FACESTARReceptyUZENINY I PRO DĚTI? JENOM ZŘÍDKA A ZA URČITÝCH PODMÍNEK. A S...

UZENINY I PRO DĚTI? JENOM ZŘÍDKA A ZA URČITÝCH PODMÍNEK. A S CO NEJVĚTŠÍM OBSAHEM MASA!

 

 

 

Do tří let ani párek

Párky, salámy, uzené maso… Přesně tyto potraviny v České republice frčí i u dospělých, přitom lékaři bijí na poplach. Jedná se o potraviny velmi nezdravé, až nebezpečné našemu zdraví, kterých bychom se měli vystříhat, nebo je konzumovat velmi zřídka. Jak je tomu u dětí? Řekněme si rovnou, že děti do tří let by uzeninu neměli poznat vůbec. Uzeniny mají totiž většinou velmi vysoký podíl soli, tedy látky, kterou by měli děti konzumovat v malém množství. Navíc pro prodloužení trvanlivosti potravin se do nich přidávají nejrůznější konzervační prostředky, dále pak barviva a dochucovadla, což jsou všechno látky, které by měly být nejenom dětem zapovězeny.

Dbejte podílu masa

Klíčem k tomu, zda a jakou uzeninu zavést do dětského jídelníčku, je jednak obsah masa konkrétní uzeniny a dále pak výskyt přídatných látek, neboli „éček“. Proto vám radíme, vždy a za všech okolností studujte obaly potravin a údaje o složení výrobku. Nenechejte se zmást tím, že se bude z obalu smát třeba nějaká dětská postavička, ačkoliv by bylo možné z některých obalů usuzovat, že jde o výrobky pro děti, ve skutečnosti se může jednat o výrobky zdraví škodlivé. Právě to zjistíte pečlivým prostudováním obalu. Pochopitelně platí, že čím vyšší podíl masa, tím lépe. Nenechejte se odradit vyšší cenou výrobků, které obsahují více masa. Koneckonců v levnějších výrobcích platíte hlavně nejrůznější náhražky, a to byste určitě neradi!

Párky bez éček

Pokud se tedy rozhodnete, že svým dětem uzeninu jednou za čas dopřejete (nemělo by se jednat ani jednou za týden), vybírejte opravdu dobře. Právě párky,  které děti tak milují, můžete už dnes koupit i v „dětské“ variantě bez éček, například Kuřecí dětské párky bez „E“ z Drůbežářského závodu Klatovy, které obsahují 68 procent drůbežího masa. A nezapomeňte, vždy se snažte uzeninu vyvážit dostatkem čerstvé zeleniny! 

and

 

Související články