FACESTARKrásaVLASY V PLNÉ PARÁDĚ! VÍME, JAK O NĚ V LÉTĚ PEČOVAT NA...

VLASY V PLNÉ PARÁDĚ! VÍME, JAK O NĚ V LÉTĚ PEČOVAT NA JEDNIČKU!

Jemné vlasy to je nejčastější problém většiny žen. Jsou velmi měkké, obtížněji se upravují, jsou nestabilní a již krátce po umytí vypadají splihle. Příčinou je o 1/3 menší průměr jednotlivých vlasů (v porovnání s normálními vlasy), proto také nemají dostatek síly udržet tvar účesu a rychle ztrácejí objem. 

Jemné vlasy to je nejčastější problém většiny žen. Jsou velmi měkké, obtížněji se upravují, jsou nestabilní a již krátce po umytí vypadají splihle. Příčinou je o 1/3 menší průměr jednotlivých vlasů (v porovnání s normálními vlasy), proto také nemají dostatek síly udržet tvar účesu a rychle ztrácejí objem. 

Výhody: Téměř se nekroutí, snesou kratší střihy, vypadají skvěle v drdolech.
Co potřebují: Časté mytí a dobrý střih, žádné vrstvené střihy, ideální je jednotná délka nebo sestříhání v delších vrstvách. Jedině tak získají bohatší a zdravější vzhled.
Rada: Používejte pečující kosmetiku pro jemné vlasy a pěnové tužidlo. Fénujte je v předklonu a zároveň vlasy protřepávejte, tak hezky zvětší objem. Plnost získají také při použití difuzéru. Nekomplikujte si život nevhodnou kosmetikou, rozhodně používejte pečující i stylingové produkty s lehkým složením, které vlasy zbytečně nezatěžují.

andand

Tip redakce: řada pro zvětšení objemu a lesk Diamond Volume. Lehké složení s dokonalou kombinací mycích složek, jemných diamantových částeček a tekutého keratinu dodá vlasům objem, hladkou strukturu a zářivý vzhled. Složení neobsahuje silikony a vlasy nezatěžuje. Stylingové přípravky dodají vlasům bohatý objem, krásný lesk a také 24 hodinovou fixaci (stupeň fixace 5).  

SILNÉ HUSTÉ VLASY

Tento typ vlasů je charakteristický neupraveným vzhledem, neboť vlasy často rostou rozličnými směry. Vlasy jsou nejen silné a husté, ale i hrubé a pevné. Obecně mají větší objem, často je velmi těžké je zkrotit, zacuchávají se a jsou odolné vůči jakémukoli tvarování. Bývají poréznější, snadno z nich uniká vlhkost, takže vypadají hrubě a postrádají hladkost.

Výhody: Bohatý účes plný objemu, plné, husté vlasy vytvoří dokonalý ohon.
Co potřebují: Odlehčený, ale ne krátký střih vlasů, nechte si udělat neviditelné vrstvy, ty mohou pomoci rozložit jejich váhu. Vhodný je také melír, vlasy lehce naruší a budou se lépe upravovat.  Co nejvíce používejte kondicionér, ten vlasy uhladí a vytvoří bariéru, takže si vlasy udrží nezbytnou vlhkost a budou poddajnější.
Rada: Čím delší vlasy budete mít, tím více vlastní vahou klesnou a nebudou tak objemné. Vyhněte se přesušování vlasů a nefénujte je moc dlouho. Nezapomeňte na uhlazující stylingový krém a přípravky dodávající vlasům lesk.

Tip redakce: řada pro oslňující lesk Diamont Gloss. Složení obsahuje tekutý keratin, který obnovuje strukturu vlasů a zároveň viditelně uhlazuje jejich povrch. Pravé diamantové částečky zanechají ve vlasech fascinující třpyt. Uhlazené vlasy pak lépe odrážejí světlo a působí lesklým dojmem. Neslepují ani nezatěžují vlasy, snadno se vyčesávají. 

andand

Mastné vlasy přivádějí ženy k šílenství, ráno vypadají skvěle, ke konci dne jsou mastné a působí zanedbaně. Příčinou bývá mastná pokožka, jejíž mazové žlázy jsou nadměrně aktivní, a to buď přirozeně, kdy jejich aktivita souvisí s celkovým stavem organismu nebo s nevhodnou péčí, mechanickým drážděním pokožky apod. Maz se pak z povrchu kůže rychle rozšíří i na vlasy a ovlivní jejich vzhled. Mastná vlasová pokožka je ve většině případů také spojena s jemnými vlasy.

