FACESTARKulturaTIP NA VELIKONOCE S DĚTMI: VEZMĚTE JE ZA RYTÍŘI A PRINCEZNAMI NA...

TIP NA VELIKONOCE S DĚTMI: VEZMĚTE JE ZA RYTÍŘI A PRINCEZNAMI NA HRAD KAŠPERK!

 

 

Pro děti zvěřinec, hry a prohlídky

Hrad Kašperk se nachází v malebné Šumavě, nedaleko městečka Kašperské Hory, které jsou proslavené těžbou zlata. Již od pátku 3. dubna se zde bude dít po celý velikonoční víkend mnoho zajímavého. Od pátku se na hradě můžete vypravit na zcela nový prohlídkový okruh, který zakončíte výletem do středověku a dozvíte se, jak se vlastně dříve na zámku běžně žilo.

Děti, které se při běžných prohlídkách zámků velmi často krutě nudí, se mohou vypravit na speciální interaktivní prohlídku, díky které se stanou rytíři a princeznami, vyzkouší si předměty, se kterými se lidé při životě na zámku setkávali a přiučí se něco z dvorské etikety. Tyto prohlídky začínají v sobotu a v neděli vždy v 11 a 13 hodin a určitě své děti na ně objednejte dopředu. Nebudou chybět ani zvířátka! Hradní zvěřinec prý nedávno přivítal nové přírůstky, jehňátka Andělku a Emilku, která si mohou děti pohladit.

Hradní placka zasytí

Kromě zajímavé prohlídky se děti skvěle zabaví u divadla, které se bude odehrávat na náměstí v Kašperských Horách. Hrát se budou pohádky o Červené Karkulce, představení Čtyři pohádky, dále mohou vaše ratolesti tvořit ve výtvarných dílnách, nebo se zúčastnit soutěží. Spolu s rodiči si mohou v sobotu poslechnout koncert folkové kapely Nezmaři, nebo zajít na divadelní představení Mastičkář, což je nejstarší české divadelní představení, které si utahuje z dobových situací. Hraje se v sobotu a v neděli, vždy od 12, 14 a 15:30 hodin. Pokud vám bude zima, můžete se zahřát svařákem a medovinou, žaludek nasytíte hradní plackou, nebo topinkou. 

and

and

and

Související články