UKONČENO! VÁNOČNÍ PEČENÍ: MILUJETE PERNÍK, NEZAPOMEŇTE PŘIDAT ZÁZVOR A MELASU! TOMU NIKDO Z V

Na těsto budeme potřebovat:

Na těsto budeme potřebovat:

1 šálek změklého másla (asi 225 g)
1 šálek hnědého cukru
1 lžíci skořice
1 lžíci mletého zázvoru
1/2 lžičky mletého hřebíčku
1 šálek melasy
1 velké vejce
5 šálků hladké mouky
1 lžičku jedlé sody
1 lžičku soli

Na polevu:

2 šálky moučkového cukru
4 lžíce mléka 
1 lžičku vanilkového extraktu

Postup přípravy

V misce s pomocí ručního šlehače rozšleháme máslo, hnědný cukr, skořici, zázvor a hřebíček. Pak do směsi přidáme za stálého šlehání melasu a potom vejce. Vznikne krémové těsto. Mouku, jedlou sodu a sůl promícháme a zapracujeme do těsta – šlehač pustíme na nízkou rychlost. Těsto nakonec, kdy ještě nějaká mouka zbývá na stěnách misky, vypracujeme vařečkou. Hotové těsto pak rozdělíme na 3 díly, zabalíme je do potravinové fólie a dáme nejlépe přes noc odpočinout do ledničky. Nakonec těsto rozválíme, vykrajovátky vykrájíme různé tvarya položíme je na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme je v troubě předehřáté na 180 °C asi 8 až 10 minut, v poloviněpečení plechy otočíme, aby byly perníčky upečené rovnoměrně.

Zdobení perníčků

Z moučkového cukru, mléka a vanilkového extraktu připravíme hladkou polevu. Poleva by měla být hustá, ale ještě téci. Pomocí trychtýře ji naplníme nejlépe do lahviček, které se dají zmáčknout. Pokud bude poleva příliš tuhá, přidejte do ní trochu mléka (po lžičkách), naopak, pokud se nám bude zdát příliš řídká, přidáme cukr. Perníčky ozdobíme, a pokud na polevu přidáváme ještě nějaké ozdůbky či bonbóny, umístíme je tam dříve, než poleva zaschne. Perníčky jsou nejlepší zhruba za týden, ale několik týdnů by měly vydržet.

Co přidat do nadílky

Tyto výborné domácí perníčky můžeme do mikulášské nabídky doplnit ovocem, bonbóny a dalšími sladkostmi – například tyčinkou Margot Perník z limitované edice, nebo Ledovými kaštany Vlašský ořech. Oříšky totiž taky do nadílky patří.

Připravili jsme pro vás exkluzivní předvánoční soutěž, ve které můžete vyhrát košík plný sladkostí pro celou rodinu. Hrajeme celkem o dvacet cen! Stačí poslat „selfie“ fotku, na které budete vy nebo členové rodiny s vaší oblíbenou tyčinkou Margot, připojte také vaše vyzkoušené vánoční recepty s tyčinkou Margot. Selfíčka posílejte na emailovou adresu soutez@facestar.cz, nezapomeňte do předmětu přidat heslo perník, uveďte své jméno a příjmení, kontaktní adresu a telefonní spojení. Připojte se k nám na facebook a klikněte na To se mi líbí! Budete tak mezi prvními, kdo se dozví o našich soutěžích, sledujte náš Facebook! Výherce vybere redakce facestar, vsechny příspěvky budou umístěny na facebooku a na stránkách blogu facestar! Soutěž probíhá od 25.11. – 13.12. 2014 do 24:00h!

Gratulujeme výhercům: Jan R., Praha, Alena V., Boskovice, Eva W., Tábor, Aleš F., Hrušovany, Pavel S., Tišnov, Václav D., Hradec Králové, Věra P., Beroun, Ondřej M., Prostějov, Jiřina V., Praha, Aleš B., Sokolov, Lenka T., Humpolec, Marie V., Jičín, Natálie G., Liberec, Roman S., Mladá Boleslav, Lenka P., Litvínov, Václav B., Zlín, Ivana S., Jihlava, Martin F., Vedrovice, Ivana R., Rosice, Václav H., Pelhřimov.