Vánoční osvětlení: Těmito světýlky vykouzlíte kouzelnou atmosféru!

and and Christmas tree"/>
archiv Freepik

Nenechávejte výběr vánočních dekorací na poslední chvíli! Vánoční řetězy, svítící figurky či jiné světelné ozdoby jsou nezbytnou součástí vánočních domácností a při správném výběru je neváhejte instalovat i na zahradu či terasu.

Základem, který většinou nechybí v žádné vánoční domácnosti, jsou světelné vánoční řetězy. Vybírat můžete z nepřeberného množství délek, barev i tvarů žárovek. Klasikou jsou LED diody s lehce nažloutlou barvou, nebojte se ale experimentovat! Kombinujte pastelové barvy s ledově bílými žárovičkami nebo sáhněte po nano řetězu, který disponuje pouze tenkým kabelem a drobnými světýlky.

Světlené řetězy se krásně vyjímají i venku na balkoně, na terase, na omítce domu, za oknem či na zahradě okolo stromu. Myslete ale na to, že jakékoliv osvětlení, které plánujete umístit v místech, kde by mohlo navlhnout od deště či sněhu, musí být k tomu určené. To znamená, že by mělo být označené jako venkovní, případně mít hodnotu „ochrana krytí“ minimálně IP44 a více.

and

K větším instalacím na fasádě domu slouží světelné sítě a závěsy. Zajímavou alternativou jsou stále oblíbenější laserové dekorativní projektory, které promítají na vámi určenou plochu padající vločky, hvězdičky či jiné tvary.

Svou sváteční výzdobu můžete samozřejmě obohatit i o další vánoční dekorace. Hitem jsou menší svítící figurky, které mohou mít tvar sněhuláka, zvířete či saní tažených soby. Mezi klasiky patří svítící hvězdy do okna či na stůl nebo dřevěné betlémy.

and

LED

Chytrou vychytávkou jsou LED svíčky, které sice na první pohled vypadají jako opravdové, ale plápolající světlo místo ohně vyzařuje baterií nabíjená LED dioda. Jsou proto zcela bezpečné a navíc vydrží nekonečně dlouho! Ideálně se hodí na adventní věnce nebo do lucerniček.

archiv Depot Online