FACESTARReceptyUSPOŘÁDEJTE SLADKÝ VÁNOČNÍ MEJDAN! MÁME PRO VÁS TIPY NA SKVĚLOU ZÁBAVU!

USPOŘÁDEJTE SLADKÝ VÁNOČNÍ MEJDAN! MÁME PRO VÁS TIPY NA SKVĚLOU ZÁBAVU!

Kolik je ve sklenici bonbónů

Kolik je ve sklenici bonbónů

Naplňte zavařovací sklenici malými bonbóny – nejlépe se k tomu hodí barevné čokoládové bonbóny m&m’s. Oba druhy dostanete například v elfí krabičce. Sklenice může být naplněna zcela, nebo jen zčásti. Před naplněním všam bonbóny pečlivě spočítejte! Každému, kdo přijde na večírek, dejte sklenici do ruky (nesmí ji otevřít) a nechte své hosty tipovat, kolik bonbónů ve sklenici je. Tipy zapište a ve vhodný okamžik vyhlašte vítěze soutěže, tedy toho, jehož tip se nejvíce blíží skutečnosti. Sklenici s bonbóny pak může dostat jako výhru.

Ruce pryč!

Tuto hru si oblíbí každý milovník sladkostí. Na stůl poskládáte několik druhů bonbónů (čím více druhů, tím bude hra zajímavější). Kromě klasických bonbónů můžete použít vánoční kolekci Celebrations, ve které najdete osm druhů mini tyčinek.Jednoho z účastníků pošlete za dveře a zatímco je pryč, shodnete se na jednom bonbónu či tyčince. Od každého druhu může být na stole jen jeden kousek, aby se předešlo dohadům.

Pak hráče zavoláte zpět a on si může začít podle libosti bonbóny a tyčinky brát. Jakmile se však dotkne té, na které jste se domluvili, musí dát ruce pryč – právě sovy „Ruce pryč!“ mu ostatní dají signál, že musí přestat. To, co do té doby ukořistil, si může  ponechat.

Věž z čokoládových tyčinek

Znáte hru nazvanou Jenga? Tato hra obsahuje obvykle 48 dřevěných tyčinek, ze kterých postavíte věž – a to tím způsobem, že položíte tři tyčinky vedle sebe a na ně kolmo položíte další tři, na ně další tři, až nakonec poskládáte na sebe všechny. Hráči pak jeden po druhémm tyčinky z věže vytahují. Můžou k tomu použít jen jednu ruku a během jednoho kola se můžou dotknout jen jedné libovolné tyčinky. Pokud se jim ji podaří vytáhnout, položí ji na vrchol věže.

Místo klasických dřevěných tyčinek však pro ozvláštnění můžete použít i čokoládové (samozřejmě v obalu). K tomu se výborně budou hodit tyčinky z kolekce Minis – najdete tam tyčinky Snickers, Bounty, Mars, Milky Way a Twix. Pro ještě lepší náladu u hry můžete na jednotlivé tyčinky nalepit malé papírky popsané úkoly (např. „Vypij svou sklenici do dna“ nebo „Předveď medvěda“). Fantazii se meze nekladou, ale úkoly by neměly být příliš těžké, aby hra byla pro všechny zábavou, ne frustrací! Pokud někomu věž spadne, hra končí. Můžete samozřejmě věž postavit znovu a pokračovat, dokud vás hra bude bavit. Pak si tyčinky jednoduše rozeberete a sníte.

Na hamouna

Na stůl položíme rozbalené čokoládové mini tyčinky z kolekce Minis, příbor, čepici, šálu a rukavice. Hráči sedí kolem stolu a házejí kostkou. Jakmile někomu padne šestka, musí si obléci čepici, šálu i rukavice, vzít do rukou příbor. Pak může tyčinku příborem začít krájet a jíst. Má na to však právě tolik času, dokud nepadne šestka někomu dalšímu. Ostatní hráči totiž v okamžiku, kdy se začne oblékat, pokračují v házení.

Chutné sladké odměny a dárky

Tyčinky a bonbóny samozřejmě můžete použít i jako odměnu do dalších her a soutěží nebo jako milý a vtipný dárek. K tomu je zvláště vhodná „láhev šampaňského“ z edice Celebrations – je totiž plná čokoládových mini tyčinek.

Související články