FACESTARMóda a krásaTEPLOTY OPĚT POROSTOU. NEZAPOMEŇTE PÍT! PITNÝ REŽIM MŮŽE BÝT ZÁBAVA

TEPLOTY OPĚT POROSTOU. NEZAPOMEŇTE PÍT! PITNÝ REŽIM MŮŽE BÝT ZÁBAVA

 

 

Pitná voda z vodovodu je ideálním a nejlépe dostupným zdrojem tekutin a má blahodárné účinky na lidský organismus. Napomáhá regulovat tělesnou teplotu, rozvádět živiny prostřednictvím krve do všech potřebných částí těla, zbavovat se škodlivých látek a stabilizovat střevní mikrofloru. Dále má pozitivní vliv na správnou činnost ledvin a pomáhá utvářet zdravou pleť. A v neposlední řadě dostatečná hydratace celkově přispívá k fyzické a psychické rovnováze těla.

MUDr. Zlatko Marinov, přední dětský obezitolog, popisuje problémy spojené s pitným režimem u dětí: „Při průzkumech stravovacích zvyklostí u dětí je opakovaně zjišťován nedostatečný pitný režim. Je proto velmi potřebné příjem vhodných tekutin u dětí a dospívajících podporovat. Denní potřeba tekutin u dětí a dospívajících se s věkem mění. Příjem tekutin je třeba rozložit do celého dne.

Voda nemusí být nudná

and

Voda však rozhodně nemusí znamenat pouze obyčejnou kohoutkovou. Skvělým ozvláštněním je připravit si domácí perlivou sodovku. „Perlivá voda má na tělo stejné účinky jako voda neperlivá, záleží tak pouze na osobních preferencích,“ popisuje MUDr. Zlatko Marinov.

Nemusíte však tahat těžké lahve z obchodu a zatěžovat tak svá záda a životní prostředí. S pomocí výrobníku SodaStream si snadno připravíte doma čerstvou perlivou vodu přesně podle vaší chuti, stupeň perlivosti lze navíc jednoduše regulovat. Z pitného režimu lze tak velmi snadno vytvořit činnost, která vás bude bavit.

Na co máte zrovna chuť

and

Pokud máte rádi vodu ochucenou, mějte na paměti, že kalorický výdej je stejně důležitý jako kalorický příjem. Chcete-li tedy pít ochucenou vodu, musíte započítat vypitý oslazený nápoj kaloricky mezi přijaté potraviny. 

Díky 1l lahvi dodávané s výrobníkem navíc máte přesný přehled o vypitém množství tekutin a její přítomnost na stole vás bude motivovat k pravidelnému příjmu tekutin. Studie provedená v USA totiž zjistila, že majitelé domácích výrobníků na perlivé nápoje vypijí o 43 %, tedy asi o tři sklenice vody, více, než lidé, kteří jsou odkázáni na pití vody z kohoutku, či na nákup balených nápojů. Navíc je jejich pitný režim zdravější i díky tomu, že vypijí o 53 % méně slazených sycených limonád. Ankety se zúčastnilo přes 3500 lidí.

Kdo si hraje, nezlobí

and

Benjaminkem mezi výrobníky je v současné době výrobník Play, který navrhl švýcarský produktový designér Yves Béhar. Podařilo se mu tak maximálně zjednodušit tvary výrobníku a navázat tak na svůj předchozí výtvor, SodaStream Source, který byl oceněn Red Dot Award.

Snadnou přípravu perlivé vody zaručuje jednoduché uchycení lahve bez šroubování nebo funkce Auto Lift pro uvolnění nadbytečného tlaku a automatické navrácení do původní pozice. S výrobníkem PLAY si tak perlivé nápoje připraví samostatně i děti.

Play se dokonale hodí do každé kuchyně díky svému jednoduchému vzhledu a výběru z pěti barev (žlutá, červená, bílá, šedá, černá). Balení SodaStream PLAY obsahuje kromě výrobníku 1l lahev a bombičku s CO2 SodaStream.

Myslíme na děti

and

Jak už bylo popsáno, děti mají s dodržováním pitného režimu problém, a nebo holdují nezdravým limonádám. Aby je výroba zdravého nápoje bavila, přišel výrobce se speciální designovou lahví Fuse Kids, navrženou od světového návrháře Yves Béhara.

SodaStream lahev určená speciálně dětem. Na výběr jsou čtyři barevné motivy. Lahev je o objemu 0,5 litru, takže ji dětem můžete přibalit jak do školy, tak i na výlet. Děti si mohou lahev navíc podepsat, takže si můžete být jisti, že si ji vždy snadno poznají. A hned je z pití příjemná zábava.


 

MUDr. Zlatko Marinov, pediatr a dětský obezitolog s dlouholetou zkušeností z klinických dětských lůžkových a ambulantních zařízení v ČR a zahraničí. Je autorem odborných publikací a monografií zaměřených na problematiku dětské obezity. V současnosti pracuje v dětské obezitologické ambulanci pediatrické kliniky FN Motol a 2. LF Karlovy univerzity v Praze.

Je členem poradního sboru Ministerstva práce a sociálních věcí pro náhradní rodinnou péči a také odborným garantem projektů zaměřených na vzdělávání veřejnosti v oblasti zdravého životního stylu, například Žij zdravě, Zdravá abeceda v mateřských Centrech, S dětmi proti obezitě, S kojenci proti obezitě a dalších.

and

Související články