Velký džínový přehled: Který střih bude sedět právě vám? Zjistěte to!

levis džíny

Džíny – snad o žádném kousku oblečení se toho nedá napsat více a nejspíš neexistuje v západním světě nikdo, kdo by neměl alespoň jedny ve skříni. Jaké nosit letos na jaře?

Džíny forever

Když se rozhlédnete v ulicích, napočítáte jich desítky. Nosí je dělníci na stavbě, kovbojové v nich na prérii nahánějí dobytek a na červených kobercích se v nich promenádují ty největší hollywoodské celebrity. Jsou naprostou klasikou a miliony žen i mužů po celém světě na ně nedají dopustit. Dá se s nimi vytvořit 1000 a 1 outift, pokaždé jiný, ale pokaždé zajímavý a stylový. Mohou působit ležérně, sportovně, sexy, ale i elegantně a uměřeně. Záleží jen na tom, jak a s čím je zkombinujete. My vám ukážeme, na jaké kousky narazíte v obchodech!

Slim nebo Skinny

Tento typ džínů se drží na módním vrcholu poměrně dlouho. Jedná se o džíny s upnutými nohavicemi, které mívají klasický nebo snížený pas. Jsou jedny z nejoblíbenějších a skvěle se kombinují. Nejlépe vypadají na štíhlých ženách.

džíny stradivarius skinnydžíny bershka

Na foto (zleva): Stradivarius 549 Kč, Bershka 599 Kč; archiv firem

džíny lindexdžíny levis

Na foto (zleva): Lindex 999 Kč, Levi´s (info o ceně v obchodě); archiv firem

Super skinny

Vysoce elastické džíny úzce obepínající nohy i zadeček, mnohdy s vysokým pasem, není to ale pravidlem. V tomto střihu se neutají opravdu nic, pokud se tedy trápíte nějakým tím kilem navíc, vyhněte se mu obloukem. Zastrčte do nich bílou košili a obujte k nim podpatky a máte dokonalý a sexy outfit!

džíny HMdžíny HM SS

Na foto: vše H&M 599 Kč, 599 Kč; archiv firmy

Straight

Klasický rovný střih – spíše užší než širší – sluší téměř všem. Umí být elegantní i ležérní a pokud si nevíte s typem džínů rady, začněte s tímto. Hodí se jak k teniskám, tak k lodičkám a můžete je nosit na mnoho různých způsobů.

džíny CAstraight džíny HM

Na foto (zleva): C&A 798 Kč, H&M 999 Kč; archiv firem

Push Up

Tvarovací džíny umí hezky zvýraznit vaše křivky – bříško opticky zmenší, stehna zúží a zadeček vytvarují a koketně nadzvednou. Vážně fungují! Tak si skočte do obchodu pro ty své!

džíny Pushup bershkapushup stradivarius

Na foto (zleva): Bershka 599 Kč, Stradivarius 699 Kč; archiv firem

Bootcut

Džíny, které se od kolen mírně rozšiřují a mají tendenci zakrývat botu, jsou velmi lichotivé a opticky prodlužují a zeštíhlují postavu. I proto jsou skvělou volbou pro ženy s výraznějšími boky, které jsou z té záplavy „slimek“ už určitě zoufalé. Mívají klasický pas a mezi typy džín už jsou jakousi klasikou, kterou najdete v obchodech každou sezonu.

bootcut levisbootcut zara

Na foto (zleva): Levi´s 2299 Kč, H&M 999 Kč; archiv firem

Flared

Výrazně rozšířené nohavice v oblasti lýtek by se daly s klidem označit za tzv. zvonáče. Retro styl 70. let je posledních pár sezon docela v kurzu, tak zkuste být na chvíli sentimentální a dejte jim šanci. V kombinaci s vysokým pasem vám krásně zeštíhlí postavu.

flared zaraflared džíny zara

Na foto: vše Zara 799 Kč, 899 Kč; archiv firem

Mom jeans

Staronový střih, který je v našich obchodech zatím jen krátce. Vyznačuje se vysokým pasem, volnými nohavicemi, které se však u kotníků zase zužují. Nedokážete si je představit? Tak si vybavte, co nosily Brenda, Kelly a Donna z Beverly Hills 90210.

džíny desigual

Na foto (zleva): Stradivarius 699 Kč, Desigual 2999 Kč; archiv firem

Boyfriend

Džíny, které jako byste vytáhly ze skříně svému příteli, jsou hitem už několikátou sezonu. Jsou neskutečně pohodlné, mají klasický až výrazně snížený pas a někdy i snížený sed. Působí velice ležérně a uvolněně. Hodí se k teniskám, ale paradoxně skvěle vypadají ohrnuté nad kotníky v kombinaci s vysokými podpatky.

džíny FFboyfriend levis

Na foto (zleva): F&F 649 Kč, Levi´s 3299 Kč; archiv firem

Girlfriend

Jsou lichotivější verzí boyfriend střihu – nejsou tak široké a nemají snížený sed a mnohdy mají klasický či vyšší pas. Jsou asi nejnovějším typem džínů, už teď mají ale své milovnice a nadšené nositelky.

džíny mohitodžíny HM

Na foto (zleva): Mohito (info o ceně v obchodě), H&M 999 Kč; archiv firem