FACESTARZdravíTEJPOVÁNÍ: OPRAVDU ÚČINNÁ LÉČBA NEBO JEN MODERNÍ REKLAMNÍ TAHÁK? VYZKOUŠELI JSME!

TEJPOVÁNÍ: OPRAVDU ÚČINNÁ LÉČBA NEBO JEN MODERNÍ REKLAMNÍ TAHÁK? VYZKOUŠELI JSME!

 

 

Stačí trochu cviku

and

V Česku jsou pásky k dostání u specializovaných prodejců, fyzioterapeutů nebo v lékárnách. V redakci jsme se rozhodli vyzkoušet oblíbenou a rozšířenou značku tejpovacích pásek KineMAX, která má na svých webových stránkách i instruktážní videa. Zajímalo nás, jak komplikovaná bude první aplikace, když jsme všichni amatéři. A výsledek – videa pomohla. Nebojte se toho a zkuste to taky.

Co byste o tejpování měli vědět

and

Kineziologický tejp je speciálně navržená pružná páska potažen akrylátovou adhezivní vrstvou v kombinaci s typy výstřihů a směry tahu pásky vytváří efekt, který zlepšuje krevní oběh, práci lymfatického a nervového systému. Díky vlivu na oblast těchto systému dochází k tlumení bolesti a rychlejšímu hojení postiženého místa.

Účinná pomoc pro ženy

and

Tejpy se dají také využít ke zmírnění nepříjemných potíží, které souvisejí s premenstruačním syndromem nebo bolestivou menstruací. Aplikují se do oblasti podbřišku. Stejně tak pomáhají v období těhotenství, například při vzniku takzvaných křížových bolestí nebo naopak při léčbě jizev po císařském řezu. Zajímavou metodou je lymfotejping, který se využívá při různých formách otoků.

Pro sport i turistiku

and

V průběh několika let bylo prokázáno, že kineziologické tejpování má pozitivní fyziologické účinky na pokožku, lymfatický, oběhový a nervový systém, svaly, fascie, šlachy, klouby a vazy. Mezi nejčastěji ošetřované diagnózy patří: tenisový/golfový loket, syndrom karpálního tunelu, nestabilní rameno, bolest v oblasti Achillovy šlachy, hallux-valgus, skokanské koleno, doléčení při distorzi kotníku, bolestivé stavy krční páteře, bolesti v kříži apod.

Není tedy divu, že námi testovaná značka sponzoruje významné české sportovce, jakými jsou např. Eva Samková nebo Jan Koukal. V současné době prochází tato metoda celosvětovým boomem. Kineziologický tejp díky svým funkcím bude dle našeho názoru brzy ve výbavě každého správného turisty, proto ho určitě nezavrhujte a vyzkoušejte.

 

Související články