FACESTARŽivotní stylVÍTE, JAK SI VYBRAT ZUBNÍ KARTÁČEK? VHODNÉ JSOU TY S KRÁTKOU HLAVICÍ...

VÍTE, JAK SI VYBRAT ZUBNÍ KARTÁČEK? VHODNÉ JSOU TY S KRÁTKOU HLAVICÍ A MĚKČÍMI ŠTĚTINAMI

 

 

Menší je lepší

Kartáčky se prodávají s různě velkými, dlouhými a širokými hlavicemi, s různě dlouhými a tvrdými štětinami, nebo s různým tvarem rukojeti. Pokud jste si dříve mysleli stejně jako já, že nejlepší kartáček je ten pořádně tvrdý (kupovala jsem si zásadně extra tvrdé kartáčky), s dlouhými štětinami a také pěkně velký, pak jste se šeredně pletli. Pochopila jsem to poté, co mi moje zubní lékařka vysvětlila, jak se vlastně zuby správně čistí. Pokud je totiž chcete mít skutečně čisté, je třeba je čistit jeden zoubek po zoubku, a toho pochopitelně velkou hlavicí nedocílíte. Naopak, hlavice musí být spíše menší, nejvíce dvoucentimetrová.

Zapomeňte na kartáčky extra hard

Dále si je třeba uvědomit, jak vypadá plak, který se snažíme kartáčkem ze zubů odstranit. Ten je totiž pěkně mazlavý a lepivý, takže tvrdými štětinami ho neodstraníme, ale pouze si poničíme sklovinu a přivodíme zubní kaz. Štětiny by měly být tedy měkké, aby se s plakem dobře popraly. Věnujte pozornost také rukojeti kartáčku. Kartáček byste měli správně držet podobně jako pero, takže by rukojeť neměla být příliš široká. A kdy kartáček měnit? Podle toho, jak moc na kartáček tlačíte, po určité době pozbude svého tvaru, štětiny jsou roztřepené a trčí do strany. Zpravidla je kartáček třeba vyměnit za dva až tři měsíce.

Kartáček, co pomáhá

Pokud si vybíráte kartáček právě nyní, můžete učinit svým výběrem také dobrý skutek. V drogériích Max totiž najdete také kartáčky pro Světlušku, jejichž koupí přispějete do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Zubní kartáček pro Světlušku má velmi jemná vlákna DuPont, která jsou vhodná pro každodenní zubní hygienu, a to dokonce i při problémech s citlivými a krvácejícími dásněmi. Hlavice je malá a vlákna rovně střižená, takže umožňuje komfortní čištění. 

and

Související články