FACESTARŽivotní stylVLOUPÁNÍ LETOS VYNESLO ZLODĚJŮM 380 MILIONŮ KORUN! NEDEJTE JIM ŠANCI A...

VLOUPÁNÍ LETOS VYNESLO ZLODĚJŮM 380 MILIONŮ KORUN! NEDEJTE JIM ŠANCI A CHRAŇTE SI MAJETEK!

Často nedošlo k vloupání v pravém slova smyslu, zloději totiž stále častěji používají moderních metod namísto páčidla či jiných metod násilného vniknutí,“ říká Ivan Pavlíček.

Často nedošlo k vloupání v pravém slova smyslu, zloději totiž stále častěji používají moderních metod namísto páčidla či jiných metod násilného vniknutí,“ říká Ivan Pavlíček.

Jaké metody používají zloději ke vloupání?

Ačkoli běžné metody násilného vniknutí pomocí páčidla či vrtačky a dalších nástrojů se stále používají, mají dnes zloději k dispozici mnohem jemnější postupy. Jedním z nich je tzv. GS metoda neboli bumping. Pomocí speciálně upraveného univerzálního klíče se můžou dostat do bytu či domu za pár vteřin. Zámek přitom zůstane neporušený, což je pak přitěžující okolnost při vyřizování pojistné události. Velmi nebezpečným nástrjem je pistole Lock Pick Gun. „S touto pistolí lze otevřít až 6 zámků během jedné minuty. Kuriózní na celé věci je i fakt, že se tento nástroj prodává na internetu s doživotní zárukou,“ říká Ivan Pavlíček. Podle jeho slov je také novým fenoménem vykrádání domácností za přítomnosti obyvatel. Zloděj do bytu vnikne, když lidé spí. Navíc se velká část vloupání opakuje. První vloupání je totiž jen průzkumem terénu. Pak se zloději během pár týdnů vrátí.

and

Co si nejčastěji zloději odnášejí?

Většinou ukradnou všechny nově pořízené věci. „Zlodějům však nemusí jít vždy jen o velké cennosti. Spokojí se klidně i se třemi stovkami, které najdou u vás v šuplíku a použijí je pro skromnou obživu nebo nákup drog,“ říká odborník na zabezpečení domácností Ivan Pavlíček.

Jaké dveře a zámky nás před zloději ochrání?

Rozhodně bychom měli věnovat pozornost bezpečnostním třídám. „Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější, třeba i odolné proti SG metodě. Prostě obecně stále platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné,“ doplňuje Ivan Pavlíček.

and

and

and

Související články