FACESTARKulturaTO TADY JEŠTĚ NEBYLO: NEUVĚŘITELNÝCH 5 000 VÁNOČNÍCH OZDOB NA JEDNOM MÍSTĚ!

TO TADY JEŠTĚ NEBYLO: NEUVĚŘITELNÝCH 5 000 VÁNOČNÍCH OZDOB NA JEDNOM MÍSTĚ!

5000 vánočních ozdob z Irisy

5000 vánočních ozdob z Irisy

Viděli jste někdy pohromadě 5000 vánočních ozdob? Pokud ne, tak letos máte jedinečnou šanci. Prostory zámku Lešná totiž budou vyzdobeny zhruba 17 vánočními stromky, na kterých bude neskutečných 5000 ozdob z blízké Irisy Vsetín, kde na jejich ruční výrobu zaměřují již 60 let. Mimochodem, toto neuvěřitelné číslo zde zvládnou v průměru vyrobit za jediný den.

and andand

Výstava představí jak klasicky malované ozdoby, tak módní kousky, zdobené novými technikami a materiály. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost zhlédnout techniky ručního zdobení od malování štětcem či perem až po využití sítotisku. Na výstavě budou k vidění i takzvané „vakuovky“ –  tyto ozdoby zdobené speciální technologií vakuového pokovování vznikají pouze na jediném místě u nás – ve vsetínských dílnách. Kromě tradiční barevné kombinace zlatých a červených tónů se mohou návštěvníci těšit i na stromek nazdobený módní barvou letošních Vánoc – růžovou všech odstínů. Milovníci jemných zimních tónu budou moci zase obdivovat čistotu bílé a eleganci stříbřitě nazdobených stromků. Zastoupeny budou i barvy přírody, vedle odstínů oranžové a hnědé vyniknou kombinace zeleno-modrých vánočních ozdob. Výstava nabídne inspiraci pro zdobení vánočního stromečku u nás i v cizině.

and

Betlémy z okolí

Češi se v posledních letech stále více vrací k betlémům, bez kterých si své Vánoce nedovedou představit, a i ty si mohou v Lešné užít. Výstava totiž nabídne i celou řadu historických betlémů pocházejících z okolních farností. Pokud ještě váháte, jak strávit například listopadové či prosincové víkendy zkuste vyrazit na zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Seznámíte se nejen s nádherným zámkem plným historie, ale i unikátními ozdobami nebo historickými betlémy. To vše v exkluzivním prostředí, kde si budete moci vychutnat pravou předvánoční atmosféru a všechen stres a shon z vás spadne.
Více na www.muzeumvalassko.cz.

and

Související články