Test Opel Corsa: Úsporný hatchback s dojezdem na maximum

Corsa má vlastní designovou identitu navenek i zevnitř. Šestá generace hatchbacku vznikla na stejné technice jako Peugeot 208, se kterým ho kromě nabídky motorů spojují také proporce karosérie a prostorové poměry v interiéru. 

Pro německou značku Opel rok 2017 znamenal velkou změnu, z amerického koncernu GM putovala po dlouhých dekádách do rukou francouzské skupiny PSA. 

Corsa je pro automobilku důležitá, je to totiž její nejprodávanější produkt. S jeho čerstvou podobou jsme se již měli možnost seznámit, absolvovali jsme s ní jízdu do Německa, kde jsme z něj dostali bez problémů maximum.

Při bližším seznámení šesté generace auta jsme se utvrdili v tom, že s předchůdcem nemá toho moc společného. Proporce se kompletně změnily, vozidlo je výrazně delší a pohodlnější. Designéři chtěli dát německému hatchbacku vlastní identitu. Corsa využívá evoluci dosavadního stylistického jazyka značky a oproti příbuzné dvěstě-osmičce působí o něco uhlazenější. Navzdory méně extravagantnímu vzhledu jde bezpochyby o sympatické vozidlo. Je jasné, že i v tomto případě hraje velkou roli provedení.

Corsa má design, který zapadá do současné modelové řady německé značky.

V námi zkoušené verzi s jemně sportovnějšími tvary nárazníků a sedmnáctipalcovými koly vypadá nový Opel opravdu dobře. K jeho atraktivitě přispěla červená barva. A také přítomnost prvotřídních předních světlometů IntelliLux LED® Matrix umožňují skvělá dálková světla neoslňující ostatní řidiče. Užijte si skvělou viditelnost za všech okolností.

Vnitřní prostor hatchbacku geny nezapře. Ani v tomto případě ale nebijí velmi do očí, Corsa dostala svébytný interiér, který má sportovního ducha. 

Nejen díky červeným prvkům v interiéru je hned poznat, že jste ve sportovně laděném vozem. Mezi další prvky patří sportovní pedály, sportovní sedadla nebo tmavý stropní panel.

Centrální obrazovka infotainmentu je klasika, stejně jako samotný multimediální systém. Kompletně digitální panel palubních přístrojů vás informuje o rychlosti, navigačních pokynech a dalších důležitých informacích.

Parkovací asistent

Snadnější parkování. Pokročilý parkovací asistent detekuje vhodná parkovací místa a pomáhá s pohyby volantu pro zaparkování. Vy se jen staráte o pedály plynu a brzdy. 

Nabídka místa pro řidiče se spolujezdcem patří k průměru svého segmentu, lidé větších rozměrů by zde neměli mít problém. Pozice za volantem se nám líbila. Stejně jako tvar sedadel, naoko výrazné boční vedení. Vzadu pro pasažéry s výškou přesahující 180 cm je situace trochu obtížnější, přesto nemusí mít strach, že by si jízdu v pohodlí neužili.

and

Na zadních sedadlech je díky mohutnému koncovému sloupku a černému stropnímu čalounění trochu tmavě. Přispívají k tomu už zvenku nápadně malé zadní dveře, které končí řádný kus před opěradly. 

Potřebujete více místa? Pak sklopte zadní sedadla.

Zavazadlový prostor svou velikostí nezklame. Jeho objem 309 litrů má výše položenou nakládací hranu. Další velký schod vzniká po sklopení zadních sedadel, jejichž opěradla zůstanou v šikmině. Zde se evidentně hrálo zejména na konstrukční jednoduchost.

Dobrý dojem však v nás zanechaly jízdní vlastnosti, Corsa výborně poslouchá povely volantu. Pracuje poměrně přesně a lehký hatchback se s ním dobře ovládá. Běží lehce a táhne zdatně už v nízkých otáčkách, sportovní nadšence dostane do sedadla. Odměnou vám může být spotřeba kolem 4,5 l na 100 km. Každopádně s jeho projevem budou klidní řidiči spokojeni, stejně jako naše posádka z redakce. 

and

Řízení je navrhované zejména pro snadné manévrování ve městě. Při volbě sportovního režimu kormidlo trochu ztuhne, ale odpor zůstává stále poměrně nízký. Druhým efektem tohoto módu je dokreslování zvuku motoru pomocí reproduktorů. 

Pod naše pozitivní dojmy z jízdního projevu auta se nepochybně podepsalo odlehčení, Opel hovoří o mezigeneračním úbytku dosahujícím podle verze až 108 kilogramů. Zkoušený model váží oficiálně v pohotovostním stavu bez řidiče 1 158 kg. Pružný malý motor umí tuto hmotnost pěkně rozpohybovat, ale podvozek za ním nezaostává.

and

Nový Opel Corsa je překvapením. Nabízí dospělý vzhled, skvělý interiér a výbavu, pohodlný podvozek a opravdu nízkou spotřebu na jednu nádrž.

and

Hodnocení:

+ Image a styl interiéru

+ Výkon a dynamika 

+ nízká spotřeba na jednu nádrž

+ sportovní prvky

+ férová cena vozu