Virtuální obchod AppGallery Huawei odteď v novém

Huawei AppGallery

Přední světová technologická společnost Huawei představila v Evropě zcela nové rozhraní služby AppGallery, které uživatelům smartphonů nabízí nový způsob objevování tisíců aplikací i her. Virtuální obchod AppGallery má nyní vylepšenou přehlednost a lokalizovaný obsah, což potěší všechny uživatele. S nimi teď navíc budou v bližším kontaktu také vývojáři služeb.

Vylepšení AppGallery odrážejí celkový úspěch ekosystému aplikací Huawei, který v uplynulém roce rozšířil svou globální uživatelskou základnu na více než 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Díky novému designu je vizuální dojem z aplikací a her ještě mocnější, než tomu kdy dřív bylo.

Objevujte nepoznané

S využitím uživatelských zkušeností se společnost Huawei při vývoji zcela nového uživatelského rozhraní AppGallery zaměřila na interaktivní objevování. V praxi to znamená, že aplikace od nynějška působí ještě atraktivnějším dojmem díky nápadným vizuálním prvkům, doplňkovému digitálnímu obsahu a rychlejšímu zasvěcení nových uživatelů v několika jednoduchých krocích. Viditelnost a propagace aplikací je teď uživatelsky mnohem vstřícnější a zároveň dokáže zasáhnout to správné publikum.

Například na startovní stránce „Novinky“ nyní najdete aplikace prezentované ve formě přehledných karet. Uživatelé tak nejen snáz najdou výběr aplikací a her vybraných přímo týmem AppGallery, ale získají také mnohem relevantnější obsah, včetně článků, odborných průvodců a recenzí. Doporučené karty byly rovněž aktualizovány, aby se daly posouvat shora dolů, z nových příspěvků na starší, což zvýší uživatelský komfort.

V novém rozhraní najdete na stránce „Novinky“ také záložky „Campaign“ a „Gift“, jedny z nejoblíbenějších funkcí aktivních uživatelů. Karta „Campaign“ nabízí propagační akce včetně Lucky Draws, nabídek Cashback a výzev k získání odměn, přičemž většina z nich je lokalizována, což přináší zvýšenou interaktivitu s uživateli.

Sekce „Gift“ umožňuje uživatelům zdarma načítat položky od vývojářů aplikací výměnou za stažení nebo přihlášení k jejich aplikacím. Dárky mohou zahrnovat i bezplatné prémiové služby po stanovenou dobu nebo další kredity, které se dají využít ve hrách a jsou zároveň skvělou pomůckou pro vývojáře.

Bohatství v digitálním obsahu

„Počet aplikací, včetně prémiových služeb, na naší platformě každým dnem roste. Chceme, aby naši zákazníci měli veškeré bohatství ve formě digitálního obsahu k dispozici,“ říká Wang Heng, viceprezident pro globální partnerství a ekologický rozvoj společnosti Huawei pro střední a východní Evropu a Skandinávii. „Vylepšená AppGallery naplno dostává svému jménu, protože umožňuje uživatelům snadno procházet veškerým obsahem a objevovat netušená dobrodružství.“

V souladu se záměrem společnosti Huawei poskytovat aplikace s podstatným lokálním významem bude nová AppGallery s pomocí redaktorů sledovat místní trendy a potřeby. Zveřejňovaný obsah bude uživatele inspirovat, ať už půjde o recenze aplikací a her, užitečné tipy nebo kvalitní sbírky obsahující skryté virtuální drahokamy.

Mezi prémiové aplikace v AppGallery patří například aplikace pro on-line vyučování Kahoot, aplikace pro volání a zasílání zpráv Viber nebo asistent městské mobility Moovit. AppGallery v současné době nabízí 18 různých kategorií aplikací, včetně her, sociálních sítí, zábavy, vzdělávání, zpráv a článků, fotografií a videí, jídla a pití, dopravy a jízdenek, nakupování a dalších nástrojů.

Nová verze AppGallery se od dnešního dne, tedy od pondělí 18. ledna, objevuje v celé Evropě ve vybraných zemích včetně České republiky. Pro dostupnost nové verze AppGallery je nutné mít verze aplikace 6.0.2 (z října 2020), nebo 11.0.2 (z prosince 2020).

O AppGallery, věděli jste, že…

AppGallery je chytrý a inovativní ekosystém, který umožňuje vývojářům vytvářet pro spotřebitele jedinečné zážitky. Naše unikátní jádro HMS umožňuje integraci aplikací napříč různými zařízeními, což přináší větší pohodlí a komplexnější zážitek – přesně to je součástí širší strategie 1+8+N společnosti Huawei. Její vizí je udělat z AppGallery otevřenou a inovativní platformu pro distribuci aplikací, která je přístupná spotřebitelům, a zároveň přísně chránit soukromí a zabezpečení uživatelů a zároveň jim poskytovat jedinečný a obohacující zážitek.

AppGallery je jedním ze tří globálně nejvýznamnějších trhů s aplikacemi a nabízí širokou škálu globálních a místních aplikací v 18 kategoriích, včetně navigace a dopravy, zpráv, sociálních médií a dalších. AppGallery je k dispozici ve více než 170 zemích a regionech s více než 530 miliony aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. Od ledna do září 2020 dosáhl celkový počet stažení z AppGallery na 384 miliard a společnost Huawei uzavřela partnerství s 2,3 miliony vývojářů po celém světě.