FACESTARŽivotní stylTOUŽÍTE MÍT PERFEKTNĚ STŘIŽENÝ PAŽIT? TOHLE TEĎ MUSÍTE UDĚLAT!

TOUŽÍTE MÍT PERFEKTNĚ STŘIŽENÝ PAŽIT? TOHLE TEĎ MUSÍTE UDĚLAT!

Co potřebuje sytě zelený trávník?

Co potřebuje sytě zelený trávník?

1. Dosetí prosvítajících míst

Stále můžeme dosévat plochy, které zůstaly po zimě holé. Je třeba zvolit vhodnou travní směs, která nejlépe odpovídá klimatickým podmínkám, prostředí a využití trávníku. Některým travám se lépe daří ve stínu, jiné preferují slunce.

2. Zálivku

Klíčové je správné zalévání. Tráva potřebuje zálivku v objemu 2,5 cm za týden. Používáte-li sprinklery, umístěte na trávník prázdnou plechovku a sledujte, jaké množství vody se v ní nahromadí za hodinu zalévání. Trávník zalévejte vždy brzy po ránu, aby se snížilo odpařování. Během léta je vhodné trávník mulčovat. Trávník si tak lépe uchová vlhkost v půdě a bude jej třeba méně zalévat.

3. Sečení

Trávník je ideální posekat jednou týdně, a to v den, který následuje po zalévání. Umožníte trávníku vzpamatovat se po předchozím sečení a zabráníte tak jeho hnědnutí. Trávu je vhodné sekat spíše navysoko, aby se lépe udržela vlhkost a zabránilo se prosychání kořenového systému. Vytrhávejte plevel a zastřihávejte okraje, kdykoliv jej sečete. Trávník tvarujte a zastřihávejte vhodnými nůžkami na trávu. Nůžky na trávu Fiskars vykouzlí trávník krásný jako obrázek, a to bez zbytečné námahy Vašich rukou.

4. Živiny

Ujistěte se, že půda obsahuje dostatečné množství živin a dodejte jí přírodní hnojivo, které potřebuje k tomu, aby tráva mohla krásně růst.

5. Provzdušnění

Provzdušňujte trávník alespoň jednou na jaře a opětovně na podzim. Získáte tím zelenější trávu a omezíte růst mechu.

6. Úklid

Pouze čistý trávník je krásný. Pravidelně z něj shrabujte posekanou trávu a spadané listy či květy. Péče o trávník je prostě umění. Ale trpělivost a pravidelná péče se Vám mnohonásobně vrátí v podobě zeleného travního koberece, který bude přímo vybízet k posezení či lenošení na čerstvém vzduchu. Jaké tedy nářadí Fiskars pomůže vykouzlit dokonalý trávník?

StaySharp Max Vřetenová sekačka

Nová sekačka Fiskars StaySharp Max je v současné době nejpokrokovější vřetenovou sekačkou na světě. Přináší řešení problémů, které jsou vlastní tradičním vřetenovým sekačkám. Sekačka kombinuje patentovanou technologii s perfektní ergonomií. V porovnání s tradičními vřetenovými sekačkami je snadnější ji tlačit, má větší žací výkon, nože zůstávají dlouho ostré a má větší rozsah nastavení výšky trávníku. Je skutečností, že StaySharp Max vyhrává v každé z těchto oblastí.

and

Vynikající systém StaySharp střihá trávu, aniž by se nože dotýkaly. Tím se redukuje tlačná síla až o 30% a nože zůstávají dlouho ostré.
Patentovaná technologie Inertia Drive dodává dvojitý žací výkon k přeseknutí větviček, plevelu a míst, kde by jiné sekačky trávu pouze “žvýkaly”
Patentovaný design VersaCut je nejlepší ve své třídě s možností nastavení výšky sekání mezi 2,5 cm – 10 cm a umožňující sekat nejblíže k obrubníku
Jednoduše nastavitelná výška držadla s měkkým povrchem pro pohodlné držení
Možnost sklopit držadlo pro snadné skladování
Lze doplnit košem na sběr trávy StaySharp

Vytrhávač plevele, teleskopický W82

Vytrhávač plevele je důmyslný vynález. Je lehký a snadno se s ním pracuje. Je určen k ničení bodláků i pampelišek bez použití chemie. Jeho čelisti z nerezové oceli uchopí kořeny ve větší hloubce. Plevel nemusíme vykopávat, ani se k němu shýbat. Nový teleskopický přírůstek do kategorie vytrhávačů plevele je délkově nastavitelný podle výšky uživatele, takže jeden nástroj mohou používat všichni členové rodiny bez rozdílu výšky.

and

Čelisti z nerezové oceli s hlubokým dosahem uchopí kořen z více směrů
Páka se opírá o zem
Uvolňovací mechanismus pomáhá vyhodit vytržený plevel
Odstraňuje plevel bez použití toxických postřiků
Pohodlný postoj při práci, není potřeba žádné rytí
Nastavitelná délka v rozmezí 1000 – 1190 mm

Nůžky na trávu Servo, dlouhé GS46

Nůžky na trávu Fiskars se vyznačují geniálním Servo-System mechanismem, který zajišťuje, že nikdy “nežvýknou” a garantuje nepřetržitou účinnou práci. Příjemný lehký design je pohodlný a přátelský. Střihací hlava se dá nastavit v rozsahu 360° a dovoluje stříhat i svahy s nepříjemným sklonem. Čepele jsou z pečlivě zakalené švédské chromové oceli. Držadla jsou z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Nůžky 113680 a 113690 jsou vybaveny zámkem ovládaným placem pravé ruky.

and

Velmi lehká a pevná držadla z kompozitního materiálu FiberComp
Technologie Servo-System zabraňuje “žvýkání” trávy
Úhel střihu nastavitelný v rozsahu 360°
Zámek čepelí ovládaný palcem
Pohodlné při použití

Nůžky na trávu Servo GS42

Nůžky na trávu Fiskars se vyznačují geniálním Servo-System mechanismem, který zajišťuje, že nikdy “nežvýknou” a garantuje nepřetržitou účinnou práci. Příjemný lehký design je pohodlný a přátelský. Střihací hlava se dá nastavit v rozsahu 360° a dovoluje stříhat i svahy s nepříjemným sklonem. Čepele jsou z pečlivě zakalené švédské chromové oceli. Držadla jsou z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Nůžky 113680 a 113690 jsou vybaveny zámkem ovládaným placem pravé ruky.

and

Natočení čepelí je nastavitelné v rozsahu 360°
Mechanismus pro zajištění nůžek v uzavřené poloze se ovládá placem ruky
Dobře se s nimi pracuje

Provzdušňovací hrábě jednostranné

Nová řada Fiskars QuikFit přináší mnoho výhod. Jediná násada a velký výběr pracovních nástavců pro mnoho úkolů na zahradě. Tyto hrábě jsou určené na vyhrabávání mechu a uschlé trávy z trávníku.

QuikFit Hrábě na listí, široké

Nová řada Fiskars QuikFit přináší mnoho výhod. Jediná násada a velký výběr pracovních nástavců pro mnoho úkolů na zahradě.

Široké hrábě na účinné hrabání spadlého listí a posekané trávy
Snadná a pohodlná práce
25 pružných prstů z vysoce kvalitního plastu PBT, které vydrží ohýbání

and

QuikFit Nůž na okraje trávníků

K odkrojení přerostlého okraje trávníku. Do tvrdé půdy se zarazí stoupnutím na horní část. Čepel z bórové oceli s plochým horním okrajem dotváří dokonalého pomocníka pro váš trávník.

Související články