Vánoční ozdoby: Trendem jsou tradiční i ve stylu návratu k přírodě.

Glassor

Vánoce se nezadržitelně blíží. Ať už se na ně jako děti těšíte celý rok, nebo je vyhlížíte s očima v sloup a nemůžete se dočkat spíše toho, až budou za vámi, každého z vás jistě alespoň trochu chytne za srdce ta překrásná vánoční výzdoba, která, chtě nechtě, k těmto svátkům prostě patří.

Zářící světýlka, plamínky svíček a lesknoucí se ozdoby jsou už spoustu let nedílnou součástí Vánoc po celém světě a zdobení vánočního stromečku je tradicí, která patří k nejoblíbenějším činnostem nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Přestože najdete v naprosté většině domácností na Štědrý den nějaký ten bohatě ozdobený smrček či jedličku, každá rodina k jeho zdobení přistupuje po svém. Někdo jej zdobí již pár dnů před Vánoci, jiní si to nechávají až na Štědrý den. Někdo má rád na stromečku blikající světýlka, metalické řetězy a spoustu lesklých třásní, někdo jej zas nechává více přírodní. A jsou lidé, kteří nedají dopustit na stromek umělý, v jiných domácnostech by zas plastová náhražka „nemohla přes práh“ a její členové si Vánoce bez nezaměnitelné pronikavé vůně živého stromečku nedokážou ani představit.

Zdobíme stromeček

A co teprve, když přijde řeč na vánoční ozdoby! Jednomu se líbí křehká krása v podobě klasických skleněných koulí, někdo rád používá přírodní materiály, někdo dává na stromek sladkosti, jiný zas spoustu svíček a prskavek. Shodněme se na tom, že se ve zdobení vánočních stromků jen málokdo shodne. V čem budeme však všichni zajedno je to, že letošní kolekce vánočních ozdob jsou opravdu překrásné.

Hlavní barvy jsou letos temně modrá a zlatohnědá. Ty jsou využívané v kontrastu se světlejšími barvami a průhlednými baňkami. V našich novinkách nezapomínáme ani na aktuálně oblíbený minimalistický styl inspirovaný Skandinávií. Bílé a transparentní baňky s jednoduchými zlatými a černými ornamenty jsou velmi elegantní,“ odpovídá na otázku, jaké jsou letošní trendy, Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR, předního výrobce vánočních ozdob u nás.

Klasika, která nezestárne

foto: Glassor

Návrat k přírodě

foto: Glassor

Kromě těchto barev je letošním trendem i tzv. návrat k přírodě, tedy ozdobičky ve tvaru houbiček, soviček a dalších lesních obyvatel, přičemž v materiálech najdete i dřevo a plsť, v barvách hraje prim především zlatá, hnědá či zelená.

Netradičně

Nudí vás klasika a kulaté ozdoby už nemůžete ani vidět? Není problém! Zkrášlete letos svůj stromek ozdobami netradičních tvarů a podob – třeba barevným robotem, plameňákem se santovskou čepičkou nebo na jeho větvičky zavěste plyšového tučňáka. Žádná pravidla přece neexistují!

Severský minimalismus

Foto: Bella Rose

Milujete-li čistou eleganci severského stylu, sáhněte po ozdobách vyznačujících se minimalistickou jednoduchostí v odstínech bílé, černé či zlaté.