FACESTARŽivotní stylVÍTE, KTERÝCH 6 VĚCÍ DĚTI NEJVÍC POTŘEBUJÍ? NESTOJÍ TÉMĚŘ NIC A PŘINESOU...

VÍTE, KTERÝCH 6 VĚCÍ DĚTI NEJVÍC POTŘEBUJÍ? NESTOJÍ TÉMĚŘ NIC A PŘINESOU JIM POCIT ŠTĚSTÍ NA DLOUHOU

1. Ujištění o lásce

1. Ujištění o lásce

Samozřejmě, že své děti milujete. Ale říkáte jim to? Nikdy není dost objetí, pohlazení a společných chvilek. Čím jsou děti starší, tím je někdy těžší lásku vyjádřit. Malé děti přímo vybízejí k objetí a k pohlazení, starší děti už se budou podobným projevům vyhýbat. Tehdy je třeba lásku vyjadřovat činy, všímat si jejich přání a neodbýt je nějakou, byť i drahou věcí. Vzít je někam, kam se chtějí podívat, může být mnohem víc.

andflickr.com/brittni willie

2. Povídání

Děti potřebují vědět, že vás zajímá, co dělají a co si myslí. Potřebují vědět, že k vám mohou mít důvěru. Pokud s nimi od malička mluvíte o podstatných, ale i nepodstatných věcech, budou se vám nejspíš svěřovat i později, kdy to bude opravdu klíčové. Taky jim povídáním ušetříte spoustu zbytečného trápení, protože jim budete dobře rozumět a budete schopni jim dobře poradit, když to bude potřeba.

andflickr.com/Del Rapier

3. Zájem, který sdílíte

Kdy jste naposledy cítili, že se svým dítětem něco opravdu sdílíte? Je jednoduché projít celým dnem tak, že budete dětem říkat, co mají dělat, ale nic neděláte opravdu společně. Když s dětmi opravdu něco sdílíte, budou cítit, že mají na světě své místo a budou v dospělosti šťastné. Plánujte s dětmi společné aktivity, které vás budou bavit. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti, někdy nemusíte dělat nic, ale společně.

andflickr.com/Barb

4. Hra

Hra je hnací síla dětství. Pomáhá dětem objevit jejich schopnosti, hrou se učí řešit problémy a vycházet s ostatními. Hra cvičí jejich představivost a kreativitu a můžou díky ní zkoušet různé věci, aniž by musely mít strach, že se jim to nepovede. Až budete chtít děti zapsat do dalšího kroužku, zamyslete se nad tím, zda mají v rozvrhu dost prostoru pro vlastní, nerušenou hru.

5. Samostatnost

Mnoho rodičů dnes děti nepřipraví na dospělost. Všude je vozí autem a nedovolí jim samostatně cestovat hromadnou dopravou, dojít pěšky do školy, i když je deset minut od bydliště, nebo na kroužky. Také mají ve zvyku za děti vše vyřizovat, a dokonce jim vypracovávat domácí úkoly. Děti tak ale nezískají potřebnou důvěru ve vlastní schopnosti a nebudou schopné samostatně řešit problémy. Nechávejte děti samostatně se pohybovat a tvořit. Budou spokojené a šťastné, že něco zvládly samy.

andflickr.com/Dmitriy Ziryanov

6. Vlastní prostor

Dětská psycholožka Lýdia Džundová říká: „Fyzický prostor, kterému děti mohou říkat ‚můj vlastní‘, jim dává zároveň vlastní prostor pomyslný, který potřebují, aby se mohli rozvíjet a rozpínat svou představivost hraním si, čtením a učením se novým věcem. Děti získají víc z vytváření si svých vlastních osobních světů a rozvíjení kreativity a fantazie, než kdyby byly omezovány děláním něčeho, co vykonstruovala digitální hra nebo
příkaz rodičů
.“

Důležité je i zařízení dětského pokoje. Jedním z nejdůležitějších prvků je takové zařízení, které podněcuje dětskou fantazii. Právě tak byla navržena řada osvětlení Philips Disney. Z dětských svítidel z říše disneyovských pohádek a komiksů od Marvelu  můžete vybrat taková, která nejvíc zapadají do světa vašich dětí.

Může to být „svítící kamarád“ SoftPal v podobě Mikea, Sulleyho, Minnie neob Mickey Mouse, který v noci poskytne příjemné tlumené světlo, baterka Spider-Man a Medvídek Pú, noční světýlko Philips Marvel NightLight Spider Man, Auta, Letadla a Medvídek Pú s pohybovým senzorem, které se rozsvítí ve chvíli, kdy se dítě probudí,  nebo závěsný lustr a stolní svítidlo se stejným designem.

Philips Marvel projektor Spider-Man, Auta a Princess promítne do svého okolí obrázky superhrdinů. Na výběr je ze tří projektorů, z nichž každý obsahuje 24 obrázků.

Související články