FACESTARBydleníTest Honor Router 3: Extra silný a výkonný všestranný elegán

Test Honor Router 3: Extra silný a výkonný všestranný elegán

WiFi routery se pomalu a nenápadně staly prostředkem hlavního spojení naší domácnosti se světem. Pravděpodobně i u vás doma máte přes něj připojeno množství zařízení – od počítače přes notebook, tablet, smartphony až po televizi. Značka Honor nestojí jen za chytrými telefony a další příslušenství ale je tu novinka na trhu routerů přichází šikovný WiFi router, který lze pohodlně ovládat skrz mobilní aplikaci.

Honor Router 3 v bilé barvě na první pohled působí velmi moderně a zároveň jednoduše. Rozměry Honor Router 3 jsou 41 x 242 x 152 milimetrů a spolu s minimalistickým designem tak může být příjemným doplňkem každého interiéru. Router je vybaven vlastním čipsetem od společnosti Honor – Gigame Wi-Fi 6 s množstvím pokročilých technologií, jako například OFDM (pozn. redakce ortogonálního frekvenčního multiple access), 1024-QAM a Target Wake Time. Tyto technologie zaručují stabilnější a rychlejší připojení k zařízením. 

Router pracuje ve dvou pásmech, ze kterých vám přinese kombinovanou rychlost až 3 000 Mb/s. Skvěle se proto hodí nejen na procházení webu či vyřizování e-mailů, ale také na náročnější streamování videa ve vysoké kvalitě nebo hraní online her. Na routeru najdete čtyři externí antény, které spolu s technologií Beamforming zaručí rozšíření signálu i ve větším prostoru.

Router Honor 3 se výborně hodí do domácností i firem, kde vyžadujete stabilní a rychlé internetové připojení i bez použití kabelu.

Bezpečnost při routerech je také důležitá a Honor to vyřešil aplikováním systému WPA 3 security v kombinaci s Wi-Fi 6. Při zadávání hesla do aplikace AI Life, není možné udělat screenshot, aby se předešlo právě odcizení hesla. Router rovněž disponuje technologiemi jako Anti-bruce Force proti útokům, Firewall, bezpečnostním řešením DoS a podporuje WPA2-PSK, WPA / WPA2-PSK a WPA2-PSK / WPA3-SAE.

Instalace pro laika

Instalace routeru je jednoduchá a zvládne to i naprostý laik. Po zapnutí LED indikátor v přední části svítí červeně, to je signál, že router není připojen k síti. Poté co připojíte síťový kabel LED dioda začne blikat. Do chytrého zařízení si stačí nainstalovat aplikaci AI Life, která je dostupná na všech platformách na AppGallery nebo Google Play a jednoduše tak konfigurujete síť. 

Kromě bezdrátového připojení máte k dispozici také LAN porty, které vám umožní připojit zařízení pomocí kabelu.

Pomocí aplikace můžete také spravovat rodičovskou kontrolu, odstraňovat neautorizované zařízení, zadávat přístup, sdílet Wi-Fi či kontrolovat vlnové pásmo. Využít můžete rovněž i QR kód, který najdete v balení a připojíte se na již dostupnou síť. Pak už stačí jen pojmenovat svoji síť a zadat heslo. Připravený router svítí zeleně a vy už můžete využívat váš internet namaximum.

and

Router slouží pro přesměrování portů, vytvoření hostitelské Wi-Fi nebo můžete stejně, jako my v redakci pokud vlastníte chytrý telefon Honor nebo Huawei se jednoduše k zařízení připojit. Sami rozpoznají Wi-Fi síť vytvořenou routerem, stačí když na zařízení stisknete tlačítko „H“ na horní straně a router velmi snadno nastavíte a jednoduše spárujete až s pěti zařízeními.

Čtyři externí antény zajistí stabilní šíření signálu do celého prostoru.

Extra silný signál

Síla signálu na 5 metrů přes jednu stěnu je výborná (13 MB/s). Rychlost je dostačující i pro připojení NAS zařízení do jednoho z gigabitových LAN portů. Na tuto vzdálenost se dá využívat i rychlost okolo 70MB/s, ideální při kontinuálním zápisu nebo čtení ze síťového úložiště. 

Wi-Fi 6 standardně podporuje ultra rychlé připojení do 3000 Mbit/s – 3Gbit/s a ​​má již zmíněné technologie OFDM a Target Wake Time. A v čem je tento router exkluzivní? Má rozšířené pásmo 160MHz, o 60% rychlejší připojení s dalšími zařízeními Honor a podporuje technologii Dynamic Narrow Bandwith. Díky funkci nastavení času zapnutí lze nastavit propojení zařízení k zapnutí a přednastavit si čas na přijímání a odesílání dat, i když není zařízení momentálně aktivní.

Pásmo 2,4 GHz nabízí rychlost až 574 Mb/s, zatímco ve vyšším pásmu 5 GHz pracuje router až s rychlostmi 2402 Mb/s.

Honor Router 3 je opravdu povedený designový kousek, můžeme tedy s jistotou potvrdit, že je velmi úspěšný v rámci specifikací. Router nabízí jednoduchost připojení a nastavení, přehled o aktuálně připojených zařízeních, zabezpečení a také možnosti vypínání přístupu na internet v předdefinovaných časech v rámci rodičovské kontroly. Doporučujeme uživatelům, kteří využijí jeho potenciál právě v rychlosti přenosu dat.

Nastavte si rodičovskou kontrolu, např. konkrétní čas, který děti můžou na internetu strávit.

Související články