V hlavní roli sladké pečivo: Vychutnejte si jedinečný zážitek

Víte, co je na sladkém pečivu nejlepší? To, že dokáže být zdobné, barevné, chutné a zkrátka neodolatelně krásné! Čichové buňky se namlsají a vyšlou do mozku ten správný signál. Chcete si své cukrové hříchy užívat skutečně naplno, máme pro vás tipy, díky kterým můžete hřešit třeba odpoledne u kávy. 

Jídlo bychom měli pečlivě plánovat zvlášť s ohledem na obsah cukru. Přesto by se v jídelníčku měl najít prostor třeba i pro kousek bábovky, makového nebo ořechového závinu. Jen tak, pro radost. Proč vlastně sladké tolik milujeme? Při jeho konzumaci se nám v mozku uvolňuje dopamin, chemická látka, která zprostředkovává pocity štěstí. A my chceme být zkrátka šťastní. 

Když už se rozhodnete dát si k odpolední kávičce nějakou tu hříšně sladkou dobrotu, udělejte si z toho výjimečný a stylový zážitek. Tak to dělají například šarmantní Francouzky. Je o nich dobře známo, že jsou to požitkářky, které si ale dokážou zachovat svou štíhlost.

Sladký život

Každé mlsání je totiž událost s mimořádnou atmosférou, která musí rozněžnit nejen jejich chuťové buňky, ale také oči. Pokud zápasíte s touhou mlsat dnes a denně jsou tady výrobky nové prémiové řady „Ze srdce sladké“, které vynikají pečlivým výběrem ingrediencí tak, aby každý kus získal svou zcela jedinečnou chuť a vůni. Pozornost pekařů je rovněž zaměřena na výběr samotných náplní, které jsou mimořádně jemné a chutné.

Jemné plundrové pečivo s nadýchanou krémovou a svěží ovocnou náplní

Špičky s perfektně vyladěnou krémovou a ovocnou náplní jsou přesně tím, po čem sáhnout, když vyrážíte třeba na trénink nebo do přírody. Na svých cestách oceníte praktické 100g balení.

Plundrová špička s náplní krémovou a malinovou (100g).

Kombinaci krémové náplně a klasického jablka s populárním rakytníkem je našim favoritem. A neodolatelná kombinace krémové náplně se svěží malinou vás dostanou. Obě varianty obsahují ideální poměr jemného pečiva a náplně.

Plundrová špička s náplní krémovou a jablečnou rakytníkovou (100g)

Ze srdce sladké

Ideální zákusek k odpolední kávě nebo něco sladkého? Vyzkoušejte novinku z prémiové řady Ze srdce sladké od Penamu – pudinkový swing, který zaujme na první pohled nevšedním a hravým tvarem. Klasická chuť pudinkové náplně podtrhuje mimořádnou vláčnost těsta. Mistři pekaři kladou důraz na pečlivý výběr každé ingredience, swing obsahuje 40 procent pudinkové náplně. 

Swing pudinkový letos získal ocenění Dětská chuťovka 2020.

Voňavé záviny – ořechový nebo makový?

Záviny patří ke klasice, ale ty plné ořechů, máku i skořice jsou neméně výtečné. Hodí se k odpolední kávě, na snídani nebo jako sladká svačina. Maková semínka jsou významný zdroj vápníku a je ho v něm mnohem více než v mléčných výrobcích nebo sýrech. Pravidelná konzumace máku je velmi dobrou prevencí proti osteoporóze a pomáhá dokonce ke zlepšení paměti. A navíc skvěle chutná!

Posypat moučkovým cukrem, uvařit kávu a může se podávat!

and

Skořice je koření, které dodá pečeným dezertům nejen chuť a nádhernou vůni, ale které také dokáže pěkně zahřát, když je venku nečas.

Hříšně sladká soutěž

Připravili jsme pro Vás soutěž, ve které můžete vyhrát dárkové balení PENAM Ze srdce sladké. V každém balíčku najdete roll skořicový, makový a ořechový závin a plundrové špičky. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí. Ve hře je celkem 10 cen.

Soutěžní otázka

203540

Soutěž probíhá od 4.12. - 19.12.2020

Gratulujeme vyhercům: Jana Z., Trutnov, Olga D., Vranov, Eva S., Písek, Tomáš H., Praha, Jana H., Brno, Romana V., Liberec, Emil D., Český Krumlov, Lucie K., Hodonín, Iveta Z., Praha, Hana T., Sokolov.