FACESTARŽivotní stylÚNIK MOČI, ZATAJOVANÝ PROBLÉM! NEBOJTE SE O NĚM MLUVIT A VYUŽIJTE NEZINÁRODNÁ...

ÚNIK MOČI, ZATAJOVANÝ PROBLÉM! NEBOJTE SE O NĚM MLUVIT A VYUŽIJTE NEZINÁRODNÁ DEN INKONTINENCE

 

 

Zmiňovaným problémem spojovaným s inkontinencí je především riziko vzniku takzvané IAD neboli dermatitidy. Není to nic příjemného a může vám to pěkně otrávit život.

Jak dermatitida vzniká a koho se týká

and

Jedná se o vážné zánětlivé onemocnění pokožky, které se dostavuje, pokud je pokožka dlouhodobě vystavena působení moči nebo stolice. Svůj vliv na zhoršení dermatitidy však mohou mít i různé syntetické materiály, s nimiž je pokožka v kontaktu. Významnou roli zde samozřejmě hrají absorpční pomůcky a jejich prodyšnost, protože čím je prodyšnost menší, tím více hrozí, že pokožka přestane přirozeně dýchat, zapaří se a je pak daleko náchylnější ke vzniku dermatitid.

Nezanedbatelný vliv zde však má i osobní hygiena. Používání nevhodných kosmetických přípravků, které kůži dráždí, příliš častý kontakt pokožky s vodou nebo naopak nedostatečná hygiena – to vše jsou faktory, které se na rozvoji kožního onemocnění mohou velmi silně podepsat. Obecně se uvádí, že dermatitidou spojenou s inkontinencí, může trpět až každý druhý pacient. Rizikem dermatitidy spojené s únikem moči a stolice je i to, že způsobuje další zdravotní komplikace, které mohou být příčinou vážnějšího poškození kůže.

Jak s dermatitidou bojovat

Jako u většiny zdravotních komplikací, i v tomto případě jednoznačně platí, že je lépe věnovat se prevenci, než následně řešit již vzniklý problém. Platí to dvojnásob, pokud uvážíme, že náklady spojené s léčbou kožní dermatitidy jsou o více než 40 % vyšší, než samotná prevence, jak vyplynulo ze studie provedené po celém světě společností Open Sesame Consulting. Pokud se tedy vy nebo osoba, o kterou se v domácím prostředí staráte, potýkáte s inkontinencí, měli byste věnovat pozornost především několika následujícím krokům, kterými můžete vznik dermatitidy velmi výrazně snížit.

  1. Používání kvalitních absorpčních pomůcek. Slovem „kvalitní“ tu máme především na mysli takové, které jsou prodyšné, to znamená, že neobsahují fólii ani syntetické materiály a umožňují pokožce volně dýchat.
  2. Optimální osobní hygiena. Jak jsme již řekli výše, jde především o výběr vhodné kosmetiky, která má vyvážené pH kolem 5,5 neobsahuje dráždivé bylinné složky, ani parfemaci. Není také dobré používat přípravky, které pokožku nadměrně vysušují a narušují její přirozené ochranné pH 5,5.

Produkty vhodné pro prevenci kožních dermatitid

and

Se správnou absorpční pomůckou můžete vzniku IAD předejít. Jedná se především o natahovací plenkové kalhotky MoliCare Mobile, které neobsahují fólii a jsou dokonale prodyšné. Jsou to jediné kalhotky na trhu, které uchovávají přirozené pH 5,5 a navíc obsahují složku Odour Neutralizér, který minimalizuje nepříjemný zápach. Jsou vhodné pro osoby se středním a těžkým únikem moči, které jsou aktivní a chtějí dělat všechny aktivity, na které jsou zvyklí bez omezení.

and

Díky speciálnímu anatomickému tvaru jsou navíc vhodné jak pro muže, tak i pro ženy. Z přípravků osobní hygieny zase můžeme doporučit kosmetiku Menalind professional, která poskytuje komplexní ochranu, zaměřenou na zralou a inkontinencí namáhanou pokožku. Přípravky umožňuje rychlé a šetrné mytí a poskytuje pokožce dlouhodobou a hloubkovou hydrataci.  Díky unikátnímu Nutriskin komplexu navíc pomáhají kosmetické produkty této řady posilovat přirozené obranné mechanismy pokožky a urychlovat její regeneraci.

Zajímejte se o kožní změny vyvolané inkontinencí a mluvte o nich se svým lékařem! Měsíc červen je k tomu ideální, protože od 23. do 27. 6. probíhá mezinárodní týden kontinence. Více se o dermatitidě spojené s inkontinencí i o správné péči o pokožku dozvíte na stránkách www.moliklub.cz a dokonce si ji můžete zdarma vyzkoušet, stačí požádat o vzorky na infolince 800 100 150.

 

 

Související články