Vsaďte na chytrou domácnost: Peníze na topení můžete ušetřit sami

foto archiv NETATMO

Topná sezona je v plném proudu a pro většinu Čechů představují peníze za energie významnou část rozpočtu. Ze statistik rovněž vyplývá, že průměrná čtyřčlenná česká domácnost v bytovém domě za rok spotřebuje na vytápění a ohřev vody 25 gigajoulů tepla, což se rovná zhruba 15 tisícům korun (vyplývá to z údajů Teplárenského sdružení ČR).

Správnou regulací topení se dá významně ušetřit a každý stupeň navíc znamená vyšší položku na účtu za energie. I přesto dvě pětiny Čechů přes den naplno topí i když nejsou doma. Pětina lidí radiátory nevypíná, ani v případě odjezdu na dovolenou (data z výzkumu výzkumné agentury NSM Market Research ve spolupráci s Provident Financial, 2019).

Optimalizace vytápění je nezbytná nejen kvůli úsporám energie, ale i pro zajištění pohodlí. Inteligentní řešení vytápění od Netatmo se snadno používá a jednoduše instaluje bez jakýchkoli technických znalostí.  Řešení lze používat v bytě s centrálním vytápěním i v rodinném domě s vlastním kotlem.

Individuální vytápění

Uživatelé se samostatným kotlem si mohou nainstalovat Inteligentní termostat pro kontrolu teploty v domě.  

Inteligentní Termostat se snadno instaluje a nevyžaduje žádné technické znalosti. K dispozici je také online nástroj pro kontrolu kompatibility stávající instalace s termostatem. V případě potřeby může uživatel také zavolat certifikovaného instalatéra. 

Dálkové vytápění

V České republice je zhruba 1,48 milionů domácností dálkově vytápěných, což představuje 38,10 % obyvatel ČR. Trendem současnosti je odklon od těžkých radiátorů a jejich náhrada za lehčí otopná tělesa nebo článkové radiátory z důvodu snadnější regulovatelnosti. Chytré ovládání vytápění v podobě inteligentních hlavic tak může ušetřit až několik desítek procent nákladů díky rychlejším reakcím na výkyvy teplot a udržování stabilnější teploty v místnosti bez teplotních špiček (Teplárenské sdružení České republiky, 2018).

 Sada pro vytápění od Netatmo, Inteligentní termostatické hlavice – balíček pro dálkové vytápění, nabízí inteligentní řešení vytápění, které umožňuje regulovat teplotu v domácnosti napojené na dálkové vytápění. Uživatelé se mohou těšit z ideální a přesné teploty za všech okolností.

and

Inteligentní termostatické hlavice mají funkci “Detekce otevřeného okna”. Díky tomu mohou vypnout vytápění v místnosti, kde je otevřené ono. Topení se v místnosti znovu zapne v případě zavření okna, či pokud je okno otevřené déle než 30 minut.

Pro ještě větší komfort mohou uživatelé svůj inteligentní termostat nebo sadu pro dálkové vytápění obohatit o Přídavné inteligentní termostatické hlavice. Hlavice jsou kompatibilní s 90 % radiátorů vytápěných horkou vodou[1] a pomáhají regulovat teplotu v jednotlivých místnostech pomocí nastavení příslušného plánu vytápění podle životního stylu obyvatel. Například je možné naprogramovat vytápění v koupelně, tak, aby se spustilo dříve, než se probudí obyvatelé domácnosti, bez toho, aniž by se zapnulo vytápění v jiných částech domu.

and

Termostatické hlavice se jednoduše instalují. Uživatelé mohou zkontrolovat jejich kompatibilitu pomocí online nástroje.

Hlasové ovládání zařízení Netatmo

Chytré řešení vytápění Netatmo je kompatibilní s předními hlasovými asistenty: Apple HomeKit, Google Asistent a Amazon Alexa. Díky této kompatibilitě mohou uživatelé řídit vytápění domu hlasem.

and

Výrobky Netatmo je možné zakoupit prostřednictvím e-shopu na www.netatmo.cz, www.alza.cz či prostřednictvím Apple Premium Reseller partnerů.

Aplikace Netatmo Energy je zcela zdarma a je kompatibilní s telefony iPhone s operačním systémem iOS 9 a vyššími verzemi a smartphony Android s operačním systémem 5.0 a vyššími. Aplikace Netatmo Energy Web App je k dispozici pro počítače Mac a PC.