FACESTARReceptyVÍNO POMÁHÁ CHRÁNIT PŘED RAKOVINOU! PROSPĚŠNÉ JE I Z ŘADY JINÝCH DŮVODŮ!...

VÍNO POMÁHÁ CHRÁNIT PŘED RAKOVINOU! PROSPĚŠNÉ JE I Z ŘADY JINÝCH DŮVODŮ! ČTĚTE POZORNĚ!

1. ELIXÍR MLÁDÍ

1. ELIXÍR MLÁDÍ

Jak moc by se asi Rudolf II. divil, kdyby zjistil, že jeho vytoužený elixír mládí, na jehož výrobu vynakládal nemalé jmění, má na dosah ruky. Může za to fenolická látka resveratrol, ve víně obsažená, která zpomaluje poškozování organismu způsobené stárnutím. Současné výzkumy dokazují, že tato látka zpomaluje změny DNA způsobené stárnutím u myší, hmyzu a kvasinek. Na výsledky u lidí si ale ještě chvíli budeme muset počkat.

2. VÍNEM KU ZDRAVÍ 

Víno má antivirální a antibakteriální účinky. To je v rozporu s výzkumy o působení alkoholu na lidský organismus. Víno je ale plné překvapení, takže bylo zjištěno, že nijak nebrání činnosti bílých krvinek, které bojují s infekcí. Naopak díky obsahu tříslovin je funkce imunitního systému, na rozdíl od ostatního alkoholu, podporována.

3. JE DIETNÍ

Ač je to k nevíře, víno je vhodné při dietě. Obsahuje mnoho tělu prospěšných látek a alkohol v něm obsažený, usnadňuje trávení tuků a dalších látek nerozpustných ve vodě. Díky nízkému obsahu kalorií ve víně (přesto si vybírejte ty s nižším obsahem alkoholu), mají kalorie tendenci se okamžitě spalovat místo ukládání ve formě tuků. Tím můžete docílit váhového úbytku!

4. OCHRANA PŘED RAKOVINOU

Zázračné látce resveratrol je také přisuzována ochrana před zhoubným bujením buněk, které způsobuje vznik karcinogenů. Významný antikarcinogenní vliv byl zaznamenán u rakoviny prsu, prostaty, plic, jater, střev, kůže a krve. Kladný účinek byl také prokázán u prevence před poškozením jater při chemoterapii.

5. ZLEPŠÍ PLEŤ I ZRAK

Víno zpomaluje lokální záněty pleti a urychluje hojení ran. Jeho účinky také můžete předcházet věkovému stárnutí oční sítnice, která může ústit až v slepotu.

6. FRANCOUZSKÝ PARADOX
Není bez zajímavosti, že národy holdující vínu jako je Francie nebo Itálie, ač nezdravě žijící (kouření, málo pohybu, strava bohatá na sacharidy), vykazují nejnižší úmrtnost na srdeční onemocnění. Je to způsobeno pravidelnou konzumací vína společně se stravou bohatou na vitamíny. Předcházíte s ním kornatění tepen a vzniku trombóz (flavonoidy dokonce dokážou vzniklou krevní sraženinu rozpouštět). Resveratrol navíc prokazatelně snižuje podíl špatného LDL cholesterolu a podílí se na tvorbě dobrého HDL cholesterolu.

7. ZNIČÍ ŠKODLIVINY Z CIGARETY!

Fenolické látky, ve víně obsažené, ničí škodlivé látky z cigarety. Nejásejte ale předčasně. Dvěma decilitry vína totiž zlikvidujete ,,jedy“ pouze z jedné cigarety.

8. PO TOMTO ALKOHOLU BUDETE CHYTŘEJŠÍ

Podle studií víno snižuje stárnoucí proces mozkových funkcí, zvyšuje intelektuální výkonnost, rozvíjí fantazii a kreativitu. Také zvyšuje přítok krve a přísun kyslíku do mozku

9. PŘEDEJDETE S NÍM DĚDIČNÉ CUKROVCE I INFARKTU

Výzkum Harvardské školy prokázal, že pravidelným a mírným pitím vína snížíte riziko rozvoje dědičné cukrovky o skoro 60%. Dvěma skleničkami vína denně snížíte riziko vzniku druhého infarktu o neuvěřitelných 50%.

10. JE TO NÁPOJ KRÁLŮ

Víno je prostě a jednoduše dobré. Jeho obliba u Čechů stoupá a ročně vypijeme v průměru dvacet litrů na hlavu. Zároveň také roste obliba tuzemským vín. Zajímá vás, jaká jsou nejoblíbenější tuzemská vinařství? „V několika posledních letech sledujeme, že se zákazníci vrací zpět k našim českým a moravským vínům. Trend nákupů zahraničních vín tak pomalu ustupuje a na výsluní se dostávají  i menší tuzemská vinařství,“ uvádí Eva Svobodová, sommelierka společnosti Tesco a dodává: „Věříme proto, že novinky v podobě finálových vín ze soutěže Vinařství roku budou u našich zákazníků slavit úspěch.“

V soutěži Vinařství roku jsou oceňované ty nejlepší lokální vinařské společnosti. Důraz ale není kladen jen na kvalitu jejich vín, hodnotí se také, jak dané vinařství přispělo k pozvednutí a zviditelnění vinařského oboru v Čechách. Do hlasování je zapojená jak odborná porota, tak laická veřejnost, která má možnost výsledky ovlivnit přes internet nebo pomocí SMS.

Na slavnostním večeru 26. března budou vyhlášeni výherci ve třech kategoriích – malá, střední a velká vinařství.

Finalisté soutěže Vinařství roku 2014

MALÁ VINAŘSTVÍ (produkce do 50.000 litrů)
• Vinařství Kořínek
• Vinařství rodiny Špalkovy s.r.o.
• Víno J. Stávek

STŘEDNÍ VINAŘSTVÍ (produkce 50.001 – 250.000 litrů)
• Vinařství Sonberk, a.s.
• Vinařství Vladimír Tetur
• Žernosecké vinařství s.r.o.

VELKÁ VINAŘSTVÍ (produkce nad 250.000 litrů)
• Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, a. s.
• Vinařství Lahofer, a.s.
• Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova

Vína naleznete v sortimentu vybraných obchodů Tesco. Více naleznete na www.tescocr.cz

Související články