Výhody: Mastící se pokožku v souvislosti s vlasy pochopitelně proklínáte, přitom ale kožní maz vlasům prospívá, zabraňuje jejich vysoušení a udržuje je zdravé a hladké.
Co potřebují: Častější mytí, používání vlažné vody a důkladné vymývání šamponu a kondicionéru. Vlasové kondicionéry nikdy neaplikujte až ke kořínkům, používejte je jen po délce vlasu a ke konečkům. Dbejte také na důkladnou očistu hřebenů a kartáčů.
Rada: Nepoužívejte příliš horkou vodu nebo horký vzduch při fénování. Vyhněte se přípravkům s obsahem proteinů, olejů či silikonu. Tyto složky by vlasy zatížily a  jejich maštění ještě zhoršily. Maštění zhoršuje dráždění pokožky, kartáčování vlasů, pevné culíky a copy nebo těsné pokrývky hlavy.

andand

Tip redakce: Vitalizující šampon Fresh Energy a Kondicionér Volume Sensation pro normální až mastné vlasy obsahuje přírodní výtažky z meduňky citrónové a tekutý keratin, revitalizuje, osvěžuje a dodá vlasům novou energii. Kondicionér pro zvětšení objemu Volume Sensation díky lehkému složení s tekutým keratinem a výtažky z bambusu vlasy posiluje už od kořínků, ale nezatěžuje je.

VLNITÉ VLASY

Od přírody mají sklony k vysušování, proto bývají suché a krepaté, mohou se i více lámat. Někdy mají nepravidelný tvar a při krátkém sestřihu mohou vytvořit dojem nepřirozené helmy.
Výhody: Lichotí vašemu vzhledu, jsou trendy a ubírají na věku, pokud jim necháte volnost. Působí  dojmem, že jste vyrovnaná a uvolněná. Skvěle vypadají v kombinaci s melíry, neboť ty loknám dodají jasnější kontury.

Co potřebují: Hydrataci a výživu. Opatrné zacházení, při rozčesávání používejte pouze prsty. Sestříhání do přirozeně nepravidelných a neviditelných vrstev. Tak se vlny či lokny lépe samy zatočí. Střih by měl vždy zvýrazňovat vlny a nechat je vyniknout.
Rada: Nechte je po umytí schnout přirozeně. Aby vlny vydržely po celý den, pohrajte si s vlasy pomocí pěnového tužidla, vrchní vrstva vlasů tak získá větší pevnost a účes vydrží déle. A mějte při ruce také kulmu. Vždy se najdou místa, kde jsou vlasy rovnější, a tak zde pomocí kulmy scházející lokny dotvoříte. Horkou kulmou lze navíc vlasy také uhladit.

andand

Tip redakce: Hydratační šampon Hydro Care a Pěnové tužidlo Long Repair. Šampon pro normální až suché vlasy s tekutým keratinem, s výtažky z leknínu a aloe vera vlasy intenzivně hydratuje a zanechává je pružné a neodolatelně hebké. Pěnové tužidlo Long Repair posiluje vlasy od kořínků a zvyšuje jejich pružnost a odolnost. Thermo Care formule chrání vlasy během fénování a teplo proměňuje v extra péči.

DLOUHÉ VLASY

V tomto případě vlasy rostou dva až šest let, během této doby vyroste každý vlas asi o centimetr za měsíc. To omezuje maximální délku každého vlasového vlákna na 24–72 centimetrů, jejich délka je navíc dána geneticky. Čím déle vlasy rostou, tím více škodlivých vlivů, s nimiž se musí vypořádat, na ně působí. Vlasy jsou pak tenčí, porézní, ztrácejí svou pružnost, pevnost a lesk a snadno se lámou.
Výhoda: Dlouhé vlasy nikdy nejsou out, dodávají ženám přitažlivost a zachovávají jejich přirozený sex-appeal. Jsou univerzální a dají se upravovat mnoha způsoby, proto je může nosit většina žen, důležité je, aby střih odpovídal stylu a osobnosti své nositelky.

Co potřebují: Šetrné zacházení a speciální jemnou péči. Po každém mytí používejte kondicionér. Zanechává vlasy poddajné, hebké, lesklé a nebudou se zacuchávat. I když na svých dlouhých vlasech lpíte nebo si je teprve necháváte růst, nechte si je pravidelně upravovat a zastřihovat. Zastřihováním konečků předejdete třepení. Také používání stylingového produktu je nutností, díky tužidlu a laku si vlasy udrží upravený vzhled po celý den a navíc pak vlasy neelektrizují.
Rada: Mokré vlasy jsou velmi zranitelné a náchylné k poškození, při česání je nenapínejte silou, nespínejte je do pevné gumičky či sponky, mohou se polámat. Nechte je raději volně, tak i rychleji uschnou. Při vysoušení vlasů fénem používejte koncovou hubici a vždy ji směrujte dolů po směru růstu vlasových šupinek, šupinky tak lépe uhladíte, povrch vlasů zůstane hladký a vlasy budou lesklejší.

andand

Tip redakce: řada Long Repair pro delší, lámavé a namáhané vlasy. Systém trojí péče v jednom kroku posiluje, regeneruje a chrání dlouhé vlasy po celé délce až ke konečkům. Složení s babasovým olejem a tekutým keratinem posiluje vlasy, zvyšuje jejich pružnost a odolnost. Navíc chrání konečky vlasů před třepením. 

Související články