FACESTARAutotestTajemný nový Hyundai nese jméno Bayon

Tajemný nový Hyundai nese jméno Bayon

Ke svátku Kateřiny, oznámila automobilka Hyundai Motor název zcela nového crossoveru: Hyundai Bayon. Moc toho o něm nevíme. Víme jen to, že se bude jmenovat Bayon. Že míří do segmentu B. Že se stane nejdostupnějším modelem v produktové řadě SUV. A že bude uveden na trh v první polovině roku 2021.

Název Bayon byl inspirován městem Bayonne na jihozápadě Francie. Vzhledem k tomu, že Hyundai Bayon je především evropským produktem, rozhodl se Hyundai pojmenovat ho podle evropského města. Francouzské město leží mezi atlantickým pobřežím a Pyrenejemi a je atraktivní destinací pro všechny fanoušky plachtění a turistiky, zcela v souladu s lifestylovým charakterem nového modelu.

Společnost se při označování svých modelů v uplynulých 20 letech často inspirovala městy na celém světě. Vznikla tak jedna z nejznámějších označení modelů v segmentu SUV. Mezi ně patří nejen Tucson a Santa Fe, pojmenované po městech v amerických státech Arizona a Nové Mexiko. Ale také Kona – toto označení pochází z regionu Kona na ostrově Havaj. Dokonce i průkopnický elektromobil s palivovými články, NEXO, má geografickou spojitost. Jeho jméno mu dalo Nexø – jedno z největších měst na oblíbeném dánském rekreačním ostrově Bornholm.

Bude to prodejní bestseller?

Hyundai Bayon se stane nejnovějším členem produktové řady SUV značky Hyundai v Evropě, která již zahrnuje modely Kona, Tucson, NEXO a Santa Fe.

„Hyundai je na evropském trhu SUV již pevně etablovanou značkou. To jak z hlediska šíře nabídky svých modelů, tak i prodejních úspěchů,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe. „V uvedení nového modelu segmentu B, který bude vstupní branou do naší produktové řady SUV, spatřujeme skvělou příležitost k ještě lepšímu plnění přání evropských zákazníků a k rozšíření naší nabídky ve velmi oblíbeném segmentu.“

Novému modelu Bayon tedy přejeme výborné jízdní vlastnosti, zábavu za volantem a také prodejní úspěch. V redakci už se nemůžeme dočkat, až jej provětráme po českých silnicích.

Související články