Test: Chcete voňavé a sametové prádlo, přidejte aviváž

Třičko nebo košile vyprané bez aviváže nebo s ní poznáte hned podle vůně, hebkosti i měkkosti. Aviváž obsahuje takové složky, které se o změkčení prádla a jeho navonění dokonale postarají. Navíc je vhodná i pro citlivé osoby nebo alergiky.

Aviváž je užitečná také v odstranění elektrostatického náboje, hlavně v textiliích, které jsou z umělých vláken. Bez ní by se lepily na pokožku, a navíc by elektrostatický náboj přitahoval špínu. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že se prádlo také lépe žehlí, déle vydrží čisté, a až ho budete příště prát, špíná půjde lépe dolů. Podstatné je také samotné dávkování aviváže. Pokud jí totiž do pračky dáte málo, pak nebude mít stoprocentní účinek, pokud moc může to některým materiálům škodit, protože pak nejsou tak savé.

Méně je více

I zde platí pravidlo „čím méně, tím více“. Vyhněte se odstraňovačům skvrn i změkčovadlům, používejte jen tolik prášku, kolik doporučuje výrobce. Zvláštní ošetření zasluhují jen vlněná vlákna a výrobky plněné peřím, na které je dobré použít prací prostředky k tomu určené, a také softshellové a nepromokavé první vrstvy, které potřebují občasné použití impregnačních prostředků.

Redakční test

Nejsem asi jediná, kdo miluje aviváže a přidává je k pracímu prášku, momentálně používám prací prášek sypký a zde si to aviváž přímo žádá. Má osobní zkušenost je ta, že prádlo bez aviváže je tvrdé, škrábe, nedá se říct, že by že by po prášku dvakrát vonělo.

Musím se vám přiznat, že jsem milovnice aviváží a taky jsem jich dost vyzkoušela. Co je důležité zmínit hned na začátku je správné dávkování. Milé ženy, dámy, věděly jste, že pokud použijete příliš málo aviváže, nebude mít správný účinek, pokud naopak zvolíte příliš velké množství, může především u froté prádla dojít ke snížení jeho savosti? 

and

Sladké levandulové mámení

Dostala se mi do rukou německá značka Frosch, kterou jsem poznala díky své kolegyni v redakci. Neměla jsem tušení, že nabízí také aviváže o to víc jsem byla zvědavá nato, jak se s tím doslova popere. Jelikož miluji vůni levandule, máme je doma snad na každém rohu i na zahradě, bylo to jasné, že musím aviváž s vůní levandule ihned vyzkoušet.

Narozdíl od ostatních značek, mne tato aviváž velmi mile překvapila svou jemnou vůní levandule a hlavně tím, jak po vyprání bylo prádlo voňavé a příjemné na dotek. Ten levandulový olej, který aviváž obsahuje dělá doslova zázraky, oblečení i ložní prádlo krásně voní při žehlení! Je měkké a sametové.

and

 

Navíc aviváž má za mne další plus, je totiž bez barviv a konzervantů, dermatologicky testovaná a je také vhodná pro citlivou pokožku. Tento test se opravdu povedl a já jsem s výsledkem maximálně spokojená. Dočetla jsem se také, že Frosch Hygienická aviváž Levandule je složena ze ze surovin na rostlinné bázi, proto zachovává prodyšnost oděvů a poskytuje jim přirozenou ochranu a péči. Pro měkké a hygienicky čisté prádlo.

and

Kromě vůně levandule najdete také pod značkou Frosch aviváž Mandlové mléko, Květ bavlny nebo osvěžující vůni Aloe Vera.