FACESTARReceptyTAJEMSTVÍ LAHODNÉHO ZÁŽITKU! POZNAT KVALITNÍ KÁVU JE GURMÁNSKÉ UMĚNÍ!

TAJEMSTVÍ LAHODNÉHO ZÁŽITKU! POZNAT KVALITNÍ KÁVU JE GURMÁNSKÉ UMĚNÍ!

Konvice na přípravu kávy

Konvice na přípravu kávy

Ruční spařování kávy dodá nápoji plné aroma. Tato dvouplášťová konvice z ušlechtilé oceli 18/10 zachová kávu dlouho horkou. Filtrační sítko, rovněž z ušlechtilé oceli, se silikonovým okrajem zabraňuje nežádoucímu dalšímu spařování. Konvice o objemu 1 litr má výlevku a plastové ucho. Pro tento způsob přípravy kávy doporučujeme použít nahrubo namletou kávu. Příprava není časově náročná.

Jak hrubě má být káva namletá, to závisí na tom, jaký nápoj z ní chceme připravit. Čím kratší je doba přípravy, tím jemnější by mělo být mletí. Čím je káva jemněji namletá, tím více aromatických látek se v ní rozvine – z jemně namleté kávy se připravuje například espresso. Na přípravu kávy ve french pressu se naopak doporučuje káva namletá nahrubo,“ říká Andreas Christmann, odborník na kávu společnosti Tchibo.

and and

Mlýnek na kávu     

Čerstvou kávu si můžete namlít, kdykoli potřebujete. Mlýnek má keramický mlecí mechanismus, který je tvrdší než ocel a nerezaví. Lze u něj nastavit hrubost mletí – na espresso jemnější, na překapávanou kávu hrubší. Z jedné dávky namleté kávy lze připravit až osm šálků kávy. Mlýnek se díky oválnému tvaru dobře drží, jeho výška je 17 cm. Nádobku lze úplně odejmout.

Šálky na espresso v kvalitním a jemném vzhledu kostního porcelánu jsou šité na míru. Podšálky mají velkou odkládací plochu na pečivo, čokoládu a jiné pochutiny. Jejich průměr je 12 cm. Objem každého šálku je 80 ml. Porcelán lze mýt v myčce. Sada je v nabídce v bílé barvě.

and and

Sklenice na latte macchiato s tlustým dnem jsou ideální na teplé i studené kávové speciality. Kromě latte macchiato do nich lze připravit i ledovou kávu. Objem každé sklenice je 450 ml, výška 15 cm. Lze je mýt v myčce. V nabídce jsou s kosočtvercovým bílým vzorem.

Napěňovač mléka  je ideální na přípravu pěny v šálku. Krémovou mléčnou pěnu lze lehce vykouzlit stisknutím tlačítka. Napěňovací spirálu z ušlechtilé oceli 18/10 je možné odejmout a snadno umýt, i v myčce. Délka napěňovače je 24,5 cm. Součástí balení jsou dvě baterie. V nabídce je v hnědé, modré a červené barvě.

and and

Mixér na nápoje    

Pomocník pro rychlou přípravu nápojů. Mixér má dva rychlostní stupně a bezpečnostní spínač. Sklápěcí mixovací hlava umožňuje lehkou manipulaci s mixovací nádobou. Ta má objem 450 ml a stupnici pro dávkování. Mixovací nádoba a mixovací tyč jsou z ušlechtilé oceli 18/10 a obě lze mýt v myčce. Výkon mixéru je 90 W, délka kabelu 1,5 m.

Sada na servírování dortů obsahuje praktickou lopatku a nůž na dorty. Obě pomůcky pro servírování dezertů jsou z ušlechtilé oceli 18/10 a lze je mýt v myčce.

and and

Forma na tarte nebo čtyři formičky na tarte 

Formy poslouží k pečení i servírování tarte. Vnitřní strana má nepřilnavou povrchovou úpravu GREBLON B1, která minimalizuje přichytávání těsta a usnadňuje čištění. Díky vyjímatelnému dnu lze upečené tarte lehce vyklopit. V nabídce je forma na tarte o průměru 28 cm a formičky na tarte, 4 ks, o průměru 12 cm.

Kolekci zboží pro dokonalý požitek z kávy najdete již od 18. srpna 2014, v e-shopu www.tchibo.cz pro držitele TchiboCard již od 13. srpna.

Související články