FACESTARŽivotní stylV PRAZE SE MÍCHALY PRVOTŘÍDNÍ KOKTEJLY! STANE SE CELOSVĚTOVĚ NEJLEPŠÍM BARMANEM ČECH?

V PRAZE SE MÍCHALY PRVOTŘÍDNÍ KOKTEJLY! STANE SE CELOSVĚTOVĚ NEJLEPŠÍM BARMANEM ČECH?

 

 

V květnu se v prostorách pražského Buddha-Baru za hlasité podpory početného publika rozhodovalo o vítězi českého národního kola nejprestižnější barmanské soutěže světa –  The Diageo Reserve World Class 2015. Klání, kterého se účastní tisíce barmanů z více než 55 zemí světa, je barovými profesionály považováno za to nejprestižnější, ale zároveň i nejnáročnější. Do českého finále tak po více než půlročních přípravách a kvalifikacích postoupilo 14 barmanů. Ti reprezentovali 10 barů ze 3 měst v celkem 6 disciplínách. Vítěz však mohl být jen jeden. Tím se po super finálovém večeru stal Vítězslav Cirok z nedávno otevřeného pražského baru LʼFleur.

Koktejl je více než nápoj

and

Tato unikátní světová soutěž si klade za cíl nejen podporu barových profesionálů v jejich rozvoji, ale také možnost představit veřejnosti nejrůznější formy umění mixologie, barové kultury a zejména upozornit na kvalitu koktejlu samotného. Ne každý si totiž uvědomuje, že ten skutečně nejkvalitnější koktejl lze namíchat pouze z těch nejlepších ingrediencí. Všichni soutěžící proto pracovali se skvělými značkami (tzv. reserve brands), jakými jsou Zacapa rum, gin Tanqueray, likér Grand Marnier či Ketel One vodka a vznikali skutečné lahůdky s různou tematikou.

Se všemi značkami je možno se též detailně seznámit v karlínském prostoru Warehouse #1 společnosti Ultra Premium Brands, která spolu s nadnárodní firmou Diageo umožnila českým barmanům stát se součástí tohoto unikátního projektu.

Diageo Reserve World Class Competition

and

Jak už bylo uvedeno, jedná se o nejprestižnější a nejnáročnější barmanskou soutěž světa. Každoročně se v ní utká více než 3000 špičkových barmanů, kteří mezi sebou bojují o účast ve velkolepém globálním finále. Tato událost je podle odborníků považována za největší mixologický zážitek sezóny a pro většinu soutěžících je velkou ctí, že se na něm mohou podílet. Na vítěze čeká kromě lákavé odměny i titul World Class Bartender of the Year.

Český úspěch

and

Česká republika se v letošním roce zúčastní této vyhlášené gastronomické události podruhé. Na přelomu srpna a září pojede Českou republiku do Kapského Města reprezentovat zmíněný Vítězslav Cirok z pražského baru LʼFleur. Zde se utká s barmany z 55 dalších zemí světa a jeho výkon v národním finále dává tušit, že se tam určitě neztratí!

Zajímavostí může být, že v roce 2010 světové finále vyhrál londýnský barman původem ze Slovenska, Erik Lorincz. Ten měl i tu čest namíchat koktejl Skyfall ve stylu Red Carpet  k premiéře nové bondovky Skyfall.

Související články