zopakovat, ale nějak to není ono. Chtěla byste ten nádherný orgasmus zažít ještě jednou, ale nejde to. Vlastně si nejste úplně jistá. Jediné, co o orgasmech skutečně víte, je to, že se vám líbí.

Přátelé nepomůžou. I když se rozhovory s nejlepšími kamarádkami často stočí k sexu, vždycky říkají, že mají orgasmus pokaždé. Ale vy ne a kladete si otázku, jestli vám říkají pravdu.

Upřímně byste si přála, aby byla nějaká škola sexu pro dospělé. Něco jako „Sex od A do Z“. Bůh ví, slovo orgasmus chybí ve slovníku vaší matky. Mají tedy všichni vždycky orgasmus?

Pravda o orgasmu

1. Jsou dva druhy orgasmu. Vaginálního orgasmu se dosahuje při pohlavním styku, penetrací. Klitoridálního orgasmu se dosahuje stimulováním klitorisu.

2. Dosáhnout orgasmu není tak jednoduché. Když jste žena. Vědecké studie ukazují, že v podstatě každá žena může fyzicky dosáhnout orgasmu, ale mnohé ženy ho nedosahují. Pro muže je orgasmus automatická reakce na stimulaci. Ovšem většina žen se musí dosažení orgasmu učit. Je třeba, aby byla dobře naladěna, měla dobré sebevědomí a to, co partner dělá, jí dělalo dobře. Je třeba trpělivosti partnera a velké dávky důvěry.

3. Většina orgasmů nepřichází během styku. Muži většinou dosáhnou orgasmu jako po másle, ale ženské tělo je komplikovanější. Pouze 32 procent žen udává, že dosáhnou orgasmu při souloži. 47 procent žen dosáhlo prvního orgasmu během masturbace. 20 procent žen udává, že dosahuje orgasmu při pettingu.

4. Simultánní orgasmus není běžná věc. Opravdu ne. Některé páry udávají, že se jim občas povede vyvrcholit v jeden okamžik. Pro většinu párů je to ale téměř nemožné. Sting možná dokáže vydržet 9 hodin tantrického milování, ale většina mužů to nesvede.

5. Můžete být nenasytná. Chtějte více než jeden orgasmus. Lékaři si dlouho mysleli, že není možné, aby žena měla více orgasmů, ale to se změnilo. Výzkumy ukazují, že mnohonásobného orgasmu může dosáhnout skoro každá žena, a tato schopnost s věkem vzrůstá. Konečně důvod, proč být starší!

Co je tedy ohledně orgasmu nejdůležitější? Pokud je pro vás obtížné ho dosáhnout tak často, jak byste chtěla, je velká šance, že pokud něco (nebo někoho) změníte, povede se to. A jestliže nemáte orgamus při každém sexu, netrapte se tím. Většina žen ho nemá.

Orgasmus je jako konzervatoř. Když se tam chcete dostat, musíte cvičit, cvičit, cvičit.